Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.02.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1743 / 1770
Хто здійснює процедуру закупівлі до 50 тис. грн., уповноважена особа чи тендерний комітет?
Відповідь
13.02.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1701 / 1694
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення щодо застосування наведених у моєму запиті положень Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) СТОСОВНО САМЕ СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ. Також звертаю Вашу увагу, що попередні роз'яснення Міністерства стосувалися внесення змін до проекту договору про закупівлю ЯК ЧАСТИНИ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ЗА ПРОЦЕДУРАМИ ЗАКУПІВЛІ. Так пунктом 8 частини 2 статті 22 Закону вказано, що: «У тендерній документації зазначаються такі відомості: 8) проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов». У свою чергу пунктами 31 та 13 частини 1 статті 1 Закону, передбачено, що: 1) тендерна документація - документація щодо умов проведення ТЕНДЕРУ; 2) конкурентна процедура закупівлі (далі - ТЕНДЕР) - здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу. Виходячи з наведеного, проект договору, який публікується разом з оголошенням про проведення спрощеної закупівлі (у відповідності з пунктом 2 частини 1 статті 10 Закону) не є частиною тендерної документації, так як спрощена закупівля згідно із статтею 13 Закону не є процедурою закупівлі. На це звертається увага також у відповідних інфобоксах Prozorro. Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону: договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Відповідно до частини 4 статті 41 Закону: умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/ПРОПОЗИЦІЇ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЕЛЕКТРОННОГО АУКЦІОНУ (у тому числі ціни за одиницю товару) ПЕРЕМОЖЦЯ процедури закупівлі/СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі. А пунктами 19 та 24 частини 1 статті 1 Закону встановлено, що: 1) переможець спрощеної закупівлі - учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам, ЩО ВИЗНАЧЕННІ В ОГОЛОШЕННІ про проведення спрощеної закупівлі, ВИМОГАМ ДО ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ і визнана найбільш економічно вигідною та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю; 2) пропозиція учасника спрощеної закупівлі (далі - пропозиція) - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до ОГОЛОШЕННЯ про проведення спрощеної закупівлі та ВИМОГ ДО ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ. Тобто в Законі не має вказівок на те, що учасник СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ та його пропозиція подається у відповідності до проекту договору про закупівлю. Тобто, виходячи з наведеного, можна дійти висновку, що є можливим внесення змін до договору про закупівлю (ДО УМОВ, ЯКІ НЕ Є ІСТОТНИМИ УМОВАМИ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ (істотні умови договору про закупівлю змінюються в порядку, встановленому статтею 41 Закону)), який укладено за результатами СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ. І те, що він буде відрізнятися від проекту договору про закупівлю, який публікувався під час проведення СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ, не є порушенням Закону. Чи це твердження є помилковим? Окремо хочу наголосити, що попередні роз’яснення Міністерства нажаль не відповідають на моє питання, адже, по-перше, стосувалися старої редакції Закону, по-друге, стосувалися ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ, по-третє стосувалися внесення змін до ІСТОТНИХ умов договору, та по-четверте, стосувалися питання ПУБЛІКАЦІЇ змін до договору про закупівлю. Моє питання стосується саме внесення змін до НЕІСТОТНИХ УМОВ ДОГОВОРУ, укладеного за результатами СПРОЩЕНОЇ закупівлі, та не стосується питання їх публікації.
Відповідь
12.02.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1680 / 1741
Згідно п. 7 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі" - Замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, зважаючи на лист Міністества енергетики України від 15.09.2020 № 26/1.4-7.2-20312 "Про розгляд зверенення", запитувана у зверненні інформація - надання роз'яснення щодо визначення поняття нафтопродукти сирі, отрамана відповідь- у чинному законодавстві визначення поняття "нафтопродукти сирі" у даний час відсутнє, тому звертаюся до Вас з проханням надати відповідь, що означає поняття "нафтопродукти сирі"? що саме підпадає під це поняття?
Відповідь
12.02.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1977 / 2111
16.12.2020 року Замовником - Адміністрацією Корабельного району Миколаївської міської ради (ЄДРПОУ 05410607) оголошено відкриті торги на закупівлю: Охоронні послуги, ДК 021-2015:79710000-4(Послуги фізичної охорони адміністративної будівлі та прилеглої території адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради за адресою: пр. Богоявленський, 314) - Ідентифікатор закупівлі UA-2020-12-16-008596-c. 13.01.2021 року згідно протоколу засідання тендерного комітету № 34/01/2021 Замовником було відмінено процедуру відкритих торгів з підстави, що передбачена п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону: неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, а саме порушення строків розгляду тендерної пропозиції. Також вказано, що «Замовником допущено порушення ч. 10 ст. 29 Закону Україна «Про публічні закупівлі» (строк розгляду тендерної пропозиції перевищує п’ять робочих днів)». КІНЦЕВА ДАТА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДМІНУ - 24.01.2021, 00:00 16.01.2021 року ТОВ «ВАРТА ВІП БЕЗПЕКА» звернулось за захистом своїх прав та інтересів до органу оскарження на рішення Замовника про відміну процедури відкритих торгів закупівлі UA-2020-12-16-008596-c. 18.01.2021 року рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №769-р/пк-пз Скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ВАРТА ВІП БЕЗПЕКА" від 16 січня 2021 № UA-2020-12-16-008596-c.b1 прийнято до розгляду, призначена дата розгляду скарги на 28.01.2021 о 12:00 та зобов’язано Замовнику протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту надіслати в електронному вигляді органу оскарження відповідні інформацію, документи та матеріали щодо проведення Процедури закупівель, пояснення по суті Скарги, а також додаткову інформацію, що стосується проведення Замовником Процедури закупівлі, яку Замовник вважає за необхідне надати. 20.01.2021 року Замовником - Адміністрацією Корабельного району Миколаївської міської ради в систему прозорро завантажено інформаційний лист від 20.01.2021 року № 159/05.01.02-01 – відповідь на скаргу про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Тобто, Замовник був обізнаний про розгляд вказаної скарги щодо рішення про відміну закупівлі UA-2020-12-16-008596-c. 29.01.2021 року в системі прозорро оприлюднена Інформація про резолютивну частину рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель стосовно скарги товариства з обмеженою відповідальністю «ВАРТА ВІП БЕЗПЕКА» та зобов'язано Адміністрацію Корабельного району Миколаївської міської ради скасувати рішення про відміну процедури закупівлі — " Охоронні послуги, ДК 021-2015: 79710000- 4 (Послуги фізичної охорони адміністративної будівлі та прилеглої території адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради за адресою: пр. Богоявленський, 314)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2020-12-16-008596-c. 02.02.2021 року в системі прозорро оприлюднено рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за №1530-р/пк-пз від 28.01.2021. На даний час вказане рішення АМКУ не виконано. Прошу провести перевірку викладених фактів та вжити заходів в межах компетенції.
Відповідь
12.02.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1509 / 1701
Доброго дня! За результатами спрощеної процедури закупівлі уклали договір, в якому не прописали порядок зміни договору згідно ч. 5 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі". Постачальник звернувся з проханням збільшити ціну на 10 %. Чи маємо ми право укласти таку додаткову угоду?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2