Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
10.04.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1029 / 1001
Доброго дня, надайте відповідь на наступне запитання: Чи можливо призначити Уповноваженою особою замовника (військової частини) - військовослужбовця даної вч, на підставі нової редакції ЗУ "Про публічні закупівлі", а саме способу викладеного в пункті 1 статті 11 Закону, який вказує, що призначення уповноваженої особи шляхом покладення на "працівника" (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством ? (Наголошую, що цікавить відповідь тільки про спосіб визначений в даному пункті, не має потреби у наданні відповіді, стосовно можливості застосування інших способів викладених в даній статті) Враховуючи наступне, що в даному пункті прямо передбачено, що призначається тільки шляхом "покладення на працівника (працівників)" функцій уповноваженої особи, в свою чергу, категорія "військовослужбовці" не є тотожною з категорією "працівники", згідно ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" та ЗУ "Про охорону праці". П.35 ч.1 ст.1 Закону має також посилання на те, що уповнаваженою особою може бути тільки службова (посадова) чи інша особа, яка є "працівником" замовника... Також, в п.1 ч.1 ст.11 Закону вказано, що "функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством", однак військовослужбовцям згідно ЗУ "Про запобігання корупції" заборонено займатися іншою оплачуваною діяльністю, окрім деяких випадків, наприклад викладацької, наукової і творчої діяльності... Також, враховуючи положення законодавства про виплату грошового забезпечення військовослужбовцям (наказ МОУ №260 та постанова КМУ №704), не передбачена можливість здійснення будь-яких доплат в разі покладення на них іншої додаткової роботи. Отже, в даній ситуації, норма про доплату військовослужбовцям є Нездійсненною. Буду вдячний за надану Вами відповідь.
Відповідь
10.04.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
969 / 923
У зв’язку з вступом в дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) просимо надати роз’яснення щодо практичного застосування нових норм Закону. Так, відповідно до частини 5 статті 22 Закону замовникам забороняється вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подається у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладенням кваліфікованого електронного підпису. В свою чергу частиною 3 статті 12 Закону передбачено, що під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України «Про електроні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Оскільки Закон України «Про електроні документи та електронний документообіг» регулює питання документообігу саме електронних документів, то вбачається логічним, що якщо вимагається створення документів тендерної пропозиції відповідно до згаданого в цьому абзаці Закону, то такі документи повинні бути створенні як електронні документи. При цьому статтею 6 цього Закону зазначено, що створення електронного документа завершується накладанням електронного підпису. Практика використання електронної системи закупівель пішла таким чином, що замовники не вимагають накладення електронного підпису на кожен окремий документ тендерної пропозиції учасника, оскільки учасники подають скановані документи, які підписані представником учасника та засвідчені печаткою учасника. Часто замовники вимагають накладення електронного підпису на всю тендерну пропозицію. Але враховуючи, що в Законі з’явилася заборона вимагати засвідчення документів підписом і печаткою, якщо учасником надано електронний документ, просимо просимо надати роз'яснення та рекомендації на наступні питання: 1. при подачі тендерної пропозиції учасник засвідчує кожен окремий документ підписом та печаткою та надає в пропозиції його скан-копію або учасник створює кожен окремий документ як електронний документ та на кожен окремий документ накладає кваліфікований електронний підпис - за вибором учасника? 2. Якщо всі документи подані як електронні документи - то на всю пропозицію можна не накладати кваліфікований електронний підпис? 3. Учасник може подати частину документів як скан-копії документів засвідчені підписом і печаткою, а частину документів як електронні документи. І в такому випадку вся пропозиція повинна бути підписана кваліфікованим електронним підписом? 4. Вимога замовника до учасників про створення та подання документів лише у формі електронних документів з підписанням кожного окремого документу кваліфікованим електронним підписом не буде протирічити нормам Закону? 5. У разі ж подання скан-копій документів підписаних та завірених печаткою але не підписаних кваліфікованим електронним підписом, то замовник правомірно відхиляє таку пропозицію? 6. Чи правомірно буде замовнику вимагати від учасника надати документи пропозиції засвідчені підписом та печаткою уповноваженої особи такого учасника у вигляді скан-копій без накладення кваліфікованого електронного підпису на кожен окремий документ, а лише накладення кваліфікованого електронного підпису на пропозицію?
Відповідь
10.04.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1464 / 1398
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності 20.10.2019 та буде введений в дію з 19.04.2020. Згідно з пунктом 1 частини другої статті 40 нової редакції Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Отже, якщо для забезпечення потреби відповідного року замовником було двічі відмінено процедуру відкритих торгів через відсутність достатньої кількості учасників, що проводилася відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015, чи може замовник застосувати переговорну процедуру закупівлі відповідно до статті 40 нової редакції Закону?
Відповідь
09.04.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1082 / 1013
В тендерній документації Замовника передбачено надання Договірної ціни з розрахунками до неї до початку аукціону. Договірна ціна була завантажена на майданчик але без декількох розрахунків, оскільки Договірна ціна буде перераховуватись відповідно до останнього кроку аукціону. Чи є це підставою Замовнику відхилити тендерну пропозицію?
Відповідь
09.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
880 / 894
Просимо розглянути запит, який доданий у вкладенні та надати відповідь у встановлений законом строк.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2