Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2748 / 2936
Чи може замовник проводити одночасно декілька тендерів на один і той же предмет закупівлі (однаковий код предмету закупівлі за класифікатором, однакова очікувана вартість)? Конкретна ситуація: замовник оголосив тендер; учасником подано скрагу на тендерну документацію до АМКУ; АМКУ задовольнив скаргу і зобов'язав замовника внести зміни до тендерної документації; замовник у коментарі щодо усунення порушення на сайті прозорро пише, що він вніс зміни до тендерної документації, але зміни до документації не оприлюднює; потім замовник оголошує новий тендер на цей же предмет закупівлі з тендерною документацією без урахування рішення АМКУ по скарзі; після чого замовник відміняє перший тендер з прични порушення строків оприлюднення змін до тендерної документації відповідно до п.3 ч.1 ст.10 - неможливість виконання рішення органу оскарження відповідно до ч. 22 ст.18.
Відповідь
02.03.2023 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2747 / 2715
Доброго дня. 25.02.2023 набрала чинності постанова КМУ від 17.02.2023 № 157 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» (далі — Постанова № 157), яка внесла зміни зокрема і до пункту 44 Особливостей. Відповідно до пункту 44 Особливостей: Учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, зазначених в цьому пункті (крім абзацу чотирнадцятого цього пункту), шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції. Але при створенні оголошення про відкриті торги з особливостями, підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі не приведено у відповідність до Постанови №157. Наприклад, відповідно до пп.6 п. 44 Особливостей: керівник учасника процедури закупівлі був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку. А при створенні оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями на електронному майданчику та на веб-порталі Уповноваженого органу ця підстава виглядає так: Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), не була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої знято або погашено у встановленому законом порядку. Які дії Замовника стосовно закупівель оголошених після 25.02.2023 року? Коли будуть внесені зміни до технічної реалізації ДП "Прозорро"? Дякую.
Відповідь
12.12.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2746 / 2694
В листопаді 2022р. було заключено тендерний договір на постачання електроенергії, де було вказано: ціна договору становить 260738,40грн.,з яких листопад2022року--38700,00грн-наявні кошторисні призначення, грудень-222038,40грн.В цьому договорі не вказали, що оплата частково буде за рахунок відшкодування. В листопаді договір було зареєстровано на 38700,00грн.і оплачено послуги згідно наданих актів. В грудні призначень немає, однак є кошти від відшкодування, які надійшли від орендарів і які я можу "підсадити" під цей договір, щоб проплатити в грудні. Як правильно прописати в додатковій угоді ці кошти?
Відповідь
06.12.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2745 / 2758
добрий день. відбулася процедура закупівлі послуг, відповідно до рішення замовника визначено ФОП як переможця процедури закупівлі. однак в електронній системі закупівель наявна інформація про відмову переможця від підписання договору через наявність електронного листа ( направленого нібито з електронної пошти переможця тексту " я відмовляюся від укладання договору") чи можна вважати це відмовою від укладання договору? яким чином має бути направлена відмова від укладання договору? чи потрібно обгрунтування відмови?
Відповідь
18.01.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2743 / 2919
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності такого випадку, як відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Однак, відкритим лишається питання щодо масштабів, які беруться для оцінки під час визначення наявності чи відсутності конкуренції. Наприклад, якщо з числа розташованих в України постачальників відповідні товари, роботи чи послуги можуть бути надані чи поставлені лише одним суб’єктом, і це документально підтверджено, але разом з тим, відповідні товари, роботи чи послуги можуть бути надані чи поставлені розташованими за межами України суб’єктами, то чи вважається такий випадок відсутністю конкуренції з технічних причин?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2