Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1588 / 1557
Ознайомившись із Законом про локалазацію та всіма поясненнями наданими з цього приводу ми розуміємо, що для участі нашого імпортного обладнання в тендері у сумовому проміжку вище 200 тис.грн., але нижче 400 тис СПЗ, ми зобов'язані підтвердити локалізацію. Прошу пояснити, як торговій компанії імпортеру підтвердити локалізації нашого обладнання для можливої майбутньої участі у тендерах? Виробництва на території України не маємо, лише торгова компанія. Дякую.
Відповідь
23.09.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1327 / 1307
Укладена пряма угода 15.09.2022 року з поточного ремонту приміщення , закупівля без використання електронної системи , на підставі постанови 169.В самій назві предмету закупівлі міститься інформація яку оприлюднювати і цілях безпеки об'єкту недоцільно, ми вважаємо ,що її відображення буде нести загрозу життю. В світлі останніх змін,звіт про укладену угоду потрібно оприлюднити протягом 10 робочих днів: приховати адреси замовника і виконавця можливість є,а як бути з назвою закупівлі прописаною в угоді і висвітленням цієї ж назви з вразливою інформацією на майданчику в розділі "Інформація про закупівлю" та розділі "Товари,роботи та послуги" ? Як правильно відобразити назву закупівлі на майданчику?
Відповідь
23.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1740 / 1829
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» від 16.12.2021 №1977-IX (далі – Закон про локалізацію), визначено, відповідно п.2 певний перелік товарів до яких замовник у публічних закупівлях застосовує визначені особливості. Перелік не містить коду товару з Єдиного закупівельного словника та потрібно орієнтуватися виключно на назву. Тобто в переліку зазначено товарна група. Просимо роз'яснити кожну наступну ситуацію, з якою ми як Замовник зіткнулись, а саме: 1. Закупівля послуг з ремонту автомоболів (Рканів марки Tadano). Коли при виконання Переможцем закупівлі взятих на себе зобов'язань, Замовник отримує у власність бензонасос. Який фактично відноситься до товарної групи "насоси" але не є окремим обладнанням в розумінні такого, а є запасною частиною автокрану. В даній редакції Закону, нами вбачається необхідність застосовувати вимогу щодо локалізації виробництва. В той же час законотворцями в поясненні до правок Закону зазначалось включення лише окремого обладнання, а не й запасних частин. Нами вказано точковий приклад даної проблеми, але охоплює закупівлю будь-яких запасних частин чи/або послуг з ремонту техніки у складі яких є запасні частини, а не окремі обїєкти. Як приклад компресор кондиціонеру чи насос серверного обладнання з водяним охолодженням. Питання - чи застосовувати Замовнику вимоги щодо локалізації при закупівлі запасних частин, а не окремих об'єктів? 2. Закупівля повітряних насосів. Де назва закупівлі з кодом ДК буде 42120000-6 Насоси та компресори (Повітряні насоси), а конкретний код закупівлі - 42122460-2 Повітряні насоси. Тобто переліком передбачено застосування вимоги при закупівлі насосів та компресорів. В той же час товарна група "насоси та компресори" в переліку вказані в більш ширшому розумінні, а саме - відцентрові, насоси, підіймачі рідин. В зазначеному переліку відсутня конкретна товарна група "повітряні насоси". Замовником вбачається розбіжності в переліку, де вказано більш широка товарна група й фактично необхідно застосовувати вимогу про локалізацію виробництва до будь-якого насосу, незалежно від конкретної товарної групи. Нами вказано точковий приклад даної проблеми, але охоплює закупівлю будь-яких товарних груп, загальна назва яких представлена в переліку. Питання - слід застосовувати вимогу про локалізації до всієї товарної групи вказаної в переліку, чи лише точного співпадіння назви та конкретної товарної групи? Відсутність неврегульованих питань що зазначені вище, та регламентуються Законом про локалізацію виробництва, призведе до повної зупинки закупівель товарів, робіт та послуг, на які поширюються норми Закону в загальному розумінні.
Відповідь
22.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1512 / 1481
Період надання фінансування по мікрогранду після узгодження і відкриттю рахунку. Кошти досі не надійшли.
Відповідь
22.09.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1719 / 1728
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області Державного агентства автомобільних доріг України (далі - Замовник) як замовник робіт та послуг на автомобільних дорогах загального користування державного значення звертається до Міністерства економіки України з наступним питанням. В рамках виконання плану запровадження та забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану в Україні Замовник уклав ряд договорів, щодо виконання робіт з відновлення та належного функціонування мережі автомобільних доріг загального користування державного значення у Тернопільській області. При укладенні даних договорів Замовник керувався постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». Згідно з абзацом 8 пункту 3 частини 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» встановлено, що за результатами їх здійснення в електронній системі закупівель за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом. Частиною 3⁸ розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг). Статтею 58 Конституції України передбачено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Просимо надати роз'яснення, чи поширюється дія норми частини 3⁸ розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» в частині оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору, на договори укладені до набрання законної сили даної норми Закону та чи потрібно оприлюднювати звіти про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель щодо попередньо укладених договорів, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», якою був передбачений механізм та терміни оприлюднення, оскільки Закон не має зворотної дії в часі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2