Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.02.2023 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1907 / 1954
Доброго дня. Замовником було відмінено тендер в зв'язку з неможливістю усунення порушення.Подана скарга до АМКУ рішення якого було скасувати відміну. Чи можна надавати учаснику на виправлення 24 год. Якщо така можливість уже надавалась без зазначення документа (який вимагається т.д).
Відповідь
14.02.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1545 / 1519
чи можна здійснити закупівлю "Придбання генератора в укриття " по прямому договору на суму 880 тис. грн. (це Рівненська обл.)
Відповідь
13.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1062 / 1024
Чи не заборонено законодавством України проводити органам місцевого самоврядування закупівлю техніки за бюджетні кошти, а саме бувшого у використанні трактора МТЗ-82, 1994 року виробництва, який був виготовлений в Білорусі? Остання реєстрація в Україні проведена у 2018 році.
Відповідь
10.02.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1127 / 1150
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі – Перелік). Даний наказ видано на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією». Чи можуть замовники застосовувати Перелік для підтвердження виключення для укладення «прямого» договору про закупівлю керуючись підставою визначеною підпунктом 2 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Підпунктом 2 пункту 13 Особливостей визначено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення. Пунктом 1 постанови Кабміну від 06.12.2022 № 1364 визначено, зокрема, що: перелік, затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій; до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, включаються території можливих бойових дій та території активних бойових дій. Отже підпункт 2 пункту 13 Особливостей № 1178 та термінологія Переліку не ідентичні, тож чи може Замовник який знаходиться у переліку виникнення можливих бойових дій, застосовувати підпункт 2 пункту 13 Особливостей № 1178, якщо він внесений в перелік Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022 року ч.1.3. ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ Запорізький район UA23060000000070350 Вся територія Запорізького району , Дата виникнення можливості бойових дій 12.03.2022, Дата припинення можливості бойових дій* - відсутня?
Відповідь
09.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1040 / 938
Наразі, публічні закупівлі регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» ( далі – Закон)з урахуванням Особливостей, які затверджені, Постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”( далі - Особливості). Підпунктом 8 пункту 13 Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару зокрема у разі, коли у замовника після укладення договору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт чи послуг, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору, у того самого виконавця робіт/надавача послуг. Можливість і умови виконання таких додаткових робіт чи надання послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення закупівлі. Закупівля додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення закупівлі. У замовників публічних закупівель виникають питання та ТОВ «Тендерне Агенство Радник» звертаєтся до вас за роз’ясненням по таким питанням: 1. Підпунктом 8 пункту 13 Особливостей передбачено зокрема додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення закупівлі. Що в даному випадку означає проведення закупівлі? Проведення виключно процедури закупівлі?Або ж мається на увазі закупівля шляхом проведення процедури закупівлі та/або здійснення закупівлі шляхом укладання «прямого» договору про закуівлю? 2. Чи може застосовуватися підпункт 8 пункту 13 Особливостей щодо закупівлі додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного без застосування відкритих торгів відповідно до винятків передбачених пунктом 13 Особливостей?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2