Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.11.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1601 / 1601
Доброго дня яку процедуру закупівлі нам провести на теплову енергію 09320000-8 якщо в нас е орендар- який взяв оренду приміщення котельні і буде виробляти теплову енернію до нового року 150000 грн після нового року більше 300 000 грн.Орендар не монополіст,але по технічним причинам тільки він може надавати нам ці послуги,якими законами керуватися?Дякую за роз'яснення!
Відповідь
24.11.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1453 / 1507
Замовником проведено процедуру закупівель відкритих торгів за результатами яких укладено договір на закупівлю послуг, строк дії договору в частині надання послуг до 31 грудня 2020 року. Відповідно частини 6 статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Крім того, 25 грудня 2020 року замовник планує укласти додаткову угоду з виконавцем щодо зменшення ціни договору на закупівлю послуг. Прошу надати роз'яснення щодо того, що є «початковий договір» в розумінні частини 6 статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі"? Це ціна початкової першої редакції договору про закупівлю послуг, укладеного в результаті проведеної процедури закупівель відкритих торгів? Також питання стосовно ситуації, коли укладена додаткова угода на виконання частини 6 статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" укладена раніше ніж укладена додаткова угода щодо зменшення ціни договору, яка ціна договору вважатиметься визначальною для початкового договору?
Відповідь
18.11.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1268 / 1412
Доброго дня, в основній будівлі замовника заплановано проведення поточного ремонту кімнат та сходів на суму 900,0 тис.грн. за процедурою відкритих торгів. Також зараз виникла потреба в капітальному ремонті протипожежної системи на суму 450,0 тис.грн. Яку процедуру необхідно проводити на капітальний ремонт: спрощену чи відкриті торги? Заздалегідь дякуємо за відповідь.
Відповідь
18.11.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1358 / 1377
Доброго дня. Ми плануємо розпочати процедуру відкритих торгів на потребу 2021 року по електроенергії. Але наше Казначейство категорично забороняє укладання Договору в 2020 році. Вони пропонують провести торги так, щоб датою підписання Договору були перші дні 2021 року. На практиці ми розуміємо, що процедура може не відбутися и ми залишимо установу без енергоносіїв, що призвиде до зупинки роботи. Яким чином нам гарантовано провести торги та укласти Договір. Чи є така норма Закону, що не дозволяє укладання тендерного договору в поточному році на потребу наступного року. Дякуємо
Відповідь
17.11.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1450 / 1513
Умови: 1. Категорія замовника: юридична особа, яка здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, зазначене в п.4 ч.1 ст.2 Закону України "Про публічні закупівлі" №922-VIII (в редакції 114-IX). 2. На початку року Замовником була запланована та здійснена допорогова закупівля «Послуги з усного перекладу» (код ДК 021:2015: 79540000-1) на суму 100 тис.грн. 3. В середині року, за результатом внесення змін до річного плану закупівель, було заплановано придбання «Послуги з усного перекладу» з очікуваною вартістю 825 тис.грн. шляхом застосування спрощеної закупівлі. 4. Замовником було розпочато спрощену закупівлю на 825 тис.грн., яка не відбулась. 5. Виходячи з тех.вимог Prozorro, з однієї позиції річного плану є можливість створити лише одну закупівлю, тобто в кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. У випадку, коли закупівля відміняється чи не успішна, план вважається використаним. Для проведення повторної закупівлі замовнику потрібно буде опублікувати нову позицію річного плану (https://prozorro.gov.ua/news/novij-funkcional-z-23-serpnya-tender-mozhna-bude-ogolositi-lishe-z-planu-zakupivel). 6. Додавання нового (повторний) рядка плану на закупівлю «Послуги з усного перекладу» з очікуваною вартістю 825 тис.грн. призводить до того, що загальна очікувана вартість по коду ДК 021:2015 у Замовника буде перевищувати 1 млн.грн. 7. Аналітика Bi Prozorro показує, що згідно Річного плану закупівель (https://bi.prozorro.org/sense/app/7fa5749b-3186-48c2-80bf-4e9e49f1d71a/sheet/7ddce1e1-6e6a-432f-ba63-400511fa7cff/state/analysis/select/Рiк%20планового%20оголошення/2020/select/Код%20органiзатора/42795490/select/Класифiкацiя%20SPV/79540000-1/) замовником передбачена закупівля по коду ДК 021:2015: 79540000-1 – 1 млн. 750 тис.грн. 8. Відповідно до листа Мінекономіки № 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 «Щодо планування закупівель» зазначено, зокрема наступне: «Таким чином, ураховуючи, що Законом встановлено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану, у разі: 6) відміни закупівлі або визнання її такою, що не відбулась/неукладення договору про закупівлю за результатами проведення закупівлі та необхідності здійснення нової закупівлі; Водночас, ураховуючи поняття “предмет закупівлі”, такий предмет закупівлі (у новоствореному чи відредагованому рядку річного плану) у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору і новим предметом закупівель. Тому вид закупівлі для такого предмету закупівлі повинен визначатись замовником з урахуванням вартісних меж визначених Законом та з урахуванням категорії замовника.» Питання: Просимо надати консультацію, за яким принципом здійснювати закупівлю: 1. Повторно проводити спрощену закупівлю, так як наявна (виробнича) річна потреба Замовника за предметом закупівлі залишилась така ж сама і не дорівнює чи не перевищує 1 млн.грн.? чи 2. Треба проводити відкриті торги, для уникнення порушення абз.2 ч.10 ст.3 Закону України "Про публічні закупівлі" №922-VIII (в редакції 114-IX), де «Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів / спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону». Будемо вдячні за обґрунтоване роз’яснення.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2