Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
13.02.2020
Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Доброго дня!Сільська рада об'єднала з двома сусідніми сільськими радами, але на даний час бюджети різні. Запитання: якщо сільська рада утворить декілька тендерних комітетів, на території головної садиби та на території старостинських округів, голова в тендерних комітетах повинен бути одна і та ж сама людина чи можуть бути різні люди? Та запитання № 2:- В різних тендерних комітетах на території с/р та старостинських округах хто підписує документи (печаткою головної садиби чи на кожний тендерний комітет так як різні бюджети може підписувати голови Т/К своїми е-ключами)?
Відповідь
12.02.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
На час оголошення закупівлі кошторис на 2020 рік ще не був доведений до бюджетного закладу. Розрахунок вартості тендерної процедури проводився на підставі фактичної потреби у послузі. Це не суперечить роз’ясненню Міністерства економіки України від 14.09.2016 року №3302-06/29640-06, згідно з яким така дія не суперечить Закону України «Про публічні закупівлі». На завершальному етапі проведення закупівлі бюджетним закладом був отриманий затверджений у встановленому порядку кошторис. На час укладання договору сума передбачена кошторисом на закупівлю послуг була МЕНШОЮ за суму, яку, за результатами аукціону, запропонував переможець відкритих торгів. Саме на суму визначену кошторисом, тобто на меншу суму і був укладений договір з переможцем торгів. В частині 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», зазначається, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі … . У зв'язку з тим, що вимога зазанченої вище статті закону "Про публічні закупівлі" була порушена ця закупівля потрапила під моніторинг Держаудитслужби, яка, очевидно, вимагатиме розірвання укладеного за результатми закупівлі договору. Водночас, частиною першою статті 48 Бюджетного кодексу України визначено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами … . Отже, підписавши договір на суму запропоновану переможцем відкритих торгів за результатами аукціону бюджетна установа порушила б вимоги Бюджетного кодексу України. Також, договір укладений на суму, яка перевищує бюджетне призначення однозначно не був би зареєстрований Державною казначейською службою. Звертаю увагу на те, що навіть у випадку, якщо б відразу за підписанням договору на запропоновану переможцем торгів суму була б підписана додаткова угода на зменшення суми укладеного договору, відповідно до сум доведених бюджетній установі у кошторисі, бюджетна установа б вимоги зазначеної вище статті Бюджетного кодексу України, оскільки підписавши договір вона взяла б на себе бюджетні зобов’язання, які перевищують бюджетні асигнування, а крім того б опублікувала його в системі PROZORRO. Таким чином, між двома спеціальними актами законодавства, які регулюють правовідносини у відповідних сферах існує колізія. У пункті 1 листа Міністерства юстиції України від 26.12.2008 року №758-0-2-08-19 «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії» зазначається, що у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше. І Бюджетний кодекс України і Закон України «Про публічні закупівлі» прийняті Верховною радою України. Разом з тим, Бюджетний Кодекс України, на час укладання договору між бюджетною установою і переможцем торгів, мав редакцію від 16 січня 2020 року, а Закон України «Про публічні закупівлі» - від 01 грудня 2019 року. У зв’язку з цим, прошу Міністерство як уповноважений орган надати роз`яснення з цього питання. З повагою Олександр Проценко.
Відповідь
12.02.2020
Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Листом МЕРТСГ від 06.12.2019 № 3305-04/52038-03 «Щодо визначення відповідальною за організацію та проведенн процедур закупівлі / спрощених закупівель Уповноваженої особи» надано роз’яснення щодо діяльності Уповноважених осіб з 01 січня 2022 року. Враховуючи позицію МЕРТСГ, викладену на офіційному веб-сайті, у відповіді на запит ДП «НАЕК «Енергоатом» № 1131/2019, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020 року є лише уповноважена особа. Просимо надати роз’яснення: чи може замовник з 19 квітня 2020 року одночасно визначити або призначити одну і ту ж особу – уповноваженою особою за проведення спрощених закупівель та членом тендерного комітету по процедурам закупівлі та на яких правових підставах.
Відповідь
12.02.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Як змінити сумму договору якщо в звязку з технічною помилкою було внесено меншу сумму
Відповідь
12.02.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Запитання Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» є оператором фіксованого телефонного зв’язку загального користування. Згідно пункту 2 та 5 частини 4 статті 2 закону «Про публічні закупівлі» ми не вносили в річний план між операторські розрахунки за передачу трафіка, послуг взаємо підключення та ін. У зв’язку з внесенням змін в закону «Про публічні закупівлі» які набирають чинності з 20.04.2020р. «забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв’язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг» абз. 9 пункту4 ч.1 ст.1 закону «Про публічні закупівлі» не відноситься до діяльності в окремих сферах господарювання і не підпадає під пункт 5 ч. 6 статті 3 нової редакції закону, також в новій редакції відсутній абз. 5 ч. 5 статті 2 закону «Про публічні закупівлі». Як нам діяти з включенням в річний план та закупівлями послуг міжоператорських розрахунків за передачу трафіка, послуг взаємо підключення та ін. які підпадають під дію закону «Про Телекомунікації», «ПРАВИЛ здійснення діяльності у сфері телекомунікацій» затверджених рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації 19 листопада 2019 року № 541. У зв’язку з тим, що відповідь необхідна для правильної організації діяльності Львівського комунального підприємства «Міський центр інформаційних технологій», відповідь прошу надати у найкоротший термін.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json