Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
12.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
176 / 181
Чи можна проводити переговорну процедуру закупівлі у разі, якщо Відкриті торги проводились відповідно до річного плану різних років (Перші - річний план закупівель 2021 року, Другі - річний план закупівель 2022 року),
Відповідь
11.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
336 / 355
Виникла аварія на міському водопроводі. Потрібно здійснити негайні роботи з ліквіідації наслідків аварії. Чи можна провести переговорну процедуру?
Відповідь
11.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
168 / 179
Двічі проведена процедура відкритих торгів по закупівлі газу на забезпечення квартир, що перебувають на балансі Державного підприємства (не бюджетне, а госпрозрахункове). Торги не відбулись. За цей час змінилася вартість газу. Торги були об'явлені по 38 грн/м3, наразі-пропонують по 48 грн/м3. Чи можна збільшити вартість закупівлі по переговорній процедурі, при цьому не змінювати ніяких кількісних і технічнихі характеристик закупівлі?.
Відповідь
11.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
372 / 385
Добрий день Згідно до річного плану закупівель на 2021 рік в жовтні 2021 року проведено процедура закупівлі Відкриті торги з публікацією на англійській мові. Процедура не відбулась у звязку з відсутністю учасників. Згідно до річного плану на 2022 рік в грудну 2021 року розпочато процедуру Відкриті торги з публікацією на англійській мові, яка тривала до 04.01.2022 року та також не відбулась у звязку з відсутністю учасників. Чи можна провести Переговорну процедуру у 2022 році у звязку з тим, що двічі не відбулись Відкриті торги з публікацією на англійській мові. Дякую за відповідь!
Відповідь
10.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
204 / 200
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Таким чином, системний аналіз положень Закону України «Про публічні закупівлі» дає підстави стверджувати, що для застосування п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону двічі відмінено має бути одну й ту саму процедуру відкритих торгів, тобто таку, що передбачена одним й тим самим річним планом закупівель (на той самий рік). Такому висновку відповідає зміст листа Мінекономіки № 3304-04_60124-06 від 03.10.2020 та додатків до нього, відповідно до яких застосування п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону пов’язується з умовою прийняття таких рішень щодо здійснення закупівлі у поточному році. Аналогічною була і практика роз’яснень Мінекономіки, зокрема, роз’яснення на запит № 1455/2021. Однак, в подальшому, практика роз’яснень Мінекономіки змінилась шляхом зміщення акцентів. Так, на запит № 1600/2021 зазначено, що «виходячи з норм статті 40 Закону, переговорна процедура закупівлі з підстав двічі відмінених процедур відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій може бути застосована замовником з урахуванням того, що всі три процедури закупівлі (двоє відкритих торгів та переговорна) мають бути проведені у поточному році» замість «за умови прийняття таких рішень щодо здійснення закупівлі у поточному році». Тобто, при буквальному прочитанні, згідно актуальної практики Мінекономіки, для застосування п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» значення має не включення відповідних закупівель до річного плану на один і той самий рік, а фізичне проведення закупівель в межах одного й того ж календарного року. У зв’язку з вищевказаним, прошу надати роз’яснення з приводу того, чи згідно актуальної практики Мінекономіки для застосування п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» значення має лише фізичне проведення закупівель в межах одного й того ж календарного року та при цьому не має значення планом на який рік такі закупівлі передбачені; чи для застосування вказаної норми має значення проведення процедур закупівель, що передбачені одним й тим самим річним планом закупівель, тобто на один і той самий рік, та при цьому не має значення чи в межах одного й того самого календарного року вони проводяться? Прошу надати відповідь по суті поставленого питання та без посилання на попередні роз’яснення, оскільки зміст таких відомий.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2