Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.08.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1779 / 1845
Чи є аварійний стан карнизів адмінбудівлі МЗС (про що свідчить акт огляду технічного стану будівлі), яка наразі експлуатується, об'єктивною обставиною, яка надає право здійснити закупівлю послуг з встановлення захисного екрану без застосування порядку проведення спрощених закупівель відповідно до пункту 3 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»? (Інформуємо, що у 2019 році були виконані протиаварійні роботи по встановленню захисного екрану на період виготовлення проєктної документації для виконання реставраційного ремонту, але у зв'язку зі скороченням капітальних видатків на 2020 рік, реставраційний ремонт не виконано. Наразі, захисний екран під дією природних чинників рветься та потребує заміни з метою запобігання можливого травматизму людей внаслідок падіння відшарованої штукатурки та цегли).
Відповідь
13.08.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1654 / 1678
Доброго дня. З 2011 року ми працюємо з УКРТЕЛЕКОМОМ по прямому договору. На сьогоднішній день у нашому місті зявився ще один провайдер. Як правильно діяти втакій ситуації, нам потрібно буде знов на наступний рік заключати договір на надання послуг, проводити спрощену? Але ж, Укртелеком ставив нам свої волокна. Виходить, якщо виграє торги інший учасник, вони будуть надавати нам інтернет по чужих волокнах. Підскажіть будь ласка, як знайти вихід з цієї ситуації?
Відповідь
12.08.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2101 / 2092
Відповідно до п.3 ст.12 Закону України «Про публічні закупівлі»: «3. Під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій/пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".» Відповідно до ч.1 Ст.14 Закону України "Про електронні довірчі послуги": «1. Електронна ідентифікація здійснюється за допомогою засобів електронної ідентифікації, що підпадають під схему електронної ідентифікації, затверджену Кабінетом Міністрів України.» У той же час відповідно до п.24 Постанови КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 19 червня 2019 р. № 546 "Про затвердження Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації" "24. Підсистема верифікації відомостей щодо юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців забезпечує отримання та передачу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" В Єдиному державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні відомості про Учасників публічних закупівель – нерезидентів. Враховуючи вищенаведене, просимо надати відповіді на наступні запитання: - чи Учасник- нерезидент з метою подання тендерних пропозицій документи та дані повинен створювати та подавати за допомогою «електронного підпису» відповідно до законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" ? - чи Учасник- нерезидент з метою подання тендерних пропозицій документи та дані може створювати та подавати без застосування «електронного підпису» передбаченого відповідно до законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" ?
Відповідь
12.08.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1833 / 1882
У грудні 2019 року нами були розпочаті відкриті торги на закупівлю продуктів харчування у 2020 році. Через тривале оскарження вибора переможця по закупівлі картоплі (відкриті торги) договір укладений на початку березня. Додатковою угодою зменшений обсяг закупівлі та відповідно сума договору зменшена. Чи можна Кошти,які залишилися не використаними після укладання договору вважати додатковини і використовувати для укладання договору без використання процедури закупівлі або спрощеної закупівлі?
Відповідь
12.08.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1975 / 1994
Відповідно до відповіді Антимонопольного комітету України від 30.07.2020 №300-29/01-10574 "Про надання інформації щодо застосування переговорної процедури закупівлі" Акціонерне товариство "УКРПОШТА" станом на 30.06.2020 відсутнє у зведеному переліку суб'єктів природних монополій, а ринок з розповсюдження поштових марок є потенційно конкурентним. Разом з тим, дослідивши закупівлі поштових марок відповідно до даних веб-сайту "Prozorro", вбачається відсутність потенційно іншого постачальника поштових марок, позаяк всі наявні закупівлі здійснюються в постачальника - АТ "УКРПОШТА". Стаття 40 Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 №922-VIII (із змінами), визначає підстави проведення переговорної процедури, серед яких - відсутність конкуренції з технічних причин (абз.4 п.2 ч.2 ст.40). Отже, виникає ситуація за якої АТ "Укрпошта" згідно із наведеної інформації не є монополістом, тому відсутні підстави застосувати переговорну процедуру, позаяк середовище є конкурентним. З іншої сторони, знайти іншого потенційного постачальника наразі не вбачається можливим. У Замовника постає необхідність здійснення закупівлі поштових марок, орієнтована вартість якої становить понад 200 тис. грн. Відтак, прошу роз'яснити, як діяти Замовнику у спірній ситуації з урахуванням наведеної інформації, зокрема: 1) проводити відкриті торги; 2) проводити переговорну процедуру.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2