Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.08.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
205 / 201
ЗУ від 01.07.2021 р. # 1599-ІХ внесено зміни до ЗУ "Про публічні закупівлі", за якими КМУ затверджує перелік лікарських засобів, на закупівлю яких не розповсюджуються норми закону, якщо вони купуються для боротьби з covid-19. На сьогодні перелік товарів, робіт і послуг, які купуються для запобігання з covid-19 за окремою процедурою, затверджено за попередніми нормами закону постановою КМУ # 225. Питання: чи є чинною ПКМУ # 225 після набрання чинності ЗУ від 01.07.2021 р. # 1599-ІХ з 24.07.2021 р.
Відповідь
30.08.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
57 / 55
Підприємство є постачальником теплової енергії своїм орендарям юридичним особам.Має свою котельню.І закуповує газ тільки для роботи котельні в опалювальний період. На протязі опалювального періоду і протягом року вцілому постачальник газу підвищує ціну на газ частіше ніж раз на 90 днів і більше ніж на 10 % щоразу.Ми змушені підписувати щоразу додаткові угоди. Чи можемо ми не застосовувати обмеження на зміну ціни і теж підвищувати ціну на тепло,щоразу як підвищується ціна на газ,тому що 90% в вартості тарифу на тепло займає вартість газу? На які нормативні документи ми можемо зсилатися при зміні істотних умов договору ?
Відповідь
30.08.2021 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
72 / 72
У разі задоволення АМКУ скарги на дискриміаційні умови тендерної документації, плата за подання скарги повертається субєкту оскарження. Але чи буде Замовник, тендерну документацію якого оскаржено, відшкодовувати цей збір до державного бюджету?
Відповідь
27.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
78 / 80
Згідно з підпунктом 94 пункту 4 Положення про Міністерство економіки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, прошу надати роз’яснення з наступного питання. Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України “органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Відповідно до пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (зі змінами): - право на створення, підписання, погодження, затвердження документів визначається актами законодавства, положеннями (статутами) установ, положеннями про структурні підрозділи і посадовими інструкціями; - посадові особи підписують документи в межах своїх повноважень, визначених у положеннях (статутах) установи, положеннях про структурні підрозділи, посадових інструкціях, розпорядчому документі про розподіл обов’язків між керівником та його заступниками тощо. У зазначених документах визначається також порядок підписання документів іншими особами в разі відсутності керівника установи та посадових осіб, які уповноважені їх підписувати. Право підписання документів може надаватися посадовим та іншим особам на підставі довіреності. Згідно з частиною першою статті 41 Закону України “Про публічні закупівлі” “договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом”. Згідно з пунктом 3.1 Примірного положення про уповноважену особу, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 08.06.2021 № 40 “уповноважена особа може мати право на підписання договорів про закупівлю в разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства”. Відповідно до частини другої статті 238 Цивільного кодексу України “представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє”. Враховуючи вищезазначені норми права, прошу надати роз’яснення чи може керівник особливого центрального органу державного управління (далі - ОЦОДУ), який відповідно до Закону України про цей ОЦОДУ підписує угоди, що укладаються ОЦОДУ, делегувати (шляхом видання довіреності) уповноваженій особі (у розумінні пункту 35 частини першої Закону України “Про публічні закупівлі”) свої повноваження щодо підписання договорів про закупівлю. Інакше кажучи, чи не буде порушено норму права, зазначену у частині другій статті 238 Цивільного кодексу України, якщо керівником ОЦОДУ буде делеговано (шляхом видання довіреності) уповноваженій особі повноваження щодо підписання договорів про закупівлю, яке надано керівнику ОЦОДУ відповідно до Закону України про ОЦОДУ.
Відповідь
27.08.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
70 / 69
Зовнішний сумісник хоче перейти на основне місце роботи. Як правильно оформити ці відносини? Через звільнення з сумісництва та прийом на основне місце роботи з подачею повідомлення про прийняття працівника на роботу до податковой інспекції? Чи можно просто наказом підприємства про перевод с сумісництва на основне місце роботи?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2