Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1178 / 1284
Замовником було двічі оголошено спрощену закупівлю на закупівлю Бензину А-95, однак закупівлі автоматично відмінились електронною системою закупівель через відсутність пропозицій. За час проведення вказаних процедур збільшилась ціна Бензину у порівнянні з очікуваною вартістю. Чи може замовник укласти договір на закупівлю Бензину на підставі пп.1ч.7 ст. 3 Закону збільшивши суму договору у порівнянні до очікуваної вартості проведених спрощених закупівель?
Відповідь
22.03.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1120 / 1161
Закупівля - UA-2020-12-09-016064-c НВК "Балтська ЗОШ І-ІІІст.№3-колегіум" (Замовник) опублікував 09.12.2020 року звіт про договір про закупівлю за предметом «Послуга з проведення експертного дослідження», вартість закупівлі 45109,44 грн. та оприлюднив договір №227 від 01.12.2020 року. Згідно ч. 3 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель Замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі» встановлює, що Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю (п. 13 ч.1). Враховуючи, що договір між Замовником (НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №3-колегіум») та Харківським НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса МЮУ укладено 01.12.2020 року, звіт про даний договір повинен був бути опублікований Замовником не пізніше 04.12.2020 року. Однак в порушення вимог ЗУ «Про публічні закупілі» Замовник опублікував звіт про цю закупівлю лише 09.12.2020 року. Окрім того опублікований в системі Прозорро договір №227 від 01.12.2020 року не містить відбитка печатки Харківського НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса МЮУ, та опубліковано копію договору, а не оригінал. Про зазначені порушення мною було повідомлено 20 січня 2021 року Держаудитслужбу шляхом подання звернення через систему Прозорро "Інформувати про порушення", однак станом на 22.03.2021 відповідь не надана. В звязку з вищезазначеним, прошу надати розяснення, чи розглядають органи Держаудитслужби звернення громадян, подані через майданчик Прозорро про порушення під час проведення закупівлі на суму до 50 тис. гривень. Якщо ні, то який орган здійснює моніторинг та контроль за такими закупівлями, до якого органу їх можна оскаржити.
Відповідь
22.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1310 / 1311
У відповідності до ст. 2 ЗУ «Про оборонні закупівлі» (далі – Закон), він застосовується до закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення містить відомості, що становлять державну таємницю, а також у разі закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями незалежно від вартості такої закупівлі. Згідно п.6 ст.9 Закону оборонні закупівлі за закритими закупівлями на поточний рік здійснюються державними замовниками відповідно до затвердженого зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. У відповідності до положень ст.18 Закону закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становить державну таємницю, здійснюється за закритими закупівлями відповідно до цього Закону з урахуванням положень закону, що регулює питання захисту державної таємниці. 2. До закритих закупівель належать: 1) переговори; 2) поетапні переговори. 3. Державний замовник ініціює проведення переговорів шляхом запрошення учасників, що включені до Реєстру за номенклатурою, яку планує закупити замовник. Оголошення про початок переговорів має містити інформацію про … місце та кінцевий строк подання заявки на участь у переговорах, що не може бути меншим трьох робочих днів з дня направлення оголошення про початок переговорів через Реєстр 5. Поетапні переговори переходять на другий етап у разі подання заявки на участь у переговорах не менше ніж двома учасниками. На другому етапі переговорів усі учасники отримують від державного замовника документи щодо переговорної процедури закупівлі (далі - переговорна документація). 9. За результатами поетапних переговорів укладається державний контракт (договір) з тим учасником, пропозиція якого визнана найбільш економічно вигідною та відповідає вимогам до предмета закупівлі. 10. З переможцем поетапних переговорів державний замовник укладає державний контракт (договір) згідно з вимогами цього Закону. 11. У разі якщо за результатами відбору встановлено, що визначеним критеріям відповідає лише один суб’єкт господарювання, внесений до Реєстру, або для участі у переговорах надійшла лише одна пропозиція, укладення державним замовником державного контракту (договору) здійснюється за результатами переговорів. 14. Державні замовники можуть розпочинати закупівлю за закритими закупівлями після набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік згідно із затвердженим зведеним трирічним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. У разі відсутності зазначеного закону або затвердженого зведеного трирічного плану закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями на початок року державні замовники можуть розпочинати процедуру відбору виконавців державних контрактів (договорів) з 1 січня поточного року. Також розділом IX визначено правовий статус реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів). Виходячи із вищевикладеного проведення закритих закупівель (закупівель які становлять державну таємницю) проводиться відповідно до затвердженого зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями, шляхом проведення переговорів між учасниками, що включені до Реєстру. Однак станом на сьогодні Реєстр, як система не функціонує. Крім того інформації про внесення відомостей про необхідність проведення закритих закупівель до зведеного трирічного плану закупівель – відсутня. На підставі викладеного, прошу Вас надати роз’яснення, щодо: 1) Порядку подання інформації для її включення до зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт та послуг оборонного призначення. 2) Щодо порядку отримання інформації про роботу та отримання доступу до реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів). 3) Щодо порядку проведення процедури закритих закупівель органу у сфері публічних закупівель.
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1175 / 1309
Із змісту п.1 ч.5 ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі " вбачається, що істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватись за умови зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Так, за результатами спрощеної процедури укладено договір про закупівлю електричної енергії з помісячними обсягами споживання електричної енергії на 2021 рік по грудень, включно. З метою вивільнення коштів на оплату послуг з розподілу елекотричної енергії у зв'язку із відсутністю належного бюджетного фінансування є необхідність укласти додаткову угоду керуючись п.1 ч.5 ст. 41 даного Закону. Відтак, постає запитання чи можливо окрім зміни умови про обсяг закупівлі (кількість кВт), одночасно змінити умову про строк дії договору (шляхом зменшення кількості календарних місяців дії договору), однією додатковою угодою до договору. Принагідно звернути Вашу увагу на те, що дане питання не висвітлено в роз'ясненні МЕРТУ від 24.11.2020 №3304-04/69987-06.
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1089 / 1124
Просимо Вас надати роз'яснення- підтвердження що Міністерство оборони України в особі Квартирно -експлуатаційного відділу м. Дніпро (надалі КЕВ м. Дніпро) ЄДРПОУ:08004581 згідно положення, являється державним замовником у сфері оборонних закупівель, для потреб Військових частин, установ та формувань які розміщенні в Дніпропетровській області, згідно Закону України «Про оборонні закупівлі», який набрав чинності з 01.01.2021р., може використовувати процедуру Закупівлі: «Спрощені торги із застосування електронної системи закупівель». КЕВ м. Дніпро є державною установою, яка створена Міністерством оборони України з метою забезпечення життєдіяльності і функціонування військових частин та установ, керівництва їх квартирно-експлуатаційними службами у зоні його відповідальності з питань квартирно-експлуатаційного забезпечення, розвитку системи технічної експлуатації казармено-житлового фонду та комунальних споруд з метою підтримання військ (сил) у стані бойової та мобілізаційної готовності, і фінансується Департаментом фінансів Міністерства оборони України, який є розпорядником першого ступеня. Також КЕВ м. Дніпро укладає договори оренди та договори на сплату комунальних послуг, по об’єктах на яких розташовані військові частини, що знаходяться в Зоні проведення операції об’єднаних сил.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2