Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.10.2016 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
14579 / 13650
В Україні існують комунальні підприємства, створені місцевими радами. В оперативне управління таким комунальним підприрємствам передані адміністративні будівлі. Установи, в основному бюджетні, орендують у місцевих державних адміністрацій в цих будівлях кабінети для здійснення своєї діяльності. А комунальні підприємства з цими установами укладають договори на постачання послуг з утримання нерухомого майна, за якими отримують свій основний дохід. З набранням чинності Законом України "Про публічні закупівлі" введено проведення допорогових закупівель, використання електронної системи закупівель (ч.1 ст.2). Розмір оплати за договорами на постачання послуг з утримання нерухомого майна в основному перевищують 50 тис. грн на рік, а в деяких випадках і дорівнюють або перевищують 200 тис. грн на рік. Внаслідок чого виникають наступні питання. Яким чином комунальним підприємствам укладати зазначені договори? Чи обов'язково проводити допорогові закупівлі з використання електронної системи? Чи є законним проведення переговорної процедури закупівлі на підставі п.2 ч.2 ст.35 Закону України "Про пцблічні закупівлі" - "відсутность конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи", оскільки лише у комунального підприємства є право оперативного управління адміністративними будівлями на підставі рішення місцевої ради?
Відповідь
09.11.2016 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
14558 / 13530
Доброго дня! КЗ ОРР "Обухівська районна стоматологічна поліклініка" було двічі оголошено відкрити торги (поточний ремонт приміщення та заміна вікон та дверей)на суму 285,700.Двічи відкрити торги було відмінено на підставі відсутності достатньої кількості учасників. На теперешній час заклад проводить через систему Прозорро - переговорну процедуру закупівлі, відповідно ст.35ч2 п4 ЗУ "про публічні закупівлі" ,до 19.11.2016 року триває період оскарження повідомлення про намір укласти договір. Сума цінової пропозіції складає 285,700.На тепершній час при обстеженні закладу виникла необхідність в додаткових послугах з приводу поточного ремонту ,але на момент виділення грошей у технічну документацію закладались послуги поточного ремонту на виділену суму,тобто 285,700 . Розпорядник коштів місцевого бюджету погодився виділити додаткові кошти на "додаткові послуги" того ж самого поточного ремонту (чекаємо рішення сессії). Питання - у разі укладення договору по переговорній процедурі на суму 285,700,чи маємо ми право ,при виділенні додаткових коштів на той самий поточний ремонт провести переговорну процедуру з тим самим учасником що буде проводити поточний ремонт на суму 285,700 ,на підставі п 5 ч2 ст35 ЗУ "Про публічні закупівлі" (потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації ,стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами ,технологіями,роботами чи послугами ,якщо заміна попереднього постачальника може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру ,пов*язаних з експлуатацією та обслуговуванням).Дякую
Відповідь
10.10.2016 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
14516 / 13719
Згідно зі ст. 4 Закону №922 від 25.12.2015(далі-Закон) «Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження». У Законі не встановлено прямої вимоги по оприлюдненню додатка до річного плану, якщо не плануються тендерні закупівлі. Крім того, в роз’ясненні МЕРТУ від 27.03.2015 №3302-05/9771-07 визначено, що додаток до річного плану складається у разі, якщо комітетом складено та затверджено річний план. Відповідно до п.2 Наказу МЕРТУ №490 від 22.03.16 в додаток до річного плану вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, визначених в абз.2,3 ч.1ст.2 Закону. Для нашої установи закон вступив в дію з 01.08.2016. Ми не будемо проводити в цьому році тендерні закупівлі, тобто річного плану в нас немає, проте ми проводимо допорогові закупівлі через систему «прозоро» або укладаємо прямі договори. Чи повинна установа по Закону № 922, не маючи річного плану, розміщувати на електронному майданчику додаток до річного плану чи все ж таки можна складати реєстр допорогових закупівель в довільній формі?
Відповідь
04.11.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
14492 / 14237
Добрий день! Така ситуація, ми провели відкриті торги на бензин та ДТ(це одна закупівля 736 000грн.(лот 1-бензин(552000грн), лот 2-ДТ(184000грн.)), в результаті процедури закупівлі зекономлено 56122гривні. Чи можна тепер ці кошти витратити на бензин шляхом проведення допорогової закупівлі???( чи раз уже був тендер то й інші закупівлі бензину повині проходити через відкриті торги??) Дякую
Відповідь
18.10.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
14372 / 13677
Відкриті торги з публікацією на англ.мові. Учасник (Приватне АТ) не надав тільки довідку щодо власників цінних паперів (акціонерів), яка вимагалась тендерною документацією. Які дії Замовника: дискваліфікувати цього учасника, або дати йому можливість дозавісити цю довідку. Та чи не буде порушенням Закону другий варіант.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2