Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.12.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3675 / 3620
Просимо надати роз'яснення чи потрібно відповідно до Закону № 922 у редакції Закону № 114 вносити до Річного плану закупівель закупівлі до 50 тис грн.? Питання виникло з огляду на умову цього закону у ст. 4, що У річному плані повинна міститися така інформація: договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - для замовників, визначених у пунктах 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, у разі здійснення закупівлі відповідно до частин другої та шостої статті 3 цього Закону. Тобто відсутня умова про ч. 3 ст. 3 Закону.
Відповідь
03.12.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3062 / 3141
На наші попередні запити надані відповіді за посиланням: http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=731e75c3-6d23-4efd-9792-5be064719229&lang=uk-UA та на: http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=5644094f-5d84-4c2f-99d3-68bb2a8791fe&lang=uk-UA. Однак, слід звернути увагу, що питання не є подібними ні за змістом і по суті, оскільки у запиті Інституту водних проблемі меліорації Національної академії аграрних наук України йдеться мова про послуги сторонніх організацій при виконанні державною науковою установою науково-дослідних робіт. Наше питання полягає в тому, чи регулюється Законом України «Про публічні закупівлі» оплата адміністративної послуги за проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації центральному органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу відповідно до Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації»?
Відповідь
28.11.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4292 / 4152
Відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону № 922 дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Просимо надати відповідь чи може замовник, у ситуації коли ним проводилось декілька процедур закупівель на один і той же предмет закупівель і в результаті було укладено декілька договорів, продовжити дію цих договорів на 20 % та при цьому в наступному році розпочати лише одну процедуру закупівлі? А також які дії замовника, якщо ним за двома процедурами відкритих торгів було укладено два договори на закупівлю лікарських засобів. У кожному договорі зазначено МНН лікарського засобу і вони різні. Якщо замовник продовжить кожен такий договір на 20 % він повинен планувати проведення двох відкритих торгів чи може ці лікарські засоби обєднати в одну процедуру закупівлі?
Відповідь
27.11.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4235 / 4180
Військова частина А3384 (код ЄРПОУ 26615294), являється Замовиком у значенні передбаченому Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). З метою реалізації норм чинного законодавства у військовій частині розроблено та використовується річний план закупівель. У відповідності до ст.. 4 Закону закупівлі проводяться відповідно до річного плану закупівель. Починаючи з 01.11.2019 року в функціонал системи ПРОЗОРРО внесено зміно, згідно з якими річний план закупівель отримав статуси. Одним із статусів являється «оголошено тендер», який не дає можливості вносити зміни до плану закупівель. В результаті отриманих змін до кошторису військової частини А3384 виникла необхідність внести зміни до річного плану закупівель, зокрема до записів в річному плані статус яких «оголошено тендер». Але система не дає можливості зробити це. Таким чином, з боку військової частини А3384 виникає пряме порушення вимог ст. 4 Закону, щодо відповідності проведення закупівель згідно до річного плану закупівель. На підстав викладеного, прошу Вас, надати роз’яснення щодо дотримання Закону, та з метою недопущення порушення чинного законодавства у сфері публічних закупівель внести зміни у функціонал системи. Прошу відповідь надати у найкоротший строк, в тому числі засобами електронного зв’язку на адресу [email protected]
Відповідь
26.11.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4381 / 4363
Згідно зі статтею 26 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною заявкою особи з інвалідністю, послугами з післягарантійного ремонту здійснюються у вигляді грошової допомоги особам з інвалідністю для оплати вартості виданих виробів та наданих послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали зазначені заявки та відповідають кваліфікаційним вимогам, які визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення. Відповідно до вимог постанови КМУ № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (далі – Постанова) між департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради (далі – департамент), особою з інвалідністю і підприємством-виробником протезно-ортопедичних виробів (далі – виробник), укладається тристоронній договір про забезпечення осіб з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами (форма типового договору затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України 12.04.2018 № 506). Відповідно до п. 23 Постанови, особа з інвалідністю самостійно обирає підприємство, яке буде виготовляти йому протезно-ортопедичний виріб. Зазначений засіб реабілітації виготовляється підприємством індивідуально конкретній особі з урахуванням її функціональних можливостей та антропометричних даних. В зазначеному договорі департамент виступає в ролі платника. Департамент по суті не є набувачем права власності на товар, який оплачує, оскільки видача протезно-ортопедичного виробу проводиться безпосередньо особі з інвалідністю. Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, направленого на адресу Державної Казначейської служби України від 30.10.2018 №1/01823/00001 (копія листа додається), подібна закупівля не підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до п.8 розділу ІІ «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Наказу МЕРТ від 17.03.2016 № 454 «Визначення предмета закупівлі протезних виробів (включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття), спеціальних засобів для самообслуговування та догляду, засобів пересування, що виготовляються за індивідуальним замовленням відповідно до номенклатури та в межах граничних цін, і послуг з післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації здійснюється окремо для кожного інваліда та кожної особи з числа пільгових категорій населення згідно з їх індивідуальним замовленням». У зв’язку з наведеним, департамент звертається з проханням надати роз’яснення щодо проведення вказаної закупівлі, а саме : - Чи підпадає дана закупівля під дію Закону України «Про публічні закупівлі»? - Якщо підпадає, то яку процедуру рекомендовано застосовувати? - Як в тендерній документації визначити технічні вимоги до засобів реабілітації (вони є суто індивідуальними для кожної особи та визначаються лише вибраним особою підприємством)? У разі якщо закупівля підпадає під дію Закону: - за процедурою відкритих торгів закупівля іде в розріз з вимогами п. 23 Постанови; - умови переговорної процедури також неможливо застосувати, оскільки підприємство не є єдиним постачальником на ринку відповідних послуг.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2