Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.05.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1651 / 1635
До договору на постачання електричної енергії укладаємо додаткову угоду на зменшення вартості електричної енергії у зв'язку з коливанням ціни на ринку (пп. 2 п. 19 Особливостей). Підскажіть будь ласка чи можна при внесенні таких змін залишити суму договору без змін та об'єм товару?
Відповідь
10.05.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1650 / 1649
Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів в ході своєї діяльності надає платні послуги а саме, проводить Спеціальні курси підвищення професійної компетентності педагогічних працівників мистецьких шкіл за програмою «Мистецька освіта» за підсумками яких закуповуються сертифікати та видаються слухачам, як підтверджуючий документ про проходження курсів. Закупівля сертифікатів у 2023 році планувалась на підставі наявної потреби. Очікувана вартість даного предмета закупівлі не перевищувала 100 тисяч гривень на рік, тому здійснювалась шляхом проведення спрощеної закупівлі. Відповідно до Наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 21.05.2021 № 354 з 2023 року мінімальний обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації для проходження педагогічними працівниками чергової атестації сумарно становить – 4 кредити ЄКТС (120 годин) у зв’язку з чим на сьогодні збільшилася кількість педагогічних працівників, що бажають пройти Спеціальний курс підвищення професійної компетентності в нашому закладі, що в подальшому призведе до додаткової потреби у сертифікатах. Просимо надати роз’яснення щодо правомірності дій, у разі застосування пункту 15 Постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 в частині коли у замовника виникає додаткова потреба у здійснені закупівлі, за предметом закупівлі, закупівля за яким вже була здійснена у поточному році, якщо зросла кількість бажаючих пройти курс підвищення професійної компетентності, а ми таку кількість не планували. Чи буде така закупівля обгрунтована в нашому випадку. З повагою!
Відповідь
29.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1650 / 1676
Доброго дня, чи потрібно по закупівлям до 50 тис. грн. вносити до переліку закупівель товарів, робіт і послуг після останніх змін в Постанові.
Відповідь
21.12.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1649 / 1642
Після подання оголошення про відкриті торги з особливостями (за предметом закупівлі нове будівництво об'єкту) було виявлено помилку в тендерній документації у пункті 6 Розділу 6 щодо забезпечення виконання договору про закупівлю, а саме: окрім відсотків (3%) забезпечення була зазначена грошова сума цих відсотків, розрахована виходячи із початкової очікуваної вартості предмета закупівлі. При зазначенні суми забезпечення договору не було враховано, що очікувана вартість предмета закупівлі не є статичною і може змінитися за результами аукціону (в сторону зменшення). У зв'язку із цим виникла необхідність внесення змін то тендерної документації шляхом видалення з неї інформації про грошовий еквівалент відсотків забезпечення договору (грошової суми) та залишення відсотків без змін (3%), а також приведення у відповідність до цих змін тендерної документації змісту оголошення про відкриті торги. Так як, у оголошенні про відкриті торги (у розділі про забезпечення виконання умов договору) грошовий еквівалент відсотків забезпечення виконання умов договору (грошова сума) зазначений аналогічно до тендерної документації. Прошу роз'яснити, чи можна в даній ситуації після внесення змін до тендерної документації внести зміни до оголошення про відкриті торги з особливостями протягом періоду подання пропозицій, в частині редагування інформації про забезпечення виконання умов договору, а саме видалення інформації про грошовий еквівалент відсотків забезпечення виконання умов договору (грошової суми) без зміни розміру відсотків такого забезпечення (3%)?
Відповідь
31.10.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1647 / 1662
Відповідно до пункту 37 частиної першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" учасник процедури закупівлі/спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію/пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Для цілей цього Закону до об’єднання учасників належать: окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб - резидентів; окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб (резидентів та нерезидентів); об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи. При цьому згідно з статтею 1130 Цивільного кодексу України: "1. За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. 2. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.". Питання: 1. Чи є договір про спільну діяльність "об'єднанням учасників" в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"? 2. Чи є договір про спільну діяльність, учасниками якого є юридична особа-резидент та юридична особа-нерезидент, "об'єднанням учасників" в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"? 3. Чи може договір про спільну діяльність бути учасником процедури закупівлі/спрощеної закупівлі? 4. Чи може договір про спільну діяльність, учасниками якого є юридична особа-резидент та юридична особа-нерезидент, бути учасником процедури закупівлі/спрощеної закупівлі? Дякую
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2