Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
31.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7781 / 7743
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення, чи може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника відсутність цифрового підпису учасника (тобто тендерна пропозиція не завірена цфровим підписом учасника)? Дякую.
Відповідь
31.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
5912 / 6309
Доброго дня. Якщо в тендерній документації вимагається документальне підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів з наданням підтверджуючих документів (копією договору та/або копією видаткової накладної та/або оригіналом листа-відгука контрагента). Але ФОП, який розпочав свою діяльність з 01.01.2018 або вперше приймає участь в публічних закупівлях не має можливості надати вищевказаний документ. У видатку відхилення тендерної пропозиції такого учасника, це може розцінюватися як дискримінація учасника. Чи достатньо буде надання учасником листа-роз'яснення щодо ненадання підтверджуючого документа, та яким нормативним актом регламетовано??? Дякуємо.
Відповідь
30.05.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
6062 / 6031
Замовник проводить тендер на закупівлю вогнестійкої синтетичної турбінної оливи на основі триксиленілфосфату. За єдиним Державним класифікатором замовник визначив код «ДК 021:2015: 09210000-4 — Мастильні засоби», ця підгрупа відноситься до групи нафтових продуктів код ДК 09200000-1. Заявлена замовником турбінна олива не є нафтою, вугіллям чи нафтовим продуктом, оскільки виробляється шляхом синтезу (реакція етерифікації) фосфорної кислоти та ксиленолу (який є ароматичним спиртом). В результаті реакції утворюється складний ефір фосфорної кислоти, що є органічною хімічною сполукою. Імпортується олива в Україну за кодом УКТЗЕД 29199000, яка в свою чергу за УКТЗЕД належить до органічних хімічних сполук. Згідно Пункту 4 Наказу від 23.12.2015 № 1749 Міністерства Економічного розвитку і Торгівлі України просимо надати ТОВ «ТЕК ПРОМ» роз’яснення, до якого коду належить вогнестійка синтетична турбінна олива на основі триксиленілфосфату. Технічний опис: Вогнестійка синтетична турбінна олива на основі триксиленілфосфату – це вогнестійка рідина на основі складних ефірів фосфорної кислоти призначена для використання в заміну небезпечних в пожежному відношенні нафтових мастил, в якості змащуючого агента і гідравлічної рідини в системах змащування і регулювання турбінних установок атомних електричних станцій .
Відповідь
30.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
6407 / 6205
Прошу надати консультацію по наступному питанню: Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:.. 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі». Відповідно до лист Міністерства економічного розвитку та торгівлі України вих. № 3302-06/34307-06 від 27.10.2016 року: «Внесення змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим». Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну…». Відповідно до ч. 5 ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення тендерної пропозиції…». Відповідно до вищевикладеного, ціна, як частина тендерної пропозиції, формується з врахуванням цін на ринку станом на день подання тендерної пропозиції. Зміна ціни після закінчення прийому тендерних пропозицій прямо заборонена законом. А тому при порівнянні цін для застосування п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» необхідно порівнювати ціни, які були актуальні на дату подання тендерної пропозиції та ціни, які є актуальними на дату коли учасником було ініційовано підняття ціни. Прошу надати консультацію та підтвердити, що при ініціюванні підняття ціни не більше 10% відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» необхідно порівнювати ціни, які були актуальні на дату подання тендерної пропозиції та ціни, які є актуальними на дату коли учасником було ініційовано підняття ціни.
Відповідь
30.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
6266 / 6196
При проведенні експертизи кошторисної документації у відповідальних виконавців (експертів) постійно виникає питання, а саме: Будівництво, яке здійснюватиметься за рахунок бюджетного фінансування, замовником отримано позитивний звіт в 2017році за всіма напрямками на капітальний ремонт будівлі. При визначенні загальної кошторисної вартості капітального ремонту цього об’єкту в 2017 році, було погоджено рівень заробітної плати у розмірі 5500 грн, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах. По цьому об’єкту Замовник провів тендерну процедуру в 2018 році та уклав договір на виконання робіт з підрядною організацією (договірна ціна тверда). Після чого, підготував завдання на коригування робочого проекту по об’єкту капітального ремонту (для уточнення обсягів, видів робіт та цін на матеріальні ресурси), та затвердив заробітну плату на рівні 7500 грн для середнього розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах і звернувся до проектної організації з проханням про перерахунок кошторисної документації. Прошу надати роз’яснення з вище викладеного питання, а саме: чи можна перераховувати рівень заробітної плати будівельників на залишки робіт під час перезатвердження або коригування проекту, якщо вже визначена підрядна організація та укладений договір на виконання робіт (договірна ціна тверда) з затвердженим розрахунком заробітної плати (додаток до договору-підряду)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2