Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.05.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
4308 / 4235
За результатами розгляду скарги учасника торгів, адміністративна комісія АМКУ ухвалила рішення, яким зобов'язала Замовника прийняти пропозицію одного учасника (пропозиція якого була відхилена) Замовником, а пропозиція іншого учасника була переглянута, та зобов'язано Замовника вказану пропозицію відхилити. Чи може учасник, пропозицію якого була відхилена адмін комісією АМКУ оскаржити вказане рішення в адмін комісії? Чи вже лише в суді?
Відповідь
27.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4566 / 4624
Відповідно до статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі, зокрема, якщо юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом). Згідно частини 3 статті 17 Учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Пункт п.10 ч.1 ст.17 Закону відсутній в переліку підстав, який Учасник повинен підтвердити під час подання пропозиції. З огляду на результат моніторингу за процедурою: UA-2020-04-28-001753-a просити інформацію від Учасника в складі пропозиції по п.10 ч.1 це порушення (UA-2020-04-28-001753-a замовник у тендерній документації (Додаток 2) встановив вимогу: «Учасник, на підтвердження відсутності підстав для відмови Учаснику в участі у процедурі закупівлі згідно ч.1 та 2 ст.17 Закону надає довідку у довільній формі» (тобто попросив підтвердити всі пункти частини 1, а не тільки 5, 6, 12 і 13). У зв’язку з цим питання: яким чином Замовник має перевірити наявність у Учасника антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми? Ця інформація відсутня в відкритих джерелах.
Відповідь
27.05.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3674 / 3707
У листі МЕРТу від 05.05.20 № 3304-04/28729-06 сказано, що звіт оприлюднюється замовником у разі, якщо: замовником здійснено придбання товару, робіт або послуг, що підтверджується договором або будь-яким іншим документом (наприклад, видаткова або товарно-транспортна накладна, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ, тощо) на суму що не перевищує 50 тис.грн. Чи значить це, що потрібно планувати і звітувать по авансовим звітам?
Відповідь
27.05.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2644 / 2660
Доброго дня, прохаю надати роз'яснення щодо визначення уповноваженої особи в органі місцевого самоврядування. Абзацом 2 п. 7 ст. 11 Закону України "Про публічні закупівлі"(В редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019, ВВР, 2019, № 45, ст.289, ВВР, 2019, № 45, ст.289) (надалі-Закон) визначено, що не можуть визначатися або призначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради. В свою чергу, п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону визначено, що уповноважена особа (особи) це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). Враховуючи вищевикладене, виникає питання, чи має право все ж таки посадова особа органу місцевого самоврядування (наприклад начальник відділу) бути згідно ст. 11 Закону визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель тобто бути уповноваженою особою? Заздалегідь дякую за відповідь.
Відповідь
27.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3803 / 3748
8 травня 2020 р. ми уклали договір з Підрядником на ремонтні роботи ("Поточний ремонт систем опалення" Класифікація за ДК 021:2015 45330000-9 - Водопровідні та санітарно-технічні роботи )на суму 47`612.95 грн (з ПДВ) та оприлюднили на майданчику Звіт про договір про закупівлю. Але у нас раптово виникла потреба у додатковому ремонті систем опалення по цьому ж ДК на суму 75 000,00грн .Яким чином нам провести закупівлю таких робіт з цим самим підрядником, так як він ще робить ремонт систем опалення згідно дог.від 08.05.20р.? Чи можна з ним заключити додоткову угоду чи тільки проводити все через "Спрощені закупівлі"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2