Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3288 / 3239
Добрий день. Відповідно до наказу Мінекономіки від 14 грудня 2020 року № 2628 "Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції "необхідно указувати категорію юридичної особи. З категорією бенефіціару (Замовника) все ясно.Підскажить, будь ласка, як визначити категорію принципала(Учасника)?
Відповідь
15.04.2021 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4159 / 4404
За результатами застосування спрощеної закупівлі укладено договір. Угодою від 19.04.2021 договір про закупівлю розривається із 01.06.2021. Звіт про виконання договору оприлюднювати протягом 20 робочих днів із 01.06.2021 (враховуючи, що сума виконання буде наявна по факту надання послуг на початку липня) чи із дати укладення угоди (19.04.2021)?
Відповідь
14.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3244 / 3425
Замовник, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за організаційно-правовою формою юридичної особи зареєстрований як «державна організація (установа, заклад)». Відповідно до затвердженого Положення, - Замовник є «державною установою» і належить до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Відповідно до ч. 2 ст. 83 Цивільного Кодексу України «особливості правового статусу окремих видів організацій, закладів, установ встановлюються законом». Керуючись Законами України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про ветеринарну медицину», Постановою Кабінету міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 «Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління, і розміру плати за їх надання», - Замовник надає адміністративні послуги. Для оформлення результатів надання адміністративних послуг, Замовник закуповує бланки з використанням спеціальних елементів захисту. Форми бланків затверджені державним органом влади належним чином, і мають єдину форму. Частина друга статті 18 Закону України «Про адміністративні послуги» визначає, що «…органи виконавчої влади, інші державні органи здійснюють закупівлю бланків для оформлення результатів надання адміністративних послуг (крім власних бланків цих органів) у державних підприємств, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації та контролю за виготовленням бланків цінних паперів, документів суворої звітності. Закупівля товарів, робіт і послуг для надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»…». Тлумачення терміну «державний орган» містися лише в частині першій ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» яка визначає, що «…державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю». Зважаючи, на все вищезазначене, з врахуванням, що Замовник є суб'єктом публічного права, має повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції (має функцію контролю), і юрисдикція якого поширюється на окрему адміністративно-територіальну одиницю, у тендерного комітету виникає питання: чи розповсюджується вимоги частини другої статті 18 Закону України «Про адміністративні послуги» на Замовника як обов’язок здійснювати закупівлю виключно у державних підприємств, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, з дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
14.04.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3159 / 3133
Чи може наша організація згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021р. №329, Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020р. № 1236. Закупити рупорний гучномовець, трансляційний підсилювач, телевізор. Код 47.43. що входить до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, запроваджені з метою запобігання поширенню на території окремих адміністративно-територіальних одиниць гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб - підприємців.
Відповідь
14.04.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
5427 / 5241
Чи можливо в процедурі відкриті торги з публікацією англійською мовою на етапі прекваліфікації (період оскарження) у зв'язку з наявністю великої кількості скарг до АМКУ провести переговорну процедуру згідно абзацу 4 пункту 3 частини 2 статті 40 Закону "Про публічні закупівлі"??? (Переговорна процедура закупівлі застосовується застосовується замовником як виняток у разі якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується). Чи дана норма застосовується виключно до процедури відкритих торгів?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2