Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.09.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
9 / 5
Чи застосовуються вимоги щодо локалізації при закупівлі за постановою КМУ № 169? Ні в цій постанові ні в проекті Особливостей закупівель жоного слова про локалізацію? Чи можна після 10.09. 2022 р. здійснювати закупівлі за Законом № 922?
Відповідь
19.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
8 / 9
10.09.2022 року внесено зміни до ЗУ "Про публічні закупівлі". Встановлені умови, що в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. Дана вимога Закону є імперативною та обо'язковою до виконання усіма замовниками. ч. 2 ст 19 Конституції України передбачає обов'язковіть дотримання порядку встаовленим Законом. Станом на сьогодні особливості здійсненя закупівель у період правового режиму воєнного стану КМУ не прийняті, таким чином відсутнє регулювання одного із обов'язкових аспектів здійснення публічних закупівель. Дія ПКМУ № 169 на нашу лікарню не поширюється. Бойові дії на території Черкаськоїобласті не відбуваються. Яким чином нам потрібно здійснювати закупівлі медичного обладнання та медикаментів? Дочекатись виходу нормативного документу КМУ чи здійснювати закупівлі з порушенням закону? Зарані дякую.
Відповідь
16.09.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
18 / 16
Листом № 3323-04_64632-06 від 12.09.2022 Міністерство економіки України як Уповноважений орган, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, проінформувало суб’єктів публічних закупівель, про набуття чинності Законом України № 2526-ІХ від 16.08.2022 “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” (далі – Закон № 2526-ІХ). Згідно Закону № 2526-ІХ розділ X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону доповнено пунктом 3-7, яким установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. Також вищезазначеним листом суб’єктів публічних закупівель проінформовано, про те, що: - наразі розробляється проект постанови Кабінету Міністрів України, якою будуть встановлюватись особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування; - постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану” (зі змінами), наразі є чинною. Просимо надати роз’яснення, чи може замовник після набуття чинності змін до ЗУ «Про публічні закупівлі», що внесені Законом № 2526-ІХ (тобто з 10.09.2022 р.) та до прийняття постанови Кабінету Міністрів України, якою будуть встановлюватись особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг на період дії правового режиму воєнного стану в Україні проводити відкриті торги на закупівлю планових потреб в товарах, роботах та послугах за процедурами, що визначені Законом України «Про публічні закупівлі» (від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (зі змінами)), чи замовник має здійснювати публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, виключно із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель (крім виключень згідно постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169).
Відповідь
16.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
19 / 21
Добрий день, підкажіть будь ласка, я подавався на грант від держави на 250 тис грн на створення нового бізнесу (відкриття кав'ярні), мені було схвалено цей грант, я відкрив ФОП, відкрив рахунок в Ощадбанку, я хочу працювати , підкажіть коли планується зарахування коштів на рахунок? . Щоб починати працювати, тому що приміщення я вже знайшов , треба підписувати договір оренди і рухатись. Коли буде зараховано грант???
Відповідь
15.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2 / 2
Відповідно до листа-роз’яснення Мінекономіки від 30.08.2022 № 3323-04/62315-06 “Щодо локалізації” формування переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації (далі – перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації) здійснюється на підставі переліку товарів, визначеного у підпункті 2 пункту 61 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), за результатами автоматичного опрацювання поданих виробником заявок на веб-порталі Уповноваженого органу. Перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації оприлюднюється на веб-порталі та офіційному веб-сайті Мінекономіки за посиланнями: https://prozorro.gov.ua/page/localisation та https://cutt.ly/SX8MmIQ. Сформований перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації є автоматичним підтвердженням Мінекономіки ступеня локалізації. Забезпечення технічної реалізації подання заявки та можливості заповнення виробником товару форми калькуляції собівартості товару на веб-порталі здійснюється адміністратором електронної системи закупівель. Наказом Мінекономіки від 07.04.2020 №648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua , а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”). ДП “ПРОЗОРРО” реалізовано відображення переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації на веб-порталі Уповноваженого органу в окремому розділі «Локалізація», де Замовники можуть в процесі здійснення закупівель перевіряти чи додано товар, як предмет закупівлі, що пропонується учасником, до зазначеного переліку, а виробник може додати такий товар до переліку через один з авторизованих майданчиків. Водночас, згідно з цим листом-роз’ясненням Мінекономіки для підтвердження відповідного ступеню локалізації згідно Закону замовник може встановити в тендерній документації вимогу про зазначення у тендерній пропозиції учасника інформації про наявність запропонованого товару в переліку із відповідним ступенем локалізації, який формує та веде Уповноважений орган, або встановити вимогу вказати безпосередньо посилання на відповідний товар тощо. Проте, відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. З огляду на вищевикладене, просимо надати роз’яснення, чи відноситься інформація про наявність товару в переліку із відповідним ступенем локалізації (вид та марку товару, ступінь його локалізації), опублікована на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/page/localisation, до публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2