Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.01.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
763 / 811
Чи відповідатиме вимогам чинного законодавства оголошення замовником запиту пропозицій для закупівлі товару (електроенергія) на 2024 рік, якщо укладений у попередньому році договір закупівлі аналогічного товару було продовжено на 2024 рік (зі збільшенням ціни договору до 20%) на час, достатній для проведення закупівлі для потреб поточного року?
Відповідь
21.12.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1625 / 1642
Добрий день! Відповідно до Приміток до норм харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, затверджених Постановою КМУ від 29.03.2002 № 426 «Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» військовослужбовці, у тому числі військовослужбовці Держспецзв’язку, які залучені до здійснення заходів із правового режиму воєнного стану забезпечуються харчуванням за рахунок держави. Згідно підпункту 92 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого Постановою КМУ від 03.09.2014 № 411, Адміністрація Держспецзв’язку відповідно до покладених на неї завдань є замовником закупівлі товарів, робіт і послуг у сфері публічних закупівель, державним замовником у сфері оборони та уповноважує територіальні органи Адміністрації Держспецзв’язку, територіальні підрозділи, Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку, заклади, установи та організації, які входять до структури Держспецзв’язку, підприємства, установи, організації, що належать до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку, як служби державного замовника на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення та інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб у сфері безпеки і оборони. Згідно Указу Президента України від 06.11.2023 № 734/2023 воєнний стан продовжено до 14 лютого 2024 року. Розпорядником коштів (Адміністрацією Держспецзв’язку) 19.12.2023 виділено Управлінню Держспецзв’язку в Чернігівській області на харчування 374400,00 грн (більше 200 000,00 грн). Враховуючи попередні закупівлі послуг з харчування, Управлінню Держспецзв’язку в Чернігівській області вказаних коштів повинно вистачити на 260 діб, з розрахунку 1440,00 грн на 8 військовослужбовців на добу. Відповідно до Постанови КМУ № 1275 від 11 листопада 2022 року тривалість відкритих торгів буде не менше 13 діб, спрощеної закупівлі – не менше 7 діб. Строк дії поточного договору на закупівлю послуг з харчування закінчується 31.12.2023. Враховуючи викладене, а також те, що період проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі не дозволяє вчасно закупити вказані послуги, просимо роз’яснити у який спосіб (процедура закупівель, спрощена закупівля, закупівля без використання електронної системи) та на який період (до кінця воєнного стану, до кінця 2024 року чи на 260 діб) Управлінню Держспецзв’язку в Чернігівській області необхідно проводити закупівлю послуг з харчування.
Відповідь
13.12.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1743 / 1804
Шановні панове! Я звертаюся до вас та прошу роз’яснити чи підпадає державне підприємство під визначення Замовник у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» виходячи з наступного. Державне підприємство засноване на державній власності та належить до сфери управління відповідного Уповноваженого органу управління. Відповідно п. 2.1 Статуту, підприємство створено та діє з метою підготовки, супроводження, управління, реалізації з дотриманням вимог законодавства та в межах повноважень інвестиційних проектів, проектів, спрямованих на будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), ремонт, модернізацію інфраструктури, об’єктів, в тому числі таких, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, виконання в установленому законодавством порядку функцій замовника будівництва, а також отримання прибутку (доходу) від своєї господарської діяльності. Діяльність державного підприємства, як і інших груп управління проектами, що здійснюють супровід Проєктів, які фінансуються за кошти Міжнародних фінансових організацій регламентовано Порядком діяльності груп управління проектами економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, затвердженим наказом Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства юстиції України від 29.10.2002 року № 905/308/550/93/5. При цьому, жодних індивідуальних актів державних органів, які б регулювали діяльність та / або покладали б конкретно на наше державне підприємство певні функції із забезпечення суспільних потреб держави або населення, немає. Крім того, вважаємо за доцільне повідомити, що єдиним джерелом доходу державного підприємства є господарсько-правовий договір із уповноваженим органом управління на надання послуг з поточного управління та супроводу Проєктів, що фінансуються Міжнародними фінансовими організаціями. Зазначений договір укладається за результатами переговорної процедури та публікується на Прозорро. З урахуванням вищенаведеного, прошу роз’яснити мені чи відноситься наше державне підприємство до Замовників у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
06.12.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1603 / 1644
Відповідно до пп. 18 п. 13 Особливостей придбання товарів може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли здійснюється закупівля природного газу суб’єктом ринку природного газу, на якого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України “Про ринок природного газу” покладено спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Чи є зазначений підпункт 18 пункту 13 Особливостей підставою для укладання договору на постачання газу без застосування відкритих торгів для замовників, які включені Міненерго до переліку теплових електростанцій та теплоелектроцентралей згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №222.
Відповідь
05.12.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
958 / 976
Доброго дня, підкажіть, наразі з'явився нових функціонал при публікації плану, а саме "додати обґрунтування", чи обов'язкове це поле для заповнення, якщо так, то у яких випадках і що саме має бути прописано.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2