Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
12 / 13
Доброго дня! Скажіть будь ласка: -Чі можна провести переговорну процедуру зараз, у червні, з закупівлі електроенергії в "останння надія", якщо послуги з електропостачання "останньою надією" були надані з січня 2022 по лютий 2022? Для розрахунку з "останньою надією" не було надано нам, постачальником, відповідних документів вчасно. лише на минулому тижні. Як вийти з ситуації ? Дякую.
Відповідь
06.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
31 / 39
Замовник з 01.01.2022 по 23.02.2022 отримував електричну енергію від постачальника останньої надії – ДПЗД «Укрінтеренерго». Договірні відносини з даним підприємством не були оформлені, через підстави, які не залежали від Замовника. Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 (зі змінами) в Україні до 23.08.2022 оголошено воєнний стан. Відповідно до підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 (зі змінами), в умовах воєнного стану, оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”. Згідно абзацу сьомого підпункту 3 пункту 1 цієї ж постанови, сторони договору про закупівлю, що укладається відповідно до абзацу першого підпункту 1 пункту 1 цієї постанови, можуть встановити, що умови такого договору застосовуються до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності цією постановою виключно у разі, якщо на момент набрання чинності цією постановою у замовника за закупівлею предмета закупівлі, передбаченого договором про закупівлю, були наявні умови для застосування переговорної процедури закупівлі, визначені пунктами 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі”, або наявні умови для не застосування порядку проведення спрощених закупівель, визначені пунктами 2, 4, 5 частини сьомої статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”. Згідно абзацу шостого пункту 2 частини сьомої статті 7, абзацу шостого пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» укладення договору про закупівлю з постачальником "останньої надії" на постачання електричної енергії, залежно від вартості договору, є підставою або для проведення переговорної процедури закупівлі, або до укладання договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель. У зв’язку з вищевикладеним, просимо надати роз’яснення щодо можливості укладення договору з постачальником останньої надії з постачання електричної енергії, умови якого будуть стосуватися відносин, що виникли між сторонами з 01.01.2022 по 23.02.2022, відповідно до абзацу сьомого підпункту 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169, з урахуванням того, що в період дії воєнного стану в Україні, у замовника не було потреби в закупівлі електричної енергії.
Відповідь
18.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
0 / 0
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнято постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». Проте, наразі Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) є чинним і його дію не було скасовано чи призупинено. Згідно відповідей Мінекономіки на запити №438/2022 та №477/2022, рішення щодо способу здійснення закупівель для належного забезпечення потреб приймається замовником самостійно з урахуванням норм чинного законодавства. У зв’язку з обмеженням або зупиненням доступу до відкритих єдиних державних реєстрів, при проведенні закупівель відповідно до Закону, у замовника відсутня можливість перевірити учасників закупівлі у відкритих реєстрах на відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених ст.17 Закону. З метою уникнення порушень при проведенні закупівель відповідно до Закону, просимо надати роз’яснення щодо способу який є достатній та допустимий для підтвердження учасником відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених ст.17 Закону.
Відповідь
10.05.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
160 / 157
Доброго дня, підкажіть будь ласка, у січні місяці електричну енергію нашому підприємству (КЗ "СК "Прометей" КМР) надавало підприємство "останьої надії" (ДПЗД «Укрінтеренерго»), при цьому договорних стосунків у нас з ними не було. З грудня 2021 року по лютий 2022 року ми неодноразово звертались до підприємства "останьої надії" всіма можливими способами (телефонного зв'язку з ними не було, тому писали на електронну пошту) з проханням надати нам документи для проведення переговорної процедури. Вчора (09.05.2022р.) підприємство "останьо надії" надіслало необхідні документи для проведення переговорної процедури стосовно поставки електричної енергії за січні 2022р. Як поступити у даній ситуації? Чи можливо у травні провести переговорну процедуру за використану електричну енергію у січені?
Відповідь
21.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
212 / 223
Доброго дня! Чи можливо в умовах воєнного стану провести закупівлю експлуатаційних витрат у Керуючої компанії, ОСББ, ЖБК відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 № 169 (зі змінами), якщо до впровадження воєнного стану даний вид закупівлі мали провести (але не встигли розпочати процедуру) відповідно до пункту 2 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» "переговорна процедура застосовується у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником"? Дякуємо.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2