Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.02.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4141 / 4038
Під час проведення аукціону в рамках проведення процедури закупівлі Учасник, з метою виграшу торгів під час аукціону значно занизив свою цінову пропозицію та виграв тендер (за результатами аукціону його цінова пропозиція виявилась значно меншою, ніж середня ціна на ринку). Після заключення договору та здійснення першої поставки товару Учасник вимагає зміни ціни за одиницю товару в сторону збільшення в зв’язку з ростом ціни та товар на ринку. З метою підтвердження своєї позиції надає експертний висновок торгово-промислової палати в якому відображено максимальну ринкову ціну на даний товар, яка є значно вищою за ціну, визначену в договорі, причому така ціна згідно даного висновку була визначена на дату проведення аукціону. Разом з тим, з дати проведення аукціону та заключення договору ціна на даний товар на ринку істотно не змінювалась (фактично договір заключено за цінами значно нижчими за ринкові згідно цінової пропозиції Учасника). питання: Чи буде правомірною зміна істотних умов договору в частині збільшення ціни за одиницю товару в даному випадку? Відповідно до вимог п. 2 ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» коливанням ціни вважається зміна ціни на ринку з дати проведення аукціону на певну дату, на яку Учасник виявив бажання підняти ціну за одиницю товару згідно умов договору, чи різниця ціни на ринку в порівнянні з ціновою (тендерною) пропозицією Учасника? В разі зміни ціни на ринку з дати заключення договору на 3 відсотка, чи буде правомірним підняття ціни на 10 відсотків?
Відповідь
14.02.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3615 / 3604
Чи потрібно укладені договора оприлюднювати на PROZORRO ціна яких менша 50тис.грв.
Відповідь
14.02.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3321 / 3239
Доброго дня! На початку 2017 р. замовником було укладено 20-ти відсоткову додаткову угоду до договору про закупівлю товару, укладеного у 2016 р. Кошторис видатків на даний час не затверджено, заклад працює по тимчасовому. Чи має право замовник укласти прямий договір (до 50 тис. грн.) та зареєструвати в органах Казначейства по тимчасовому кошторису, поки проводиться процедура відкритих торгів.
Відповідь
14.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3758 / 3683
Чи призведе до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 17000 грн не відхилення пропозиції визначеного переможця відкритих торгів, який надав довідку про підтвердження не судимості службової особи не в термін 5 днів, що вимагає ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі», а на 8 день після опублікування повідомлення про намір укласти договір? ( з 1 лютого 2017 року регіональні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України не видають зазначені довідки, Департамент інформаційних технологій МВС України надав довідку на 7 день після запиту)
Відповідь
13.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4432 / 4484
Доброго дня! Проводиться процедура відкритих міжнародних торгів. Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 27 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) у разі, якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 Закону, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі. Тобто, на етапі прекваліфікації (до проведення аукціону) в замовника є можливість перевірити виключно зазначену інформацію, інші документи тендерної пропозиції учасника будуть доступні для перегляду лише після закінчення електронного аукціону. Постає питання, яким чином замовнику при допущені учасника, який пройшов етап прекваліфікації, до аукціону заповнити поля, необхідні для підтвердження такого учасника, а саме: в системі необхідно заповнити дві вкладки, перша - відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником в тендерній документації та друга - відсутні підстави для відмови в участі згідно ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі". З першим полем - питань нема, адже сама ця інформація перевіряється на прекваліфікації, а от підтвердити відсутність підстав для відмови в участі - неможливо, адже ця інформація відкроється замовнику лише після проведення аукціону. Таким, чином, у разі якщо замовник зазначить, що учасник відповідає і першій, і по другій вимозі, він надасть недостовірну інформацію, за що його у подальшому можуть звинуватити. А у разі, якщо замовник зазначить лише пункт перший, а другий - ні, такого учасника система не допустить до проведення електронного аукціону. Просимо привести у відповідність до вимог Закону технічний регламент роботи електронної системи. А також просимо відповісти, які дії у зазначеній ситуації повинен здійснити замовник, щоб не порушувати умови Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2