Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.03.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1801 / 1782
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, у випадку, якщо Антимонопоолним комітетом України було прийнято рішення, яким зобов'язано замовника внести зміни до тендерноої документації, то яким чином можливо забезпечити виконання такого рішення? Чи є процедури моніторингу виконання рішення АМКУ? Які санкції можуть буди для замовника в разі невиконання рішення АМКУ (штраф у розмірах, визначених статтею 164-14 КУпАП, або існують також інші санкції)? Чи може замовник при внесенні змін до тендерної документації на виконання рішення АМКУ вносити також інші зміни (встановлювати додаткові вимоги)? У разі, якщо внесені замовником зміни фактично не відповідають змінам, внесення яких передбачено рішенням, то яким чином оскаржувати такі дії замовника - через АМКУ або шляхом звернення до суду? Буду вдячна за інформацію!
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1507 / 1613
Який орган в державі розглядає скарги на дії Замовника при спрощених закупівлях?
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1531 / 1583
Чи є підставою для відхилення тендерної пропозиції (відповідно до абзацу третього пункту 1 частини першої статті 31 Закону 922-VIII) відсутність в документах, що підготовлені учасником закупівлі (довідки та інше) унікального номеру оголошення про проведення процедури закупівлі? Чи буде учасник процедури закупівлі вважатись таким, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства?
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1735 / 1692
Чи має право Замовник відхилити Учасника, якщо останній при оформленні документів (Довідки, гарантійні листи, інше) не зазначив унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель? (Дана вимога була зазначена Замовником у розділі ТД "Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції". Але для жодного документа Замовником не було встановлено форми (в ТД зазначено "власна довідка в довільній формі з інформацією ")
Відповідь
16.03.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1491 / 1579
При аналізі одного з Замовників, щодо дискваліфікацій 2020 року, виникло питання трактування Замовником правового статусу Фізичної особи та Фізичної-особи підприємця у державних закупівлях, щодо надання/зазначення тієї чи іншої інформації Учасником ФОП - суб'єктом господарювання. Суть питанння: Згідно вимог тендерної документації Замовника, щодо Розділу 3 «Забезпечення тендерної пропозиції» Гарантія повинна містити, зокрема, такі суттєві умови: Повну назву Учасника (принципала) (для фізичної особи прізвище, ім’я та по батькові та документ (паспорт), що її засвідчує (серія, номер, дата, ким виданий, місце проживання), його місцезнаходження) юридична адреса, перелік усіх засновників та осіб уповноважених принципалом на підписання документа, з якого виникають відносини по гарантії. Участник ФОП прикріпив до своєї пропозиції Гарантію, у якій він, виступаючи Принципалом, зазначив юридичні дані ФОП (Повне найменування, код ЄДРПОУ, юридична адреса/місце реєстрації), не вказуючи свої паспортні дані, тому що приймав Участь у закупівлі у правовому статусі Фізичної особи-підприємця, а не статусі Фізичної особи. Учасник ФОП запропонував найнижчу ціну на аукціоні. Проте, Замовник у Протоколі відхилення одним з факторів дискваліфікації Учасника через те, що його пропозиція його не відповідає умовам тендерної документації, вказав наступне: "1. В гарантії фінансової компанії, яка надана як тендерне забезпечення, відсутні такі обов'язкові дані як документ (паспорт), що її засвічує (серія, номер, дата, ким виданий, місце проживання), його місцезнаходження), що вимагалось п.п.6 п.2 Розділу 3 Тендерної документації." Виникло питання, щодо правомірності та законності посилання Замовника на цю умову тендерної документації, яка у совокупності призвела до дискваліфікації Учасника. Адже Учасник ФОП діяв у межах нормативно-правових актів у правовому статусі Фізичної особи-підприємця, а не Фізичної особи. Учасник міг оскаржувати цей пункт відхилення до АМКУ. Тлумачення сукупної юридичної думки з цього приводу: 1. "Відповідно до ст. 24 Цивільного кодексу України фізична особа – це людина як учасник цивільних відносин. 2. Фізична особа-підприємець – це юридичний статус, який засвідчує право особи на заняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється підприємцями з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. 3. Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених Законом. 4. Таким чином, фізична особа та фізична особа-підприємець мають різний правовий статус, а вимоги до інформації про принципала, який є фізичною особою, зазначені в Тендерній документації не розповсюджуються на Принципала, який є фізичною особою-підприємцем. 5. Враховуючи вищевикладене, Гарантія Учасника була такою, що відповідала вимогам Тендерної документації щодо забезпечення тендерної пропозиції." Питання до Міністерства: 1. Чи правомірно діяв Замовник у пункті з Гарантією, відхиляючи пропозицію учасника ФОП? 2. Якщо Замовник діяв неправомірно щодо пункту з Гарантією, надайте посилання на нормативно правові акти? 3. Чи потрібно було Учаснику ФОП доводити свою позицію, щодо правового статусу ФОП, а не Ф/о, у Закупівлях, шляхом оскарження до АМКУ? 4. Якими статтями Цивільного та Господарського Кодексів України, крім ст. 24 ЦКУ міг би керуватись Учасник подаючи скаргу до АМКУ.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2