Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5240 / 5162
Доброго дня, маємо таке питання. У додатку до річного плану на початку року було заплановано 65т.грн на закупівлю миючих засобів по коду ДК 33710000-0. Потреба складається з 3 основних складових які поділено на лоти: мило (12т.грн), косметичні засоби для створення гриму (19т.грн), перуки (32т.грн). Слід зазначити, що у 2017р. було підписано наказ, відповідно до якого "..Допорогові закупівлі здійснюються з використанням авторизованого ел.майданчика за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50т.грн для товарів.." Питання: оголошувати закупівлю обхідно одночасно на всю заплановану суму по всім 3м лотам? Дякую
Відповідь
13.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5550 / 5302
Комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю «Дніпропетровське вище училище фізичної культури» Дніпропетровської обласної ради» (далі – Училище) являється замовником у розумінні п.9 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до ч.7 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Таким чином, закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону. Під час здійснення закупівель у замовника наявні випадки економії бюджетних коштів, що виникають, в тому числі з причини застосування електронного аукціону, за результатами якого ціна пропозиції переможця закупівлі може зменшитися у порівнянні з очікуваною вартістю закупівлі. З огляду на викладене, у замовника вивільняються кошти, які він не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі. Уповноважений у сфері закупівель орган, листом від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 роз’яснив, що предмет закупівлі товарів, робіт та послуг, які закуповуються за рахунок перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель, вважається новим предметом договору. При цьому, як Закон України «Про публічні закупівлі», так і лист колишнього Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 не розкривають поняття «економія коштів внаслідок проведення процедур закупівель». Відповідно до п.12 ч.1 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з основних функцій Уповноваженого органу у сфері закупівель, яким на теперішній час являється Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель. Враховуючи вищевикладене, Училище звертається з проханням надати узагальнену відповідь рекомендаційного характеру щодо наступного. Чи може замовник вважати, що закупівля, наприклад послуг з технічного обслуговування здійснюється ним за рахунок зекономлених коштів, у разі, якщо сума очікуваної вартості такої закупівлі сформована з коштів, які вивільнилися за результатами застосування електронних аукціонів за іншими предметами закупівель товарів та послуг, що не стосуються послуг з технічного обслуговування, але, як і послуги з технічного обслуговування, закуповуються за рахунок асигнувань затверджених за тим же кодом економічної класифікації видатків? Заздалегідь вдячні за вичерпну відповідь!
Відповідь
10.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5773 / 5575
Згідно припису ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. Замовник, відповідно до РПЗ, оголосив закупівлю ТМЦ на суму 4 млн. грн. за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою. На стадії обговорення і подачі пропозицій у Замовника виникла потреба зменшити суму даної закупівлі до 200 тис. грн., у зв’язку зі зменшенням фінансування. Чи буде правомірно в діях Замовника внести зміни в річний план закупівель, зменшивши суму даної закупівлі до 200 тис. грн., і після цього внести зміни в тендерну документацію, зменшивши обсяг та суму закупівлі, з метою подальшого продовження даної закупівлі.
Відповідь
09.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4301 / 4072
Чи потрібно вносити зміни до Річного плану закупівель після проведення процедури закупівлі, укладення та виконання договору на суму меньшу ніж запланована в Річному плані закупівель?
Відповідь
01.09.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4653 / 4669
14.08.2019р. Антимонопольний комітет України Черкаське обл. територіальне відділення відносно ПМП "Інтербуд" винесло рішення адмін. колегії №73/10-Р/К (копія додається). Посилаючись на"Закон про публічні закупівлі"ст.2 (копія ст. 2 додається) та Рішення адмін. колегії, Замовник (бюджетна організація)трактує їх таким чином, що укладаючи договора з ПМП "Інтербуд"(навіть на 40 тис. грн.)на протязі цих 3-х років Замовник (бюджетна організація) порушить "Закон про публічні закупівлі" закупівлі". ПИТАННЯ: Чи має право Замовник (міськрада, відділ освіти) укладати договори з ПМП "Інтербуд" (в термін цих 3-х років) на послуги вартістю до 200 тис. грн. та на роботи вартістю до 1,5 млн. грн. (в основному це поточні та капітальні ремонти шкіл та дошкільних закладів)
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2