Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.05.2024 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
248 / 269
Відповідно до частини сьомої статті 11 уповноваженими особами з питань закупівель не можуть бути депутати міської ради. Як бути у випадку, якщо депутат міської ради працює в раді на постійній основі та обіймати посаду спеціаліста, чи може така особа виконувати обов'язки уповноваженого?
Відповідь
17.05.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
307 / 320
Наказом Мінекономіки від 07.05.2024 № 11712 було затверджено“Про затвердження Методичних рекомендацій щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”. Зазначені методичні рекомендацій щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування є обов’язковими для застосування? Або носять рекомендаційний характер?
Відповідь
17.05.2024 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
523 / 534
Доброго дня. Замовником оголошено процедуру закупівлі. З 29.03.24 розпочався період кваліфікації 1го учасника. Однак Замовником було виявлене порушення (в частині умов тендерної документації) яке на стадії кваліфікації вже неможливо усунути. Керуючить підпунктом 2 п. 50 Особливостей Замовником прияняте рішення відмінити дану процедуру закупівлі та 01.04.24 оприлюднено відповідне рішення про відміну закупівлі. 10.04.24 учасником подано скаргу до АМКУ щодо рішення Замовника про відміну торгів. АМКУ 18.04.24 винесено рішення яким зобов'язано Замовника скасувати рішення про відміну торгів. Замовником виконано рішення АМКУ протягом встановленого законом 30-тиденного строку (на 28-й день). Після скасування рішення про відміну закупівля повернулась на стадію кваліфікації. Які подальші дії Замовника? Продовживати закупівлю та відповідно проводити кваліфікацію? Тоді виникає питання: з якого моменту відлічувати початок строку на кваліфікацію учасника? З моменту скасування Замовником рішення про відміну? Чи з моменту винесення рішення АМКУ? Чи з моменту початку кваліфікації (тобто з 28.03.24)? Але ж відмінивши закупівлю 01.04.2024, Замовник не міг передбачити, що закупівля буде оскаржена та винесене рішення про відміну доведеться в подальшому скасовувати, а на момент подання скарги (10.04.24) 5-тиденний строк розгляду тендерної пропозиції вже сплинув, а рішення про продовження такого строку Замовником не публікувалось. Як правильно діяти Замовнику в такій ситуації?
Відповідь
16.05.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
219 / 231
Доброго дня. Чи можливо при виникненні потреби на підприємстві, яке є підприємством критичної інфракструктури міста, зміна кількості в позиціях за специфікацією заключеного договору без зміни ціни загальної вартості договору? Наприклад було за специфікацією "Лист №1 рес. Пер. 6516V8- 2902052-000 (L=1900mm.)" в кількості 4 шт. "Лист №1 рес. Пер без шарнира 4370-2902055-011 (L=1870)" в кількості 1 шт. змінити на кількість "Лист №1 рес. Пер. 6516V8- 2902052-000 (L=1900mm.)" -2 шт. "Лист №1 рес. Пер без шарнира 4370-2902055-011 (L=1870)" - 3 шт. Загальна сума договору не міняється.
Відповідь
16.05.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
260 / 283
Відповідно до рішення 15 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 28.02.2023 №350/23 (далі – Рішення № 350/23) комунальному підприємству «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради» (далі – ЦЗО ХМР) доручено забезпечення виконання функцій централізованої закупівельної організації, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216. Рішенням № 350/23 також визначено перелік товарів, закупівля яких для замовників, визначених у статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», обов’язково здійснюється через ЦЗО ХМР. Відповідно до абзацу першого пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»: «Замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708 (далі - послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному пунктом 121 цих особливостей або розділом “Порядок проведення відкритих торгів” цих особливостей, та/або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу”, з урахуванням положень, визначених цими особливостями, та/або в порядку, передбаченому пунктом 8 цих особливостей». Враховуюче викладене просимо надати роз’яснення з наступних питань: 1) Чи має право ЦЗО ХМР проводити закупівлі товарів в інтересах замовників-ініціаторів шляхом використання електронного каталогу? 2) Чи мають право замовники Харківської міської ради проводити закупівлю товару шляхом використання електронного каталогу у випадках, коли цей товар входить до переліку товарів, закупівля яких через ЦЗО ХМР є обов’язковою?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2