Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.07.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
715 / 865
ДП "ІНФОТЕХ" просить надати роз'яснення щодо застосування законодавства про публічні закупівлі. Питання висвітлено у запиті, що додається.
Відповідь
15.07.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
779 / 797
Відповідно до п.7 ч.5 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтями 58 і 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність". На підприємстві виникла необхідність закупити канц. товари для забезпечення провадження наукової діяльності за науково-дослідною темою, що була обрана МОН на конкурсній основі та фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Чи потрібно застосовувати Закон при закупівлі матеріально-технічної бази, що буде використовуватися для забезпечення провадження наукової і науково-технічної діяльності, що фінансуються на конкурсній основі за рахунок відповідних коштів державного бюджету?
Відповідь
15.07.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
781 / 770
Просимо Вас надати роз’яснення щодо використання бюджетних коштів. У травні 2020 року до ТОВ «Вінстратегія-Будтехекспертиза» звернулося Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький обласний клінічний шкірно-венерологічний центр Вінницької обласної ради» щодо проведення експертизи робочого проєкту «Капітальний ремонт ганків з улаштуванням пандусів будівлі Вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру (літ. А) по вул. Магістратська, 21 в м. Вінниця», виконаного Приватним підприємством «ТриТетПроект». В ході проведення експертизи виявилось, що вартість проєктних робіт значно завищено. В наданій кошторисній документації зазначена вартість проєктних робіт – 37 тис. 706 грн., без урахування ПДВ. Вартість будівельних робіт за підсумком глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва складає 206 тис. 944 грн., загальна вартість будівництва (з урахуванням всіх витрат) – 331 тис. 799 грн. Відповідно до табл. А1 ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 вартість проєктних робіт мала б складати не більше 15 тис. 521 грн. Виконавець проєкту відмовляється надавати розрахунок вартості проєктних робіт, обумовлюючи це тим, що саме таку вартість вони виграли, приймаючи участь у PROZORRO. Відповідно до п.п.5.1 та п.п.5.2 ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 кошторисна вартість проєктних робіт для будівництва об'єктів визначається шляхом застосування усереднених відсоткових показників вартості проєктних робіт до розрахункової бази. По об'єктах невиробничого призначення розрахунковою базою, до якої застосовують усереднені відсоткові показники вартості проектних робіт, є вартість будівельних робіт за підсумком глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва, приведена у поточний рівень цін на момент складання розрахунку. В коментарі до Зміни №2, абзац 5 є роз’яснення «При цьому вартість проектних робіт в подальшому уточнюється виходячи з вартості будівництва, підтвердженої експертним звітом, а договірна ціна встановлюється динамічною». Як бути у такому випадку експертній організації (чи може експерт «закрити очі» на явне порушення вимог ДСТУ Б Д.1.1-7:2013)? Які документи вимагати від замовника та проєктувальника для підтвердження завідомо завищеної вартості проєктних робіт? Чи необхідно привести вартість у відповідність до вимог ДСТУ та внести зміни в договір між замовником та проєктувальником про зміну вартості проєктних робіт?
Відповідь
15.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
842 / 833
Доброго дня! Замовник проведено торги на очікувану вартість 10 млн. грн. Тендерною документацією вимагалось забезпечення виконання договору у вигляді банківської гарантії в сумі 300 тис. грн., хоч при затверджені тендерної документації членами тендерного комітету було вирішено вимагати банківську гарантію в сумі 3 відсотка ,але сталася помилка секретаря тендерного комітету та в тендерній документації приписано 300 тис. грн. Відмінити торги замовник немає можливості, оскільки не можна допустити зрив ремонтної компанії при підготовці до опалювального сезону. Чи може учасник надати банківську гарантію у розмірі три відсотки від вартості договору для не порушеня законодавства та відповідно рішеня, яке було ухвалено тендерним комітетом?
Відповідь
15.07.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1043 / 963
За результатами проведеної процедури відкритих тогрів (за новим Законом) було укладено договір на закупівою ліків. Відповідно до умов договору ціна за одиницю та загальна ціна за Товар визначаються у Специфікації на Товар (Додаток № 1 до договору), а також у видаткових документах, що надаються Постачальником Замовнику (видаткових накладних. Поставка здійснюється партіями, в залежності від потреби Замовника. Постачальник зменшив ціну на деякі позиції товару та надіслав додаткову угоду, в якій вказано зменшині ціни на конкретну партію товару ( з перечислених позицій) в межах виконання Договору без зменшення ціни Договору. Решту з перечислених позицій Постачальник планує поставляти по цінах, за результатами торгів, та які вказано в Специфікації Договору. Запитання: Чи потрібно зменшувати суму Договору на різницю зменшення ціни та чи відповідає п.5 ч.5 ст.41 Закону зменшення ціни в розрізі окремої партії товару (з перечислених позицій в додатковій угоді) визначеною Договором без зменшення ціни іншої партії даних Товарів? Казначейство відмовляється реєструвати таку додатукову угоду та вимагає здійснити зменшення ціни на всі інші партії даних Товарів, не зважаючи, що нами було надано лист від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06"Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю", та відповідь на запит 702/2019 Департамента регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, кажучи, що це роз’яснення стосується минулого Закону і не розповсюджується на дію нового Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2