Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1077 / 1086
Рада є органом місцевого самоврядування. З метою організації публічних закупівель як у себе, так і в інших органах місцевого самоврядування (відділ освіти, відділ культури), які діють у статусі юридичної особи, маємо створити централізовану закупівельну організацію. Чи може функції такої організації виконувати відділ з публічних закупівель у складі ради, який не є юридичною особою? Чи така організація має бути утворена виключно як юридична особа в організаційно-правовій формі комунальна установа/підприємство згідно постанови КМУ від 27.12.2018 № 1216?
Відповідь
05.01.2024 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1076 / 1041
Чи є вважається порушенням Закону України "Про публічні закупівлі" та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 Nº1178 наступні вимоги Замовника при проведенні процедури закупівель послуг з поточного ремонту приміщень: - вимога надання учасником інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення. - вимога наявності монтажника, спеціалізація якого відповідає специфіці запланованих робіт - надання документального підтвердження виконання аналогічного договору. - надання сертифікатів ISO. - підписаний учасником та представником замовника акт огляду майданчика, на якому будуть проводитись роботи.
Відповідь
27.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1073 / 1041
Другий абзац пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування: Положення частин п’ятої, шостої, восьмої і дев’ятої статті 3 Закону застосовуються на умовах, визначених Законом Частина шоста статті 3 Закону Цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: 1) товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Пункт 4 частини першої статті 2 цього Закону: юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з таких ознак: 4) забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води, забезпечення функціонування централізованого водовідведення; Питання: Чи можемо ми укласти договір без використання електронної системи для забезпечення постачання питної води та централізованого водопостачання до 1 млн. грн.
Відповідь
15.01.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1072 / 1033
ТОВ «Радник ЮА» звертається до вас з проханням роз’яснити наступне. З 01.01.2024 має відбутись коригування порогових значень (СПЗ). Винятки, за яких вимоги підтвердження ступеня локалізації не застосовуються, визначені пунктом 3 Постанови № 861: «Порядок не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, що підтверджується сертифікатом про походження товару». Отже, вимога стосовно підтвердження ступеня локалізації не застосовується до товару, країною походження якого є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася. При цьому кожна з таких угод має свої порогові межі, які відраховуються в СПЗ. І як зазначалось у листі Мінекономіки від 30.08.2022 № 3323-04/62315-06: «Розрахунок порогових значень базується на середньому денному курсі національної валюти в СПЗ за попередній дворічний період (наприклад, на 2022–2023 рр. розрахунок проводиться з урахуванням курсу з листопада 2019 року по жовтень 2021 року). На 2022–2023 рр. для України цей курс складатиме 1 СПЗ = 37,8442 грн. Наступне коригування порогових значень буде здійснено через два роки й набуде чинності з 01.01.2024». У зв’язку з вищевикладеним, просимо роз’яснити: 1. Де має бути висвітлений новий рівень СПЗ, коригування порогових значень якого та набуття чинності відбулось 01.01.2024 2. Де має бути розміщений звіт по локалізації
Відповідь
11.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1072 / 1085
Уряд Постановою № 465 від 09.05.2023 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275” вніс зміни до Постанови Уряду №1275, у зв’язку з чим у багатьох державних замовників виникає питання якими вартісними межами керується державний замовник передаючи оголошення до «Прозорро»? Від 1 копійки?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2