Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.11.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
652 / 631
До якого кваліфікаційного рівня, а саме "фахівець з просунутого рівня" чи "фахівець з експертного рівня" , повинен відноситись спеціаліст з досвідом роботи в закупівлях понад 5 років з вищою освітою за рівнем "спеціаліст" на посаді начальника відділу закупівель в державному секторі або ОМС?
Відповідь
31.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
878 / 886
Добрий день! Чи виникають об'єктивні обставини в розумінні п.п4 п.13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою від 12.10.2022 № 1178 , якщо неможливість здійснення закупівлі призведе до зниження обороноздатності, що підтверджено зовнішніми документами? Чи встановлено граничні суми закупівлі, у разі застосування зазначеного підпункту? Враховуючи те, що громада знаходиться в районі можливих бойових дій, виникає потреба в підвищенні обороноздатності. Звертаємось у зв'язку з тим, що у інформаційному листі №3323-04/78667-06 від 08.12.2022 року відсутня інформація із зазначених питань.
Відповідь
31.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1041 / 1022
Відповідно до пункту 37 частиної першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Для цілей цього Закону до об’єднання учасників належать: окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб - резидентів; окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидентів та нерезидентів); об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи. При цьому згідно з статтею 1130 Цивільного кодексу України: "1. За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. 2. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.". Питання: 1. Чи є договір про спільну діяльність "об'єднанням учасників" в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"? 2. Чи є договір про спільну діяльність, учасниками якого є юридична особа-резидент та юридична особа-нерезидент, "об'єднанням учасників" в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"? 3. Чи може договір про спільну діяльність бути учасником процедури закупівлі/спрощеної закупівлі? 4. Чи може договір про спільну діяльність, учасниками якого є юридична особа-резидент та юридична особа-нерезидент, бути учасником процедури закупівлі/спрощеної закупівлі? Дякую
Відповідь
31.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
844 / 822
Згідно з Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015, який було затверджено наказом Мінекономрозвитку України від 23.12.2015 № 1749, "Управлінські послуги" (код ДК 021:2015: 79240000-4) можуть бути предметом державних закупівель. Просимо надати роз’язснення з наступних питань: - чи можуть надаватись такі послуги (79240000-4) юридичними особами приватного права? - якщо такі послуги можуть бути надані юридичними особами приватного права, то чи може надавати така юридична особа послуги за кодом ДК 021: 2015: 79240000-4, якщо в установчих документах цієї юридичної особи основним видом діяльності є "Консультування з питань комерційної діяльності й керування" (КВЕД 70.22)?
Відповідь
30.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
997 / 1023
Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство відповідно до Статуту, засноване на комунальній власності Чернівецької міської територіальної громади, є комунальним комерційним підприємством, утворене з метою отримання прибутку. Основною метою діяльності Підприємства є утримання в належному стані об`єктів благоустрою, вулично-дорожньої мережі комунальної власності Чернівецької міської територіальної громади. Статутний капітал Підприємства сформовано виконавчим комітетом Чернівецької міської ради. Майно підприємства є відокремленою частиною комунальної власності, що належить Чернівецькій міській раді та закріплюється за Підприємством на праві господарського відання. Таким чином, підприємство є юридичною особою, яка забезпечує потреби територіальної громади, однак, така діяльність здійснюється виключно на промисловій та комерційній основі, оскільки ціни на роботи та послуги підприємства формується попитом, орган місцевого самоврядування не встановлює цін на роботи та послуги підприємства і воно самостійно несе усі ризики щодо своєї діяльності. Крім цього, підприємство, Станом на сьогодні та впродовж 2023 року не отримувало коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою. Поруч з цим, 100% статутного капіталу Чернівецького міського комунально підрядного шляхово-експлуатаційного підприємства належить Чернівецькій міській територіальній громаді в особі Чернівецької міської ради. Додатково звертаємо Вашу увагу, що Підприємство, з метою забезпечення отримання прибутку систематично бере участь в електронних аукціонах, в якості учасника та, у випадках визнання переможцем процедури закупівлі, укладаються Договори про надання послуг чи виконання робіт з поточного та/або капітального ремонту дорожнього покриття, за якими встановлений конкретний термін надання таких послуг чи виконання робіт. З метою забезпечення своєчасного виконання вищезазначених робіт чи надання послуг, у Підприємства виникає нагальна необхідність у закупівлі необхідних товарів чи матеріалів, що унеможливлює проводити процедуру відкритих торгів. З огляду на вищезазначене, просимо надати наступні роз’яснення: 1. Чи являється Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство замовником відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі»? 2. Чи має право Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство, будучи переможцем процедури публічних закупівель на виконання робіт (надання послуг), здійснювати закупівлі, необхідних для виконання цих робіт (надання послуг) товарів чи матеріалів, шляхом укладання прямого договору без використання електронної системи, як юридична особа, яка здійснює діяльність на промисловій та комерційній основі та проводить таку закупівлю за кошти, одержані від господарської діяльності і не є Замовником в розумінні Закону?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2