Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
16.04.2024
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи зобов'язана військова частина, оприлюднювати в електронній системі закупівель, інформацію про проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель звіт про укладений договір та сам договір, якщо предметом такого договору є квадрокоптери (Mavik, FPV, ), які використовуються для виконання завдань?
Відповідь
14.04.2024
Запитання      Тема: Інше
Директору департаменту документообігу та контролю Міністерства економіки України 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2 Е-mail: [email protected] ЗАПИТ Військова частина А3283 всі товари, які закуповує, є товарами оборонного призначення. Відтак, при здійсненні закупівлі може застосовуватись лише постанова КМУ №1275 від 11 листопада 2022 року. В Законі України «Про оборонні закупівлі» п.21 ст.1 розділу 1 вказано що, оборонні закупівлі – це здійснення державним замовником закупівель товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони. Також в Законі України «Про оборонні закупівлі» п.29 ст.1 розділу 1 є визначення товарів оборонного призначення, де вказано, що товари оборонного призначення - це товари подвійного використання для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, розвитку обороноздатності держави та системи національної стійкості, а також будь-які інші товари, які закуповуються державними замовниками. Отже, можна допустити, що всі товари/роботи/послуги, які закуповуються для потреб військової частини являються товарами/роботами/послугами оборонного призначення і військова частина повинна керуватись лише постановою КМУ №1275 від 11 листопада 2022 року. Прошу Вас надати роз’яснення, на якій підставі (на вимогу деяких посадових осіб Державної казначейської служби України) військова частина А3283 повинна керуватись постановою КМУ №1178 від 12 жовтня 2022 року, адже відповідно наказу Міністра оборони України № 111/нм від 01.03.2023 «Про уповноваження військових частин в системі МОУ» на здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на період дії правового режиму воєнного стану, військова частина А3283 являється уповноваженою установою, яка включена до мережі розпорядників бюджетних коштів МОУ військової частини А0105 на здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на період дії правового режиму воєнного стану? Уповноважена особа із закупівель військової частини А3283 капітан Стефан МЕЛЬНИК
Відповідь
12.04.2024
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня! Надайте роз’яснення щодо застосування нової норми стосовно вимог до локалізаційних товарів у разі здійснення замовником закупівлі робіт чи послуг. 9 квітня 2024 року набули чинності зміни до постанови КМУ від 12.10.2024 р.№1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», якою внесені зміни до абзацу 3 пункту 3 Особливостей. Отже, відтепер «…….У разі здійснення замовником закупівлі робіт чи послуг, якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених пунктом 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, вартість яких у складі предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, визначені абзацом першим пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, закупівля таких робіт чи послуг здійснюється з урахуванням особливостей, установлених пунктом 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.» Постає питання, якщо в закупівлі робіт чи послуг наявні умови набуття замовником у власність декілька товарів, які підпали під вимогу локалізації, але ціна за одиницю кожного з цих товарів не дорівнює та не перевищує вартісні межі (200 тис. грн.), а разом, в сукупності, їх вартість дорівнює або перевищує вартісні межі (200 тис. грн.), чи потрібно замовнику в такому разі об’єднувати вартість таких товарів та, відповідно, застосовувати умови локалізації?
Відповідь
09.04.2024
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня. Чинним законодавством передбачено право для Замовників (при закупівлі товарів) здійснювати Запит пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару. У п.12. Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 зазначено що у запиті пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість товару може бути меншою або більшою ніж 500 тис. гривень. Роз'ясніть будь ласка, скільки разів протягом року Замовник може оголошувати Запит пропозицій щодо предмета закупівлі товару (пальне) вартість якого є меншою ніж 500 тис. грн.?
Відповідь
05.04.2024
Запитання      Тема: Інше
Пунктом 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено, що учасником процедури закупівлі/спрощеної процедури закупівлі може бути об’єднання учасників, яке подало тендерну пропозицію або взяло участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. До об’єднання учасників належать: окрема юридична особа, створена шляхом об’єднання юридичних осіб – резидентів. При цьому у разі участі об’єднання учасників підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям здійснюється з урахуванням узагальнених об’єднаних показників кожного учасника такого об’єднання на підставі наданої об’єднанням інформації . Для об’єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, зазначених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі». Закон України «Про публічні закупівлі» містить конкретизацію лише стосовно кваліфікаційних вимог , відповідність яких може підтверджуватись , ураховуючи показники окремих юридичних осіб у складі об’єднання учасників . Створення об’єднання учасників для публічних закупівлях є необхідним: • для документального підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); • для підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; • для підтвердження фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю; • для підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технології. Для вірного розуміння в частині відповідності кваліфікаційним вимогам які ставляться для об`єднання учасників ,які беруть участь у публічних/спрощених процедурах закупівель стає питання щодо отримання роз`яснень від Міністерства економіки України. У зв’язку з чим просимо Вас надати роз`яснення щодо таких питань: 1. Як буде враховуватись наявність досвіду виконання аналогічних за предметом договору (договорів) якщо учасником публічних/спрощених закупівель буде об`єднання учасників ? 2. Як буде враховуватись наявність працівників відповідної кваліфікації якщо учасником публічних/спрощених закупівель буде об`єднання учасників? Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», просимо надати відповідь на запитувану інформацію протягом 5 робочих днів з дня отримання запиту. Відповідь просимо надіслати на електрону адресу: [email protected].
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json