Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
68 / 70
Замовником закупівлі UA-2021-08-06-003238-a встановлено вимогу про виконання власного аналогічного договору (ів) протягом останніх 5 (п’яти) років і в той же час Замовником встановлено вимогу щодо надання копій листів відгуків від замовників датований не більше трьохмісячної давнини до дати оголошення процедури закупівлі. В даній закупівлі Скаржник довів органу оскарження, що не може надати "свіжі" листи-відгуки, по договорам які виконувалися протягом останніх 5 років, тому що замовники перебуають в стані припинення та/або змінилися керівники. Орган оскарження зобовязав Замовника внести зміни і замовник збільшив давнину відгуків до 4х місяців. Чи не має бути давнина дати листів-відгуків дорівнювати давнині укладання аналогічних виконаних договорів або бути наближеною до цих строків?
Відповідь
15.08.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
93 / 92
Доброго дня. 11 січня 2022 року уповноважена особа КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР оголосила відкриті торги на закупівлю палива. 28 січня 2022 року відбувся аукціон, де прийняли участь два учасники ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛІВАЙН ТОРГ" та ТОВ "БЕЛНАФТОТРЕЙД". Переможця процедури відкритих торгів ТОВ«ЛІВАЙН ТОРГ» було відхилено, оскільки тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. 14 лютого 2022 року КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР укладено із ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» Договір № 91, відповідно до пункту 1.1. якого Постачальник зобов’язується у 2022 році поставити Замовникові Товар – бензин, а Замовник – прийняти та оплатити. 14 лютого 2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» видано видаткову накладну на Товар за № 22000012 на поставку бензину автомобільного в кількості 9 000 літрів. Накладна підписана обома сторонами та оплачена. Отже у відповідності до п. 1.4. Договору, із 14 лютого 2022 року власником бензину є комунальне підприємство «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Рівненської обласної ради .Відповідно до п. 1.5. Договору, додатково до основного зобов’язання Постачальник зобов’язується зберігати проданий товар у ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ». Вартість зберігання включається у вартість Товару. Акт приймання передачі до Договору складено 14 лютого 2022 року. Спочатку у відповідальності до вище зазначених документів ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ» відпускало для КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР пальне по талонах. Однак, починаючи з 10 червня 2022 року ТОВ «ЗАХІДЕНЕРГОПОСТАЧ» стало відмовляти для КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР в отоваренні талонів, мотивуючи це відсутністю бензину. 14 червня 2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» надав листа № 544 щодо пропозиції про укладання двосторонньої угоди про розірвання договору про розірвання Договору № 91 від 14.02.2022, через настання форс-мажорних обставин. Також до листа додали висновок Торгово-промислової палати України в яким засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили). 08.07.2022 року ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» надає листа № 547 від 08.07.2022 року яким призупиняє виконання зобов’язань за Договором, у зв’язку з дією воєнного стану та до кінця його завершення (скасування). Також є лист від ТОВ «БЕЛНАФТОТРЕЙД» № 549 від 15.07.2022 р. що до врегулювання вказаного питання, одним з яких є повернення коштів за неотоварені талони. Чи правомірна дії Постачальника? Чи маємо право ми повернути талони без порушення законодавства.
Відповідь
15.08.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
80 / 76
У Листі «Щодо змiни цiни у договорах постачання електричної енергії» № 3304-04_33869-06 від 14.08.2019 р. Мінекономрозвитку надало наступне роз’яснення: «Згiдно iз частиною шостою статтi 67 Закону № 2019 вiдповiдно до правил ринку "на добу наперед" та внутрiшньодобового ринку за результатами торгiв оприлюднюються ціна та обсяги купiвлi-продажу електричної енергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що можуть використовуватися як орієнтир (iндикатор) для укладення правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергiї на ринку електричної енергiї.». Проте станом на момент цього звернення частина шоста статтi 67 Закону України «Про ринок електричної енергії» перебуває в редакції Закону № 1639-IX від 14.07.2021 та містить наступні положення: «6. За результатами торгів відповідно до правил ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку оприлюднюються ціна та обсяги купівлі-продажу електричної енергії для кожного розрахункового періоду та інші показники.». Так, бачимо, що норма про використання РДН та ВДР як орієнтиру (iндикатору) для укладення правочинів відсутня. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», ринок електричної енергії - система відносин, що виникають між учасниками ринку під час здійснення купівлі-продажу електричної енергії та/або допоміжних послуг, передачі та розподілу, постачання електричної енергії споживачам. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», для забезпечення постачання електричної енергії споживачам електропостачальники здійснюють закупiвлю електричної енергії за двосторонніми договорами та/або на ринку "на добу наперед", внутрiшньодобовому ринку i на балансуючому ринку, а також шляхом імпорту. Так, «ринок електричної енергії» не обмежується певним одним ринком та постачальники зі свого боку вільні у виборі ринку, на якому можуть здійснювати купівлю-продаж електричної енергії. Варто зауважити, що ціни на різних ринках електричної енергії можуть суттєво відрізнятися, що може створювати високий рівень фінансового навантаження на постачальника електричної енергії. Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії. Беручи до уваги вищеозначене, положення Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо кількості ринків електричної енергії, що функціонують в Україні, їх специфіку та правила купівлі-продажу електричної енергії на цих ринках, та в цілому волатильність ціни на енергоресурси в Україні (зокрема в період триваючої війни), постачальники стикаються з питанням правильної та обґрунтованої зміни ціни у договорах постачання електричної енергії відповідно до норм п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі». А саме постає наступна проблема: «який ринок електричної енергії можна вважати орієнтиром (індикатором) для укладення правочинів (укладення Договорів про постачання електричної енергії, зміни ціна за одиницю товару у таких договорах відповідно до норм п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» тощо) щодо купівлі-продажу електричної енергiї ?». Просимо надати роз’яснення щодо порушених у цьому зверненні питань відповідно до чинних нормативно-правових актів щодо звернення громадян.
Відповідь
15.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
130 / 139
Доброго дня! Просимо надати роз'яснення, щодо Постанови КМУ №169 від 28.02.2022р. «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» стосовно доповнень підпункту 1 після абзацу дев’ятнадцятого, а саме «підготовки до проведення опалювального сезону». Чи буде реконструкція опалювального пункту (переведення газової котельні на твердопаливну) вважатися підготовкою до проведення опалювального сезону в розумінні Постанови КМУ №169 від 28.02.2022р.
Відповідь
11.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
142 / 135
Доброго дня! 10.08.2022 набула чинності постанова Кабміну від 02.08.2022 № 874 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» Враховуючи зазначені зміни до Постанови КМУ № 169 закупівлю з поточного ремонту споруд цивільного захисту (найпростішого укриття) для комунальних закладів освіти проводити як прямий договір чи спрощену закупівлю? Оскільки в змінах відсутнє посилання на поточний ремонт, а вказано лише будівництво, реконструкції, капітальний ремонт.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2