Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
113 / 113
Добрий день! Бюджетна установа (Державний бюджет). Згідно кошторису на 2022 рік (1 000 000грн.) у лютому 2022р. було оголошено відкриті торги на закупівлю палива, які не відбулися за відсутності учасників. Під дію Постанови №169 установа не підпадає. Потреби на закупівлю не воєнного стану, а планові - для здійснення основної дільності. Через війну профінансовано на даний час лише 16 000 грн. Чи можна зробити зміни до річного плану закупівель 2022р. на 16 000 грн. і закупити паливо без використання електронної сиистеми закупівель по прямому договору з постачальником?
Відповідь
08.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
115 / 118
Чи підпадає Кременчуцький льотний коледж ХНУВС (навчальний заклад входить до структури Міністерства внутрішніх справ України) до категорії замовників відповідно до абзацу першого та другого підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169 від 28.02.2022 для проведення процедур закупівлі уповноваженою особою під час воєнного стану на підставі частини 9 ст. 3 Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
08.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
114 / 111
Доброго дня. В мене два питання. Перше. Відповідно до останніх змін, внесених у Постанову 169 від 28.02.22 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», «Замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому цього підпункту) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України “Про публічні закупівлі”. Тобто, відповідно до ст. 14 Закону. Згідно із ст. 14, п. 15, Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 Закону. Згідно із статтею 41, п. 5 «Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:…» Оскільки, спрощена закупівля проводиться відповідно до вимог Закону, проект договіру є додатком до оголошення і його зміст повинен відповідати вимогам ст. 41, зокрема «про істотні умови» (про які вже всі забули). Виникає проблема не тільки на етапі підписання договору, але й на етапі участі у закупівлі, бо учасник вже відкоригував свій договір під теперішні реалії (без урахування істотних умов, які, відповідно до Закону не можуть змінюватися, крім окремих випадків), інший підписувати не згоден. Питання: Чи повинен замовник викладати умови ст.41 Закону у договорі при проведенні спрощенної закупівлі в умовах воєнного стану. Чи Постанова 169 вносить якісь корективи з цього приводу? Друге. Відповідно до останніх змін, внесених у Постанову 168 від 28.02.22 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», «Придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, коли: відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі за лотом.» Відповідно до с. 3, п. 7 Закону 7. Придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі частково (за лотом). Питання: Якщо спрощена закупівля проводиться відповідно до Постанови 169, достатньо щоб спрощену закупівлю через відсутність учасників було відмінено лише один раз, після чого можна укладати договір із любим постачальником, вірно я розумію?
Відповідь
08.07.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
122 / 127
Закупівлі під час воєнного стану від 50 тисяч без використання системи публічних закупель
Відповідь
08.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
38 / 38
14.07.22 набирає чинності Закон України №1977-IX від 16.12.2021 «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (далі – Закон про локалізацію) . Прошу надати інформацію та роз’яснення: 1) коли буде прийнято КМУ порядок затвердження ступеня локалізації? 2) коли Уповноважений орган, Мінекономіки, сформує перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва та оприлюднить на його офіційному веб-сайті? 3) які вартісні межі (нижня і верхня межі очікуваної вартості предмета закупівлі) застосовують відповідно до Закону про локалізацію? 4) у разі незатвердження переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва до 14.07.22, чи мають право Замовники не застосовувати вимоги Закону про локалізацію при здійсненні закупівель?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2