Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.03.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
5589 / 5448
З 17.01.2017 набрав чинності наказ Мінекономрозвитку від 19.12.2016 N 2092 "Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі", за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. Приклад: закупівля канцтоварів: 30000000-9 - Офісна та комп’ютерна техніка, устаткування та приладдя, крім меблів та пакетів програмного забезпечення (папір); 30100000-0 - Офісні техніка, устаткування та приладдя, крім комп’ютерів, принтерів та меблів (картон); 30190000-7 - Офісне устаткування та приладдя різне (витратні матеріали), І це е не тільки по групі канцтовари, офісна техніка, продукти харчування, також послуги та ремонтні роботи. Я – як замовник маю право вибирати - класифікатор на свій розсуд, і у цьому випадку у мене буде 3 закупівлі під різні коди, але на справді це 1 закупівля (канцтовари). То я можу провести 3 закупівлі по 180 000 і ні якого порушення та дроблення не буде, чи це не так? Буду дуже вдячний за надані обґрунтовані відповіді.
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5588 / 5516
В органі місцевого самоврядування була проведена тендерна процедура відкритих торгів та укладений договір, предмет договору "Реконструкція дитячого садочку". У звязку з суттєвим збільшенням заробітної плати будівельників та здороженням вартості будівельних матеріалів, суттєво збільшується кошторисна вартість всього договору. Підрядник відмовляється виконувати роботи за старими цінами. Чи потрібно розривати існуючий договір та проходити нову процедуру закупівлі за збільшеною вартістю? Дякую
Відповідь
15.11.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5588 / 5526
Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) просить надати роз’яснення щодо наступного питання. Чи можуть територіальні підрозділи ДСНС (зокрема головні управління, управління, підрозділи безпосереднього підпорядкування, спеціалізовані формування тощо) здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до положень Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони»?
Відповідь
23.11.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5586 / 5729
Добрий день! Підкажіть, будь-ласка, як замовнику діяти у ситуації, коли за розпочатою процедурою відкритих торгів очікувана вартість закупівлі товару становила понад 200 тис. грн, а вартість за результатами аукціону склала 182 тис. грн. Враховуючи, що Закон "Про публічні закупівлі" застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, зазначену закупівлю слід завершувати за процедурою відкритих торгів, чи її можна вважати допороговою?
Відповідь
13.07.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
5586 / 5582
На наш погляд деякі замовники зловживають ст. 22 п. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме що Тендерна документація може містити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Так деякі замовники включають до ТД вимогу яка обмежує конкуренцію, а саме наприклад торги № 1215314 п. 2 сторінка 18 ТД зазначено "З метою запобігання закупівлі фальсифікатів та отримання гарантій на своєчасне постачання товару у кількості, якості та зі строками придатності, яких вимагає ця документація, учасник надає сканкопію оригінала гарантійного листа виробника (представництва, філії виробника, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким виробник підтверджує можливість поставки предмету закупівлі цих торгів зі строками придатності та в терміни, визначені цією документацією та пропозицією учасника торгів". Виробник данної продукції надає гарантійні листи такого змісту тільки одному партнеру, тоді як данна продукція не є дефіцитом та у великих кількостях поставляється нашим підприємством. Підтвердженням побоювань замовника з приводу фальсифікованої продукції та можливості постачання товару є кваліфікаційні вимоги згідно ст 16 ЗУ, а саме досвід виконання аналогічних договорів. Таким чином виникає ситуація, в якій той учасник який першим отримав гарантійний лист виграє з максимальной ціной у тендері, торги фактично не відбуваються. Приклад торги № 1170021 торги № 1215314 Просимо Мінекономрозвитку як уповноважений орган, врегулювати данне питання надавши загальне роз`яснення. Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2