Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
23.04.2022 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
2009 / 2040
Чи обов'язково в тендерній документації вказувати повний перелік формальних помилок? Чи достатньо посилатися на затверджений перелік відповідно до Наказу?
Відповідь
12.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2008 / 2085
Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» принагідно засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним. Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Згідно п. 1 ст. 181 ЦК України, до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об´єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. У зв’язку із вищезазначеним , просимо надати роз’яснення чи підпадає під дію частини п'ятої статті 3 Закону Оренда виставкової площі для участі у Міжнародній виставці.
Відповідь
14.12.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2007 / 1991
У відповідності до ч.6. ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Що треба розуміти під терміном «видатки» у даній статті? Чи співпадає значення цього терміну із п.13 ст. 2 Бюджетного кодексу України, де видатки бюджету визначено як кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом. Та чи має право Замовник, віднесений до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» згідно п.4. ч.1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (як такий, що здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання), що не отримує бюджетного фінансування та, відповідно, не затверджує видатки у розумінні Бюджетного кодексу України, продовжити дію договору про закупівлю у порядку, передбаченому ч.6. ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
06.12.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2005 / 2113
У попередні роки для закупівлі послуг з навчання певної категорії слухачів відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» застосовувалась переговорна процедура на підставі п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону: відсутність конкуренції з технічних причин і під час укладання договору використовувалась ст. 631 ЦКУ. З моменту введення в дію постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 Замовник має право укласти договір без використання електронної системи закупівель на підставі п.п. 5 п.13 - відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, яка повністю тотожна п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону. Згідно з п. 17 Особливостей договір укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої - п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та цих особливостей. Зважаючи на специфіку закупівлі послуг (навчання певної категорії слухачів), має Замовник право при укладанні договору після 19 жовтня 2022 року здійснити посилання на ст. 631 ЦКУ та визначити, що надання послуг почалось з 01 вересня поточного року?
Відповідь
11.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2000 / 1985
Оскільки останніми змінами до Постанови №169 замовників (певної категорії, до якої відноситься наше підприємство) зобов'язали проводити закупівлі понад 50 тис. грн. через ЕСЗ із застосуванням або електронного каталогу, а у випадку закупівлі понад 200 тис. грн.- через запит цінових пропозицій, або спрощеної закупівлі. Питання: чи правомірно застосувати один з винятків, перелічених у Постанові, при якому замовник може укласти прямий договір - відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників- на випадок коли закупівля через запит ціни пропозицій також не відбулась через відсутність пропозицій?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2