Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.03.2019 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
5303 / 5163
Було розміщено оскарження про визнання переможця торгів у системі ProZorro, але не дотримано форму надання скарги та не проведено оплату (не прикріплено платіжне доручення щодо проведення оплати)про що було розміщено відповідь АМК про відхилення розгляду даної скарги. Чи буде заново розглядатись скарга АМК по цій закупівлі, якщо її надати повторно з дотриманням всіх вимог та проведеною оплатою?
Відповідь
15.03.2019 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
5775 / 5770
Після проведення оцінки пропозицій щодо закупівлі, участь в якій прийняло два учасника, замовником прийнято рішення про відхилення тендерних пропозицій як першого так і другого учасника, після чого прийнято рішення про відміну торгів (з підстав відхилення всіх тендерних пропозицій). Учасник вважає рішення про відхилення його пропозиції незаконним та має намір його оскаржити. Скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. При цьому, скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю. Але, враховуючи що замовником замість повідомлення про намір укласти договір, внесено в систему рішення про відміну торгів, електронна система закупівель блокує можливість подачі скарги до АМКУ, що фактично унеможливлює оскарження та порушує права учасника та принципи здійснення закупівель, визначені ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі". Представники АМКУ, відповідаючи на телефонне звернення підтвердили правову позицію щодо наявності права оскарження такого рішення і повідомили про готовність розглядати скаргу, у випадку її надходження у встановленому порядку. Суть питання: як учаснику реалізувати своє право на оскарження, враховуючи наявність такого технічного збою/порушення в роботі електронної системи закупівлі.
Відповідь
26.02.2019 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
4934 / 4990
Учасника 1 дискваліфікували, він не оскаржив цю дискваліфікацію. Замовник визнав Учасника 2 переможцем. Учасник 1 подав скаргу в АМК щодо визначення переможцем Учасника 2, але свою дискваліфікацію не оскаржував, визнав що його дискваліфікували законно. У ч.1 ст.18 Закону "Про публічні закупівлі" зазначено, що скаржник (Учасник 1) має довести (обґрунтувати) порушення свого права. Чи можна вважати, що Учасник 1 має право на оскарження перемоги Учасника 2, при відсутності можливості того, що його (учасника 1)визнають переможцем? Іншими словами, оскільки Учасник 1 не оскаржив свою дискваліфікацію, чи можна вважати, що він може мати місце порушене право чи законні інтереси такої особи? https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-12-13-000050-b
Відповідь
15.02.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6089 / 6028
Просимо надати роз`яснення як діяти, наразі триває кваліфікація переможця в відкритих торгах (3 учасники), відповідно учасник 2 написав звернення до замовника за розясненням у зв’язку з невідповідністю тендерної пропозиції вимогам тендерної документації учасника 1"де передбачається вимога щодо надання Учасником завіреної копії сторінок паспорту уповноваженої (уповноважених) особи (осіб), на підписання документів пропозиції", і вимагає дискваліфікувати переможця- учасника 1 Учасник 1- переможець подав також звернення на учасника 2, яке полягає в "ненаданню вище зазначені документи, а саме: в тендерній пропозиції зазначеного учасника відсутні копія паспорту та копія Довіреності на підписанта за договорами на представника" і вимагає його дискваліфікації.
Відповідь
13.02.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6287 / 6097
На аукціон вийшло три учасники відкритих торгів, учасник з найбільш економічно вигідною пропозицією був дискваліфікований відповідно до п.4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», як таку що не відповідає вимогам тендерної документації та визначений переможцем наступний учасник. Учасник якого було дискваліфіковано подав скаргу до Антимонопольного комітету 1 лютого об 08.11 годині, та самостійно відкликав її 1 лютого об 11.04 годині. Антимонопольний комітет виніс рішення від 04.02.2019 року, на сайті Prozorro опубліковано 05.02.2019 року. Текс рішення: "Припинити розгляд скарги товариства з обмеженою відповідальністю" . Договір про закупівлю було укладено 11.02.2019 року. Чи були порушені строки укладання договору та з якої причини?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2