Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.05.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
187 / 204
Уточніть, будь ласка, про які саме гарантії, кредити та гранти йдеться в пп 19 п 13 Особливостей? Це допоможе запобігти довільному тлумаченню цієї норми замовниками.
Відповідь
03.06.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
177 / 201
Пунктом 61 Прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено що замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує: у 2024 році - 20 відсотків; Даним пунктом встановлено також методику розрахунку ступеню локалізації виробництва з собівартості товару. Під час подання заявки про внесення товару до переліку локалізованих, надається калькуляція розрахунку ступеню локалізації виробництва товару. (врегульовано ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.) за якою розраховується відсоток локалізації виробництва товару в Україні. Складовою цих розрахунків є: МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень; Згідно статті 49 Митного кодексу України, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Згідно статті 50 Кодексу – відомості про митну вартість товарів використовується для нарахування митних платежів, і відповідно не може входити до митної вартості. Відповідно, це буде сума сплачена за товар та сума витрат на транспортування товару. З митної вартості товару буде визначено рівень мита який має бути сплачений імпортером (постачальником) до державного бюджету та врахований як витрати при визначенні його собівартості, і відповідно мають бути відображені в калькуляції яка подається під час внесення товару до переліку локалізованих, як це передбачено Законом України «Про публічні закупівлі» та Порядком підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.). Враховуючи, що відповідна сума мита на товар включається у собівартість як витрати виробника в Україні, просимо надати пояснення до якої статті витрат з наявних в калькуляції наданої в додатку 2 до Порядку підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.), виробник має включати митні витрати з ввезеного імпорту який є складовою частиною виробленого у подальшому товару на території України якщо в графу МВ – вноситься митна вартість товару без суми мита на нього.
Відповідь
23.05.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
149 / 143
Плануємо призначити особу, відповідальну за проведення закупівель до 50 тис. Хто має затверджувати та оприлюднювати в системі Prozorro річний план на такі закупівлі?
Відповідь
12.06.2024 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
134 / 145
Чи сплачується акцизний податок при постачанні палива для потреб оборонного призначення для Національної гвардії України, яка є державним замовником у сфері оборони згідно Закону України "Про оборонні закупівлі", Постанови КМУ № 363 від 3 березня 2021 року та Постанови КМУ № 160 від 13 лютого 2024 року
Відповідь
14.06.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
128 / 130
28 травня 2024 року набрала чинності Постанова №597 Кабінету Міністрів про внесення змін до Порядків №861 та №166. В ній розширили перелік документів для підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що є предметом закупівлі, а також додали підстави для виключення товарів з переліку локалізованих. Згідно зі змінами до пункту 12 постачальникам із локалізованими товарами необхідно додати їх до 28 червня 2024 року. Після цієї дати їхні товари виключать з переліку локалізованих. Питання в тому чи потрібно додавати нові документи згідно змін від 28.05.24 до вже локалізованих товарів? Чи зміни стосуються лише нової реєстрації на локалізацію? Якщо потрібно додавати документи (сертифікати, звітність) і до локалізованих товарів, до оприлюднення Постанови від 28.05.24р., то надайте роз'яснення у який спосіб це зробити (бо зараз відсутня функція редагувати чи додавати документи до існуючої локалізації)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2