Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.11.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
13006 / 12628
Предметом закупівлі є багатономенклатурна продукція. Пропозиція відсканована та зареєєстрована на майданчику Prozorro з загальною ціною 307 000грн. За результатами аукціону остаточна вартість пропозиції склала 305 000грн. При складанні пропозиції за результатами аукціону ми помітили помилку у цінах попередньої нашої цінової пропозиції, а саме загальна вартість тоді могла бути 307 045 грн. Чи буде правомірним відхилення Замовником нашої пропозиції через таку помилку, яка ніяк не впливає на остаточну понижену ціну та чи є ця помилка технічною?
Відповідь
02.11.2016 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
10344 / 10387
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як можна вирішити таке питання. Комунальний заклад оголосив закупівлю "Послуги з виконання історико-містобудівного обґрунтування" два рази - перший раз на 16 000 грн., а другий на 20000 грн. Закупівля не відбулась у зв"язку з відсутністю пропозицій. Що нам робити дальше? Чи маємо ми право заключити договір без оголошення тендера?
Відповідь
02.11.2016 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
10710 / 10471
Чи є відшкодування орендодавцю вартості комунальних послуг предметом закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" та чи потрібно зазначати його у додатку до річного плану закупівель?
Відповідь
02.11.2016 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
18660 / 17940
Доброго дня! Просимо надати роз'яснення стосовно наступного питання. 01.10.2015 набув чинності Закон України «Про ринок природного газу», згідно із статтею 12 якого, постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем. Згідно з роз’ясненням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 №3302-05/40083-06 «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» закупівля природного газу у ліцензованих постачальників природного газу здійснюється замовниками шляхом проведення конкурсних торгів. Закладами освіти обласного підпорядкування у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон про закупівлі) (діяв для всіх замовників до 01.08.2016 року) наприкінці 2015 року були проведені відкриті торги на закупівлю природного газу на 2016 рік. З переможцями процедур закупівель, у відповідності до запропонованих на торги цін, були укладені договори з терміном дії до 31.12.2016. Однак, у зв’язку з тим, що тарифи на постачання природного газу не підлягають державному регулюванню, бюджетні установи почали отримувати від постачальників листи з попередженнями про збільшення ціни на газ. Зміна істотних умов договору про закупівлю можлива лише у випадках, передбачених Законом про закупівлі. Так, пунктом 2 частини п’ятої статті 40 Закону про закупівлі передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. У роз’ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.04.2015 №3302-05/11398-07 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» зазначено, що у залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару. При цьому збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків за умови заборони збільшення загальної суми, визначеної в договорі, може бути досягнуто лише зменшенням обсягу закупівлі (натуральних показників). У разі, якщо сума за невикористанні натуральні показники на 2016 рік буде перевищувати 200 тис. грн. (майже у всіх закладах освіти області для місячного забезпечення природним газом необхідно більш ніж 200 тис. грн.), на цей обсяг необхідно знову проводити відкриті торги. У зв’язку з тим, що проведення процедури відкритих торгів триває близько 1,5 місяців, замовники не встигнуть укласти договори на забезпечення потреби у природному газі на грудень 2016 року. Крім того неконтрольований зріст ціни на природний газ (подекуди збільшення ціни становить близько 30-40 відсотків) призводить до незапланованого перевитрачання бюджетних коштів, яке неприпустимо умовах жорсткої економії. Яким чином діяти бюджетним установам для запобігання зриву безперебійного газопостачання наприкінці 2016 року.
Відповідь
02.11.2016 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
11208 / 10883
Для участі у відкритих торгах (сума закупівлі до 133 тис. євро)подали пропозиції три учасники. Після аукціону було відхилено пропозиції кращого по ціні учасника, а пізніше і наступного по черзі. Залишився один учасник. Чи вправі замовник акцептувати його пропозицію за умови відповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації? Чи все таки Замовник повинен відмінити торги, керуючись п. 6 ч.1 ст. 31 ЗУ "Про публічні закупівлі" (допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2