Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1485 / 1429
Чи правомірний п.9.2 договору про закупівлю паливомастильних матеріалів в 2021р .< жодна із стрін не несеніякої відповідальності перед третіми сторонами за справжність інформації а також будь-якої документації отриманої від іншої сторони >
Відповідь
23.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1753 / 1699
Замовник на початку року оголосив відкриті торги з особливостями на закупівлю бензину на 300 тис. грн. Закупівля не відбулась, так як жоден учасник не зайшов. Замовник вирішив укласти прямий договір на 2023 рік на 300 тис. грн з постачальником (АЗС в місті одна). Учасник укладати договір на цілий рік, на всю суму відмовився через нестабільну ситуацію на ринку пального. Як проводити замовнику закупівлю пального, щоб уникнути порушень?
Відповідь
23.02.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1718 / 1694
Заблокована процедура закупівлі, предметом якої є послуги з організації харчування в закладах освіти у зв’язку з тим, що Учасник оскаржує рішення Замовника щодо відхилення його пропозиції. Якщо договір не буде укладено вчасно, неможливо буде продовжувати харчування дітей пільгових категорій, що призведе до негативних соціальних наслідків та реакції суспільства. В п.13 Постанови КМУ № 1178 не передбачена підстава, за якою можна було б укласти договір без застосування електронної системи закупівель в сумі не більше 20% від суми тендеру, який оскаржується. Просимо надати консультацію, чи правомірним буде укладання договору без застосування електронної системи закупівель на період оскарження тендеру на підставі пп.4 п.13, а саме: існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням об'єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів?
Відповідь
22.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1278 / 1246
Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Згідно з частиною 1 статті 30 Закону України «Про оборонні закупівлі» особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз. Пункт 10 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275, передбачає, що не включаються до річного плану закупівель: 1. Закупівлі товарів (крім товарів, визначених у додатку до вказаних Особливостей), робіт і послуг; 2. Закупівлю товарів, визначених у додатку до цих особливостей, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, у разі коли: – існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання державним замовником строків для проведення рамкової угоди, яка повинна бути документально підтверджена державним замовником; – технічна можливість використання електронної системи закупівель, що повинно бути документально підтверджено державним замовником. При цьому вищевказані Особливості ані зобов’язують замовників, ані звільняють їх від обов’язку включати до річних планів закупівлі, які не вказані в пунктах 1-2 вище (тобто закупівлі за рамковими угодами). З урахуванням вказаного просимо роз’яснити: 1. Чи підлягають включенню до річного плану закупівлі товарів, вказаних у додатку до Особливостей, на суму більше 200 тис. гривень? 2. У разі позитивної відповіді на питання №1 чи підлягає оприлюдненню такий річний план, враховуючи те, що у разі необхідності його оприлюднення в плані відобразиться адреса державного замовника?
Відповідь
22.02.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1577 / 1547
В сфері благоустрою м. Біла Церква обліковується 303 вулиці, загальною протяжністю 453 км., в тому числі з твердим покриттям 320 км. з удосконаленим покриттям 133 км. На даний час в межах міста є 9 автомобільних, 2 пішохідних мости і 3 шляхопроводи. Експлуатується 45 світлофорних об’єкти, 32 колектори зовнішньої зливової каналізації довжиною 51,9 кілометра. Відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Порядку визначення предмету закупівлі» затвердженого наказом №708 від 15.04.2020року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04 червня 2014 року № 163, та/або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року № 301. Згідно з ДБН А.2.2-3-2014 Лінійний об'єкт інженерно-транспортної інфраструктури це наземні, надземні або підземні лінійні об’єкти для пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів, передачі електроенергії тощо. Враховуючи вищевикладене, та усвідомлюючи що в Замовника на балансі комунальні вулиці та дороги, а не дороги загального користування (див. Закон України "Про автомобільні дороги"), просимо надати роз’яснення з питання чи елементи благоустрою такі як тротуари, колектори зливової каналізації, мережі зовнішнього освітлення є лінійним об'єктом інженерно-транспортної інфраструктури, чи лінійним об'єктом інженерно-транспортної інфраструктури може бути виключно об'єкт благоустрою?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2