Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.12.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
45 / 51
Згідно пп. 2 п. 13 Постанови КМУ № 1178, замовник може здійснювати придбання товарів, робіт і послуг, шляхом укладання договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу у разі перебування в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення. Наказом Мінреінтергації від 22.12.2022 № 309 затверджено Перелік територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Перелік скаладається з підрозділів: території можливих бойових дій, території активних бойових дій, тимчасово окуповані території. Прошу надати пояснення: чи можливо застосування замовником пп.2 п. 13 Постанови 1178, якщо він знаходиться у зазначеному переліку у підрозділі: "можливі бойові дії" ?
Відповідь
28.12.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
77 / 86
Відповідно до Закону України від 16.12.2021 № 1977-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості”, який набрав чинності 14.07.2022, замовники зобов’язані застосовувати обов’язкові вимоги щодо наявності визначеного Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) ступеня локалізації виробництва під час закупівлі певного переліку товарів галузі машинобудування. Вимоги підтвердження ступеня локалізації виробництва застосовуються до товарів, передбачених в Переліку, визначеному підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, зокрема, до пересувних бурових веж, турбогвинтових двигунів, насосів та компресорів, врубових та тунелепрохідних бурильних чи прохідницьких машин для добування вугілля чи гірських порід, які є предметом закупівлі. При цьому, згідно пункту 6-1 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону вимога про ступінь локалізації не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Законі України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, що підтверджується сертифікатом про походження товару. Товариство з обмеженою відповідальністю «НВП КОМПЛЕКТ-ЛІГА» є постачальником та офіційним представником виробника товарів, країною походження яких є Китайська Народна Республіка, та які підпадають під вимогу підтвердження ступеня локалізації. Китайська Народна Республіка та Україна приєдналися до Угоди про заснування Світової організації торгівлі, є членами СОТ. Крім того, Китайська Народна Республіка подала заявку на приєднання до Угоди про державні закупівлі СОТ. Приймаючи до уваги викладене, прошу роз’яснити, чи застосовується вимога про підтвердження ступеня локалізації до товарів, які входять до Переліку визначеного підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, країною походження яких є Китайська Народна Республіка, чи закупівлю таких товарів достатньо підтверджувати сертифікатом про походження товару?
Відповідь
27.12.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
19 / 18
В січні 2021 року підприємством укладений договір про постачання електричної енергії В січні місяці постачальник послуг надав довідку ТПП України показавши коливання ціни в бік збільшення на 34 % порівнявши першу та другу декаду січня 2021 року. Прошу роз'яснити, в перший місяць дії договору, яким чином необхідно порівнювати коливання ціни на рину, щоб підтвердити її збільшення чи зменшення, для перегляду ціни в межах 10 %: - порівняти серед. зважену ціну на 02.01.21 з ціною на 31.01.21; - порівняти середн. зважену ціну по декадам січня; - порівняти середн зважену ціну засічень місяць з ціною договору; - порівняти середньозважену ціну за січень з середньозв. ціною за грудень. Договір набрав чинності з 01.01.2021
Відповідь
27.12.2022 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
21 / 20
Доброго дня! Нещодавно я прийняла участь в електронних торгах за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій SPD001-UA-20221205-39701. Згідно умов тендерної документації представленні на електронному майданчику Prozorro Sale я виконала всі поставленні умови, надала всі необхідні для участі документи та оплатила гарантійний та реєстраційний внески для участі. Далі я взяла участь в самому аукціоні та по закінченню якого стала переможцем. Після закінчення аукціону я підписала протокол торгів, а Замовник вирішив відмінити аукціон, мотивуючи це тим що ставка у відповідності до стартової ціни зменшилася до 44% та є занадто низькою. Я не розумію тільки одне для чого тоді замовник приймав участь в такому аукціоні (Голандський аукціон) якщо правилами аукціону було пониження стартової ціни. Прошу вас надати мені відповідь чи є дії замовника законними підставами для відміни аукціона. Дякую!
Відповідь
27.12.2022 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
53 / 59
Чи потрібно робити в кінці року обо'язково ДУ на зменшення сум договорів (відкриті торги, спрощені) якщо сума договору повністью не використана, чи можна звітувати без цього, а по факту?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2