Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.07.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1635 / 1765
Доброго дня! Прохаємо надати роз"яснення, чи має право замовник розпочати оголошення відкритих торгів на очікувану вартість предмета закупівлі до моменту отримання довідки про зміни до кошторису та внесення змін до річного плану закупівель відповідно до частини другої статті 4 Закону. Кошти будуть виділятися до моменту заключення договору, а наразі є протокол бюджетної комісії. Дякуємо за співпрацю!!!
Відповідь
20.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1006 / 982
Чи матиме своє регулятивне розповсюдження правова норма пункту 6 ст. 3 Закону України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» на договірні відносини між комунальними унітарними підприємствами, що функціонують в межах однієї територіальної громади, створені свого часу рішенням міськради, на базі відокремленої частини комунальної власності, власником яких є територіальна громада міста, у випадку укладання між ними Договору надання послуг? Чи будуть вони вважатися одне щодо одного афілійованими підприємcтвами
Відповідь
19.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1271 / 1228
Постановою КМУ від 04.07.2023 №677 було внесено зміни до постанов КМУ від 14.09.2020 №822 та від 12.10.2022 №1178 (далі - Особливості), абсолютна більшість яких набирає чинності 01.09.2023. В чинній редакції, пункт 12 Особливостей встановлює, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (далі - постанова 822), у разі коли закупівля із застосуванням електронного каталогу не відбулася або профіль товару містить тільки одну пропозицію постачальника, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, або шляхом запиту ціни пропозиції постачальника в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням цих особливостей. Абзац другий пункту 56 постанови 822 встановлює, що запит ціни пропозицій формується у разі, коли у профілі товару розміщено дві або більше пропозиції товару від постачальників. Отже, обов'язковою умовою для проведення запиту ціни пропозиції є наявність двох пропозицій постачальників у профілі товару. Однак, вже з 10.07.2023 з усіх електронних майданчиків зникла інформація про кількість пропозицій постачальників в профілях товарів. Майданчики пояснюють це технічними діями ДП "Прозорро", яке не стало чекати до 01.09.2023 коли наберуть чинності зміни до вищезгаданих нормативно-правових актів. Таким чином, через відсутність інформації про кількість пропозицій постачальників в профілях товарів, здійснювати запит ціни пропозиції, за правилами Особливостей та постанови 822, в діючій редакції, не має можливості. У зв'язку з чим, прошу повідомити, яким чином до 01.09.2023 здійснювати закупівлі через електронні каталоги, якщо вартість предмета закупівлі більше 100 тис. грн.
Відповідь
19.07.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1336 / 1326
Чи можна змінити ціну у договорі на лікарський засіб, який міститься у реєстрі оптово-відпускних цін керуючись пп.7 п.19 Особливостей? Законодавство України має ряд нормативно-правових актів, що стосуються державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення, що встановлюють державне регулювання цін на медпрепарати: - ЗУ «Про ціни і ціноутворення» визначені основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення; - Державне регулювання цін на медпрепарати запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»; - Постанова Кабінету Міністрів України №333 від 25.03.2009 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», якою, зокрема, затверджений Національний перелік основних лікарських засобів (далі-Нацперелік). З огляду на вищевказані нормативно-правові акти держава в особі органів, що відповідають за процес контролю цін на лікарські засоби веде Національний перелік основних лікарських засобів, встановлює державне регулювання у вигляді оптово-відпускної ціни, а також встановлює граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів. Тобто державою повністю контролюється процес ціноутворення на лікарські засоби, що є в Нацпереліку починаючи від нижньої закупівельної межі і закінчуючи гранично встановленим відсотком надбавки до ціни. Наприклад, оптово-відпускна ціна на лікарський засіб 100 грн + (до)10% надбавки=110 грн. Більшою ціна не може бути. Відповідно, чи може Замовник вносити зміни до істотних умов договору тих договорів купівлі-продажу на лікарські засоби позицій, що є в Нацпереліку посилаючись на пп.7 п.19 Особливостей: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Наголос у цьому пункті саме на виділених синтаксичними знаками комами з обох сторін словах «регульованих цін (тарифів)» ? Чи все таки змінювати ціни тільки керуючись пп.2 п.19 Особливостей (довідка з ТПП, довідка зі статистики, тощо)?
Відповідь
19.07.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1215 / 1236
1. Чи передбачено нормативно-правовими актами України ведення Реєстру постійних постачальників, які має вести підприємство, установа, організація, благодійний фонд, громадська організація ? Чи є затверджена форма такого Реєстру та періодичність його перезатвердження? 2. Чи може у громадській організації діяти тендерний комітете, якщо це вимоги Донора щоб рішення щодо закупівель приймалось комітетом? 3. Чи передбачено оформлення оціночних відомостей учасників торгів (кожним членом тендерного комітету, уповноваженою особою), і фінальну- зведену, з детальним обґрунтуванням вибору того чи іншого учасника?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2