Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1020 / 973
Служба автомобільних доріг є замовником будівництва дороги, що веде до кордону з Словаччиною. Фінансування здійснюється за рахунок бюджетних коштів та коштів спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства 2014-2020. Роботи за кошти ЄС звільняються від податку на додану вартість. Роботи за державні кошти не звільняються від податку на додану вартість. Як за таких умов проводити тендер? Розділяти на дві пропозиції : з ПДВ та без ПДВ ? Чи можливо ми помиляємось і у разі реєстрації плану закупівель весь обсяг робіт звільняється від ПДВ?
Відповідь
27.02.2020 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1079 / 1027
Доброго дня. Два рази було оголошено торги (перший раз торги не відбулись, т.я. для участі подало менше двох осіб), другий раз торги відбулись, визначено переможця, але в період подачі оскарження переможця та повідомлення про намір укласти договір, переможець не надав протягом 5 днів документів, визначених в ст.17. Наступні учасники не відповідають вимогам тендерної документації. В такому випадку по кожному учаснику робити протоколи про відхилення, і вже потім скасовувати торги, чи одним протоколом відхиляти всіх учасників і скасовувати торги?
Відповідь
27.02.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1224 / 1109
За результатами процедури закупівлі (допорогової) між Учасником і Замовником був укладений договір підряду на розробку проектно-кошторисної документації (ПКД) по обєкту будівництва. Роботи виконані своєчасно,проведено експертизу, роботи Замовником за актом прийняті. Тобто, всі істотні умови договору виконано і Замовник здійснив оплату Учаснику. В процесі здійснення будівництва виникла необхідність у проведенні коригування ПКД. При цьому, Замовник наполягає на тому, що вартість договору на коригування ПКД в сумі не повинна разом з "першим" договором на розробку ПКД перевищувати суми допорогової закупівлі, тобто сумарно не більше 1500000,00 грн. В звязку з цим запитання, щодо правомірності вимог Замовника.
Відповідь
27.02.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1135 / 1085
ТОВ «РОТОР5000» здійснює юридичне консультування та юридичне представництво інтересів суб’єктів малого підприємництва в державних органах на безоплатній основі. До ТОВ «РОТОР5000» звернулась товариство з обмеженою відповідальністю стосовно питань можливої участі у процедурі закупівлі електричної енергії, оголошеної Замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». Замовник, який одночасно є Споживачем електричної енергії у розумінні Закону України «Про ринок електричної енергії», планує здійснити закупівлю електричної енергії за процедурою відкритих торгів. Відповідно до пункту 5.10 примірного договору про постачання електричної енергії споживачу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, Споживач здійснює плату за послугу з розподілу (передачі) електричної енергії або через Постачальника, або безпосередньо оператору системи. Як вбачається із проекту договору, що оприлюднений у складі тендерної документації, Замовником (Споживачем) обрано спосіб плати за послугу з розподілу (передачі) електричної енергії через Постачальника. При цьому вартість послуги з розподілу електричної енергії не перевищує вартість електричної енергії. Відповідно до п. 5 розділу ІІ Порядку визначення предмета закупівлі затвердженому Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454 якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов'язаної (пов'язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів. Замовником (Споживачем) предметом закупівлі визначено електричну енергію (ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія). За результатами аналізу чинного законодавства України встановлено таке. Відповідно до Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 Мінекономіки є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що, зокрема надає на власному інформаційному ресурсі безоплатні консультації рекомендаційного характеру з питань закупівель. Враховуючи зазначене, а також те, що помилкові дії замовника можуть нанести шкоду товариству з обмеженою відповідальністю, що звернулась до ТОВ «РОТОР5000», просимо надати консультацію рекомендаційного характеру з питань закупівель, а саме чи має Замовник право в межах однієї процедури закупівлі закупити електричну енергію разом з послугою з розподілу електричної енергії та визначити у договорі загальну ціну електричної енергії, та окремо зазначити складові ціни електричної енергії, зокрема тариф на послугу з розподілу електричної енергію.
Відповідь
27.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
877 / 817
19 квітня 2020 року набуде чинності новий Закон "Про публічні закупівлі" (далі - Закон). Пункт 35 статті 1 зазначеного Закону дає визначення терміну уповноваженої особи. Уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту); Частина 7 статті 11 Закону зазначає, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, яу правило юридичну або економічну освіту. Пункт 1 частини 4 Прикінцевих та перехідних положень зазначає, що: для цілей цього Закону тендерний комітет - це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом. Проаналізувавши визначення термінів тендерного комітету та уповноваженої особи можна зробити висновок про те, що обидва терміни вцілому відповідають один одному. Враховуючи той факт, що згідно Закону уповноважена особа повинна мати вищу освіти, як правило юридичну або економічну, виникає запитання: чи повинні мати вищу освіту (юридичну або економічну) члени тендерного комітету?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2