Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.11.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
0 / 2
Бюджетна установа уклала договір 21.10.2022 на суму 29200грн. керуючись постановою КМУ 1178 від 12.10.2022, які дії Уповноваженої особи стосовно цього договору - опублікувати план та звіт про укладений договір чи не публікувати зовсім нічого?
Відповідь
02.11.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
0 / 2
Публічні закупівлі здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель: 1. У випадках передбачених п. 9 Особливостей № 1178 . За результатами здійснення таких закупівель за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн, замовник оприлюднює в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до п. 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922 . 2. У випадках передбачених в п. 13 Особливостей № 1178. За результатами замовники також оприлюднюють в ЕСЗ звіт відповідно до п. 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922 3. При здійсненні закупівель , вартість яких є меншою ніж 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. грн, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн грн.)замовники у разі ж здійснення їх без ЕСЗ обов’язково оприлюднює знову відповідно до п. 3-8 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922 в ЕСЗ звіт. У кожному з випадків є відсилка до п. 3-8 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922: Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Тобто виходить, що в умовах воєнного стану звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ оприлюднюється в кожному з випадків тільки за умови, що закупівля перевищує 50 тис. грн.? До 50 тис. грн. звіти не оприлюднюються? Між тим залишається питання: як бути з закупівлями до 50 тис. грн? Адже запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до ст. 4 Закону № 922 (п. 14 Особливостей № 1178). Тобто річний план формується та оприлюднюється за вимогами Закону № 922. А це означає, що до нього включаються всі закупівлі замовника від 1 копійки і лишень процедуру закупівлі слід зазначати згідно Особливостей № 1178. Це ж підтверджується і в п. 11 Особливостей № 1178, де також вказується на обов’язок замовника включати до річного плану «допорогові» закупівлі. Як відомо такі закупівлі завершуються оприлюдненням звіту про укладений договір. А якщо його не буде? То рядок плану виходить залишатиметься не закритим. Чи треба в такому випадку застосовувати ч. 3 ст. 3 Закону № 922 (деякі фахівці припускають і такий варіант)? Але ж відповідно до абз. 2 п. 3 Особливостей № 1178 положення ч.ч. 5, 6, 8 і 9 ст. 3 Закону № 922 застосовуються на умовах, визначених саме Законом. Про ч. 3 такого уточнення немає. А отже логічно що застосовувати треба п. 3-8 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922. Однак водночас саме ч. 3 ст. 3 Закону № 922 визначає зміст звіту про укладений договір. То ж як застосовується п. 3-8 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922 в таких випадках: мається на увазі порядок оприлюднення (вартісна межа і строки) чи самі строки оприлюднення?
Відповідь
27.10.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
33 / 36
В РП сума на придбання товару за кодом ДК становить 90тис.грн В фінансовому плані сума за цей товар становить 110тис.грн. Поясніть будь-ласка, нам потрібно проводити відкриті торги з особливостями на 110тис.грн, чи можна купити товар по прямому договору без ЕСЗ на 90 тис.грн (реальна ціна на ринку.)
Відповідь
18.10.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
21 / 22
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення, яким чином планувати закупівлі, які будуть здійснюватися після прийняття особливостей. Оскільки в ЗУ "Про публічні закупівлі" одні вартісні межі, а в особливостях інші. Наприклад по закону у нас є запланованих закупівель на 48-49 тис. грн (на товар по одному ДК), а після прийняття особливостей виникне потреба придбати товар по цьому ж ДК, кошти не будуть додатковими. Як закупити такий товар якщо його вартість не перевищую 100 тис., але є понад 50 тис. (з урахуванням вже запланованих і придбаних товарів).
Відповідь
05.10.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
29 / 33
Шановні колеги, просимо Вашої консультації з наступного, а саме: Наразі нами, як Замовником, планується закупівля тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період та є питання щодо коректного визначення коду предмету закупівлі відповідно до Єдиного закупівельного словника, а саме: - Єдиний закупівельний словник містить код «16700000-2 Трактори», проте його використання буде порушенням пункту 3 Розділу I «Порядку визначення предмета закупівлі», оскільки предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри, а вищезазначений код містить лише три цифри; - Відповідно до узагальнених відповідей Мінекономіки, а саме листа від 03.09.2020 р. № 3304-04/53972-06, у разі якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного Порядку коду, у електронній системі закупівель технічно реалізована можливість обрання замовником показника «99999999-9 - Не визначено», проте використання даного показника недоречне оскільки наявний код «16700000-2 Трактори»; - Єдиний закупівельний словник містить коди «34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби», «43210000-8 Машини для земляних робіт» та «43310000-9 Машини для цивільного будівництва». Тобто вбачається, що код в єдиному закупівельному словнику передбачено саме для тракторів, але відповідно до наданих роз'яснень (вказаних вище), його зазначення є порушенням. В той же часк використання іншого коду (не 16700000-2) є порушенням, бо фактично назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товару, що фактично закуплені замовником. Прохання роз'яснити який саме код потрібно використовувати при визначенні коду предмету закупівлі тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2