Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
118 / 122
замовник може вчиняти будь які дії які прямо не заборенені Законом, до таких дій належить і ч. 3 ст. 631 ЦКУ при переговорній процедурі? Так, ст. 40 Закону. ЗУ "Про публічні закупівл" зазначено підставами проведення переговорної процедури. В Законі не розмежовується і не обмежується можливості застоування ст. 631 при переговорній процедурі, яка не є процедурою закупівель, а є винятком із них. Оскарження переговорної процедури можливе (п.3.ч.4 ст. 18 Закону) в незалежності від підстав її проведення, тому різниці між ними немає. Таким чином з моменту винекнення у замовника підстав для проведення переговорної процедури, останній керується Цивільним та Господарським кодексом, і враховуює особливості визначені в ст. 40 (в нашому випадку "При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації"). Підсумовуючи наведене, можна констатувати, що Закон не містить обмежень для застосування ч. 3 ст. 631 ЦК України до п.1 ч. 2 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі", що узгоджується з "відповідь на запит 1413/2021", після виникнення відповідних підстав проведення переговорної процедури. Варто зазначити, що якщо ніхто не прийняв участь у відкритих торгах, то останні ніхто і не оскаржить. Після того як замовник визначиться із контрагентом він ще деякий час буде проводити саму процедуру, але вже чітко буде знати із ким буде укладено договір. Особливо дане питання актуально для послуг які постійно споживаються як приклад: електроенергія яка споживається 24/7/365. Тверження яке лягло в основу "Відповідь на запит 1374/2020" дійсне щодо договору за результатом процедур закупівель. Однак, останній абзац відповіді щодо п.2,4,5. не є обґрунтований, так як не містить такого, а скоріш за все є відсиланням до раніше діючої практики яка була побудована на основі попередньої редакції Закону (відповідь на запит 91/2016).
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
57 / 53
Доброго дня. Відповідно до статуту основним напрямком діяльності Підприємства є перевезення наземним транспортом міського та приміського сполучення (трамваї, автобуси). Постановою КМУ від 09.10.2020 року № 1109 затверджено Перелік секторів (підсекторів), основних послуг критичної інфраструктури держави, відповідно до якого Підприємство відноситься до сектору транспорт і пошта (міські перевезення – автобуси, трамваї, тролейбуси, метро), але до реєстру об’єктів критичної інфраструктури не внесено. Постановою КМУ від 24.06.2022 року № 723 внесено зміни до порядку закупівель у період воєнного стану та передбачено, що придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та /або електронного каталогу у разі , коли здійснюється закупівля товарів, робіт і послуг для забезпечення функціонування об’єкта критичної інфраструктури. Прошу надати роз’яснення, чи має право Підприємство здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг, користуючись прийнятими змінами, після їх офіційного оприлюднення.
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
267 / 272
Доброго дня, будь ласка допоможіть вирішити наступне питання. Постачальник перейшов на нову систему оподаткування на період дії воєнного стану та став не платником ПДВ. Але для нас сума договору не змінилася. Постачальник не став зменшувати ціну за одиницю товару. Ціна за одиницю, яка була (27,06 грн.з ПДВ, залишилась такою ж, 27,06 грн.,але без ПДВ). Як оформити ці зміни? Додатковою угодою? але ж який пункт частини 5 ст 41 Закону вибрати, адже пункт 6 не підходить, так як загальна сума договору не змінилась, а інших, які підходять я не бачу. Невже тільки розірвання і укладання нового договору? Дякую за відповідь!
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
206 / 205
Чи буде вважатись закупівля хліба нагальною потребою? Чи можемо не проводити спрощену закупівлю по цьому товару, а тільки опобліковувати звіт про укладення договору?
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
217 / 203
Прошу надати інформацію щодо вакантних посад у Міністерстві економіки України та його структурних підрозділах з переліком наявних посад. Крім цього, прошу повідомити про можливість співбесіди для розгляду мене як кандидата на будь-яку з наявних вакантних посад у Міністерстві економіки України та його структурних підрозділах (резюме додається). Запитувану інформацію прошу надіслати на електрону адресу: [email protected] у строки визначені статтями 14-16, 20 Закону України про звернення громадян. Додатки: резюме на 2 аркушах. Наперед вдячний! З повагою, Олександр Щепка.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2