Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1084 / 1078
Прозоро маркет працює таким чином, що закупівля оголошується "з ПДВ". Учасниками доволі часто є не платиники ПДВ, які заповнюють поле з ціною (зазначають свою ціну без ПДВ) і не звертають уваги, що в ЕСЗ їх ціна відборажується як "UAH з ПДВ". Наприклад, ціна учасника 4 000,00 грн без ПДВ, в системі відображається 4 000,00 UAH з ПДВ Чи правомірними будуть дії замовника, в частині укладання договору з переможцем - неплатником ПДВ по ціні "без ПДВ", тоді як в електронній системі закупівель проти ціни такого переможця буде зазначено "UAH з ПДВ" ? Наприклад, в ЕСЗ 4 000,00 UAH з ПДВ, при цьому договір укладається на 4 000,00 грн без ПДВ.
Відповідь
20.10.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1084 / 1104
В пункті 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 міститься норма пункту 38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про публічні закупівлі”, яка передбачає звіти лише від 50 тисяч гривень. Чи залишається чинною норма Закону України “Про публічні закупівлі”, яка викладена у частині 3 статті 3 щодо обов’язкового оприлюднення замовником в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень?
Відповідь
20.09.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1083 / 1065
Відповідно до абз. 2 п. 43 постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022, під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. У зв'язку з вищенаведеним формулюванням прошу надати роз'яснення з приводу того, чи може вважатись невідповідністю, яка може бути усунута, часткове ненадання інформації/документів про технічні та якісні характеристкии предмета закупівлі, або про найменування товару. Наприклад: 1) Надання не повної інформації про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, яка вимагалась тендерною документацією (при частковому наданні інформації); 2) надання не повного переліку документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, яка вимагалась тендерною документацією (при частковому наданні документів); 3) не повне надання інформації, внаслідок чого неможливо ідентифікувати товар, що пропонується (наприклад, зазначення одного слова з двох слів назви моделі, та при цьому це слово назви моделі наявне у кількох моделях продукції виробника, внаслідок чого неможливо зрозуміти яку саме модель пропонує учасник). Прошу надати роз'яснення по суті наведених прикладів.
Відповідь
20.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1082 / 1151
Доброго дня! Надайте будь ласка відповідь на питання, що виникли у зв"язку з прийняттям постанови 1178 від 12.10.2022 р. щодо особливостей здійснення публічних закупівель в період воєнного стану: 1. Чи необхідне визначення розпорядчим документом відповідальної особи за закупівлі, що здійснюватимуться за постановою 1178? Яка законодавча підстава такого визначення, адже в постанові про це не зазначено? 2. Чи потребує визнання таким, що втратив чинність розпорядчий документ про визначення відповідальної особи за закупівлі по постанові 169 (якщо замовник не є таким після змін в розумінні постанови 169). 3. Чи визнавати таким, що втратив чинність затверджений перелік та обсяги закупівель, що здійснювались за постановою 169? 4. На вимогу постанови 1178 мають бути опубліковані всі договори, що укладені в період дії воєнного стану від 0,01 грн? чи від 50 тис грн? Публікується звіт, договір, додатки та зміни? Публікувати можна з моменту набрання чинності постановою 1178 чи тільки в період 90 днів припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні? Дякую
Відповідь
23.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1081 / 1141
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, відповідно до підпункту 2 пункту 13 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" - замовник або його відокремлений підрозділ, що здійснює закупівлю згідно з абзацом другим пункту 15 цих особливостей, перебуває на території активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю". Якщо наша громада знаходилась у зоні активних бойових дій до 11.11.2022р, а станом на 23.03.2023 знаходиться у зоні можливих бойових дій (без дати їх завершення), то чи маємо ми право, як Замовники, проводити закупівлі без використання електронної системи закупівель на поточний ремонт будівель вартістю понад 200тис грн, враховуючи, що в Постанові КМУ від 06.12.2022р №1364 "Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" зазначено, що "до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, включаються території можливих бойових дій та території активних бойових дій" та "території, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації Російською Федерацією, вважаються такими, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованими Російською Федерацією"? Дякую!
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2