Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.10.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2302 / 2252
19.10.2022 року було опубліковано переговорну (скорочену) процедуру закупівлі теплової енергії. А 19.10.2022 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 "Про затвердження особливостей здійсненя публічних закупівель товарів,робіт і послуг для замовників передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення чи скасування". Чи потрібно дану процедуру відміняти та проводити її відповідно до вказаної Постанови, чи заварешувати її відповідно до вимог Закону?
Відповідь
24.10.2022 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1942 / 1891
Установою проведено двічі спрощену закупівлю природного газу, які було відмінено через відсутність учасників. Закупівлі проводились до набрання чинності постановою КМУ № 1178. Чи наявні підстави для укладання прямого договору закупівлі природного газу згідно пункту 7 статті 3 Закону в період дії постанови КМУ № 1178?
Відповідь
22.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2428 / 2497
Доброго дня, нами було проведено відкриті торги по закону, які не відбулись до оприлюднення постанови 1178, чи можемо ми заключити прямий договір по постанові, чи потрібно знову проводити відкриті торги по особливостях?
Відповідь
22.10.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2149 / 2147
Відповідно до п. 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі – Особливості), договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та цих особливостей. Тобто, для договору про закупівлю, укладеного без використання електронної системи (по п. 13 Особливостей) не розповсюджується норми ч. 3-5, 7, 8 ст. 41 Закону, зокрема в частині внесення змін до такого договору та оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Далі, пункти 18, 19, 20 Особливостей визначають умови змін до договорів про закупівлю, зміни істотних умов договору про закупівлю та інформації щодо повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. У зв’язку з цим, прошу роз’яснити чи розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей) вимоги п. 18, 19 та 20 Особливостей, адже: 1. в п. 18 Особливостей мова йде про тендерну пропозицію (пропозиція щодо предмета закупівлі, яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації), а в закупівлі без використання електронної системи закупівель відповідно до п. 13 Особливостей відсутня тендерна документація та відповідно відсутня тендерна пропозиція. Також при здійсненні закупівель на підставі п. 13 Особливостей немає електронного аукціону; 2. в п. 19 Особливостей по тексту зазначено лише про «договір про закупівлю» (відповідно до термінології ст. 1 Закону, яку використовуємо на підставі п. 2 Особливостей, договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару), тобто договір про закупівлю, укладеного за результатами процедури закупівлі або спрощеної закупівлі, що не є «договором про закупівлю укладеного без використання електронної системи»; 3. в підпункті 2 п. 20 Особливостей зазначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю повинно містити «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів/закупівлі, здійсненої з використанням електронного каталогу, присвоєний електронною системою закупівель». При проведенні закупівлі без використання електронної системи закупівель відсутній саме «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів», оскільки немає оголошення про проведення відкритих торгів. 4. якщо п. 19, 20 Особливостей розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей), то чому п. 18 не розповсюджується, і т.д.? Дякую
Відповідь
22.10.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2196 / 2252
Відповідно до абз. 3 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі – Особливості), переможець процедури закупівлі у визначений строк повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Разом з тим, абз. 1 п. 44 Особливостей визначено, що Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі в разі, коли наявні підстави, визначені ВСІЄЮ (всі підстави) статтею 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону) та зазначено, що Замовник не перевіряє переможця процедури закупівлі на відповідність тільки одній підставі та не вимагає від учасника процедури закупівлі/переможця процедури закупівлі підтвердження її відсутності (по пункту 13 частини першої статті 17 Закону). У зв’язку з цим, прошу роз’яснити яким чином Замовнику перевірити переможця на відсутність підстав визначених іншими пунктами ч. 1 ст. 17 Закону, зокрема по п. 2, 8 та 10 ч. 1 ст. 17 Закону? Перевірити дану інформацію самостійно не є можливим оскільки реєстри, де є потрібна інформація не є доступними на період дії правового режиму воєнного стану в Україні. Чи може Замовник вимагати від переможця процедури закупівлі подання ним документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених також пунктами 2, 8 та 10 частини першої статті 17 Закону? Дякую
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2