Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6692 / 6568
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, чи може замовник (за власним бажанням) здійснити закупівлю теплової енергії на підставі п.2 ст 35 на загальних умовах (з укладанням договору не раніше 10 днів і не пізніше 35 днів)? Дякуємо
Відповідь
09.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6832 / 6539
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. При цьому у ст. 35 Закону визначено умови і порядок застосування замовниками переговорної процедури закупівлі. Реалізовуючи функції, передбачені п.12, п. 13 ч. 1 ст. 8 Закону, Мінекономрозвитку неодноразово надавало консультації з питань закупівель та узагальнені відповіді щодо застосування законодавства у сфері закупівель стосовно застосування переговорної процедури закупівлі, зокрема у листах від 15.07.2016 № 3302-06/21890-07, від 22.11.2016 № 3302-06/37709-06, а також у відповідях на запити №№ 16/2016, 35/2016, 86/2016, 99/2016, 133/2016, 134/2016, 153/2016, 191/2016, 198/2016, 234/2016, 248/2016, 6/2017 тощо. Водночас, на практиці виникають певні труднощі при застосуванні норм ст. 35 Закону через неоднакове розуміння представниками замовників та контролюючих органів змісту поняття “вимоги до учасника” у п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону. Так, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 35 Закону встановлено, що замовник під час проведення переговорів вимагає від учасника подання ним підтвердженої документально інформації про відповідність учасника кваліфікаційним вимогам відповідно до ст. 16 Закону. Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 22 Закону тендерна документація повинна містити, крім іншого, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до ст. 16, вимоги, встановлені ст. 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. При цьому відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити і не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У той же час Закон не містить визначення поняття “вимоги до учасника”, в тому числі в контексті п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону. У зв’язку з викладеним вище, просимо надати розгорнуту відповідь на наступні питання: 1. Чи охоплює поняття “вимоги до учасника”, яке вживається у п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону, зазначені замовником у тендерній документації: – кваліфікаційні критерії згідно із ст. 16 Закону та вимоги щодо способу їх документального підтвердження? – вимоги до учасників згідно із ч. 1 і ч. 2 ст. 17 Закону та щодо надання учасником (переможцем) процедури закупівлі підтвердження його відповідності встановленим вимогам відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону? – інші вимоги до учасників, які були зазначені замовником згідно із абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону як інша інформації (зокрема, щодо наявності в учасника спеціального дозволу або ліцензії, сертифікованої системи управління якістю тощо)? 2. Чи поширюється п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону на випадки, коли замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, у разі якщо під час проведення двох тендерів замовником у тендерних документаціях були зазначені різні кваліфікаційні критерії (наприклад, у першому випадку – наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а також наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, а у другому випадку – лише наявність обладнання та матеріально-технічної бази) за умови незмінності вимог до предмета закупівлі, його технічних, якісних та інших характеристик. Просимо також розглянути можливість надання узагальненої відповіді на питання, які були порушені у цьому та попередніх запитах нашої організації щодо переговорної процедури.
Відповідь
08.02.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6340 / 6152
Підскажіть, будь ласка, чи потрібно проводити тендер (переговорну процедуру?) на надання послуг за ліцензійним договором з Державною організацією "Українське агенство з авторських та суміжних прав", що є організацією колективного управління майновими правами суб'єктів авторського права відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" і надає театру дозвіл (невиключну ліцензію) на постановку та публічне виконання творів на території України та виплачує авторам авторську винагороду (роялті), якщо сума їх послуг перевищує 200 000 грн. за рік.
Відповідь
31.01.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7130 / 6926
Маємо проблему з укладенням договору на постачання Природного газу на 2017р. Тендерним комітетом заздалегідь було вжито заходи з проведення тендеру на закупівлю Природного газу на 2017 рік на очікувану вартість до затвердження кошторису на 2017рік. Так було проведено чотири процедури відкритих торгів на закупівлю Природного газу на 2017рік. Перша процедура - Торги відмінено з причини подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій (частина 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі»). Друга процедура - На участь в торгах подано дві пропозиції, які довелось відхилити з причини їх невідповідності умовам тендерної документації. Торги відмінені з причини відхилення всіх тендерних пропозицій (частина 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі»). Третя процедура - На участь в торгах подано дві пропозиції, які також довелось відхилити з причини їх невідповідності умовам тендерної документації. Торги відмінені з причини відхилення всіх тендерних пропозицій (частина 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі»). Четверта процедура - Торги відмінено з причини подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій (частина 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі»). Відповідно до частини 5 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» було укладено додаткову угоду в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році. Але суми даної угоди не вистачає для забезпечення нашої установи природним газом навіть на половину січня 2017р. Відповідно до пункту 4 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Чи маємо право на даному етапі провести переговорну процедуру відповідно до пункту 4 частини другої статті 35 Закону, якщо торги відмінялись через відсутність достатньої кількості учасників два рази, але не підряд, а також на другому тендері було змінено кількість та очікувану вартість товару у зв’язку з затвердженням кошторису на 2017р. Якщо ж на даному етапі неможливо проводити переговорну процедуру, то просимо надати роз’яснення, які ще правомірні заходи можливо вжити для забезпечення нашої установи Природним газом на 2017р. до закінчення проведення тендерних процедур? Адже неможливо передбачити скільки ще разів доведеться проводити тендер, якщо учасники знов подадуть пропозиції, що не відповідатимуть умовам тендерної документації.
Відповідь
31.01.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5686 / 5671
Просимо надати роз’яснення з наступного питання: Замовнику необхідно укласти договори з банками міста (більше 20 ) на послуги прийому платежів від абонентів замовника за послуги теплопостачання. Замовник буде оплачувати послуги банку за прийом платежів та перерахування коштів на рахунок замовника. Загальна вартість таких договорів перевищує 1 млн. грн, тобто порогову планку. Чи можна дану послугу віднести до допоміжної до фінансових послуг і не проводити процедуру закупівлі відповідно до част. 3 ст.. 2 Закону України №922. Якщо ні, то яку процедуру закупівлі необхідно провести, враховуючи що замовник немає можливості провести відкриті торги, оскільки замовник неможе вибрати один із банків міста і вимогати від споживачів оплачувати послуги тільки в одному банку міста, а кожний банк міста при укладанні договору виставляє свої умови розрахунків. Чи потрібно проводити переговорну процедуру з банками міста, тоді як їх обґрунтовувати.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2