Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1369 / 1336
Доброго дня. Коледж в результаті реорганізації припинить свою діяльність 31 грудня поточного року .З 01 січня 2024 року розпочне свою роботу новостворений коледж ( нова назва, новий код ЄДРПОУ) . Новий коледж пройшов державну реєстрацію в листопаді поточного року і в його штатному розкладі є лише в.о.директора та в.о.голов. бухгалтера, фінансування відсутнє. Чи може призначена уповноважена особа розпочати процедуру відкритих торгів на 2024 рік , якщо статутний капітал коледжу дорівнює нулю.?
Відповідь
21.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1258 / 945
Доброго дня. Чи може договор на закупівлю електроенергії на 2024 рік бути укладений в грудні 2023 року за результатами проведення запиту ціни постачальників? І чи можливо зменшити обсяги закупівлі якщо кошторисні призначення надійдуть меншою сумою чим очікувана вартість? (наприклад, як у випадку з відкритими торгами)
Відповідь
17.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1642 / 1766
Доброго дня! Комунальне підприємство має намір придбати транспортний засіб (б/у). Чи є якісь обмеження, заборони щодо придбання комунальним підприємством транспортного засобу, який був у використанні (б/у).
Відповідь
03.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1675 / 1677
Доброго дня. Є питання щодо Методу визначення очікуваної вартості товару, а саме Розрахунку очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін. Відповідно до «Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 18.02.2020 № 275, «Метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни ТА інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.», У даному випадку не зрозумілим є сполучник «ТА». Відповідно до зазначеного, послідовність дій при визначенні очікуваної вартості за методом порівняння ринкових цін наступна: 1) здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну (мережа інтернет, прайси та інше) 2) направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій до постачальників/виробників товару 3) визначити очікувану ціну за одиницю, як середньоарифметичне значення масиву отриманих даних 4) визначити очікувану вартість, як добуток очікуваної ціни за одиницю на кількість товару/послуг. Чи вірно я розумію дану норму? Чи слід розуміти способи аналізу ринка шляхом аналізу загальнодоступної інформації та аналізу інформації, отриманої шляхом проведення ринкових консультацій, як два окремих, не залежних один від одного способів? Чи дійсно для кожного виду товару слід використовувати обидва способи аналізу ринка? Дякую.
Відповідь
01.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1491 / 1546
Згідно п. 5 ч. 6 ЗУ «Про публічні закупівлі» цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: товари, роботи і послуги, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах. Замовник відноситься до замовників, що визначені у п. 4 ч.1 ст. 2 «юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті» як суб’єкт господарювання, що здійснює діяльність у сфері купівлі-продажу, постачання електричної енергії споживачам. Постановою КМУ «Деякі питання надання платних послуг науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції» від 27 липня 2011 р. № 804 затверджено Перелік платних послуг, що надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції, згідно з додатком. Крім іншого, даною постановою КМУ № 804 установлено наступне: - вартість проведення судових експертиз та експертних досліджень, включених до переліку платних послуг, що надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції, визначається відповідно до нормативної вартості однієї експертогодини, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 1996 р. № 710 "Про затвердження Інструкції про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів"; - інші послуги, включені до затвердженого цією постановою переліку, надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції за згодою сторін за плату в обсязі, що відшкодовує витрати, пов'язані з їх виконанням; - послуги, включені до переліку платних послуг, що надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції, і пов’язані з діяльністю, для провадження якої законодавством встановлені певні вимоги, можуть надаватися за умови дотримання зазначених вимог. До Переліку платних послуг, що надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції (додаток до постанови КМУ №804) крім іншого включені: - На замовлення фізичних чи юридичних осіб проведення експертних досліджень із застосуванням засобів і методів судової експертизи, надання консультацій, що потребують спеціальних знань (аб.3) Питання: Чи підлягає застосуванню норма п. 5 ч. 6 ЗУ «Про публічні закупівлі» до правовідносин, пов’язаних із закупівлею послуг проведення експертного дослідження, проведеного в порядку ЗУ "Про судову експертизу", вартість якого розраховується у відповідності до Постанови КМУ від 27 липня 2011 р. № 804 та Інструкції, затвердженої постановою КМУ від 1 липня 1996 р. № 710 ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2