Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
17.08.2022
Запитання      Тема: Інше
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» від 16.12.2021 №1977-IX (далі – Закон про локалізацію), який набирає чинності 14 липня 2022 року, визначено, що замовник у публічних закупівлях здійснює закупівлю конкретних товарів, за умов забезпечення певного рівня локалізації виробництва. Станом на сьогоднішній день, під час практичної реалізації Закону про локалізацію, залишаються неврегулюваними наступні питання, на які просимо надати відповідь, а саме: 1. Відповідно до Закону відсутня можливість закупівель товарів, які підпадають під локалізацію але не виготовляються в Україні. Тобто яким чином проводити закупівлю товарів, які є в переліку Закону №1977-IX але не виготовляються на території України? 2. Не зрозуміле трактування щодо лімітів застосування Закону про локалізацію. В зв’язку з наявним чітким розмежуванням лімітів міжнародних угод/договорів для різних типів замовників, які визначені даними угодами, а саме: а) Угода про державні закупівлі Світової організації торгівлі передбачає наступні ліміти: - центральні урядові органи – 130 000 СПЗ; - інші органи влади – 200 000 СПЗ; - інші установи та підприємства чи організації – 400 000 СПЗ; б) Угода про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами передбачає наступні ліміти: - для державних контрактів на поставку товарів та надання послуг для центральних державних органів, за винятком державних контрактів на надання послуг, визначених у Директиві 2004/18/ЄС Стаття 7 b абзац 3 – 133 000 EUR; - для державних контрактів на поставку товарів та надання послуг, на які не поширюється пункт а – 206 000 EUR; - для державних контрактів на поставку товарів та надання послуг в комунальному та інфраструктурному секторах – 412 000 EUR. Прошу надати відповдь в частині граничного ліміту застосування, в разі можливості, Закону про локалізацію виробництва саме для АТ "Укргазвидобування". Звертаємо увагу, що АТ «Укргазвидобування» у своїй діяльності здійснює закупівлю відповідного обладнання з метою належного забезпечення процесу видобутку, підготовки, переробки, переміщення та транспортування природного газу. Відсутність неврегульованих питань що зазначені вище, та регламентуються Законом про локалізацію виробництва призведе до повної зупинки закупівель товарів, на які поширюються норми Закону
Відповідь
17.08.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Ситуація наступна: закуповуються лікарські засоби комунальним некомерційним підприємством за рахунок коштів, отриманих в результаті виконання договорів, укладених з Національною службою здоров’я. Відповідно до статті 1. «Визначення термінів» Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21 червня 2012 року № 5007-VI: 1). ціна - виражений у грошовій формі еквівалент одиниці товару; 2).гранична ціна - максимально або мінімально допустимий рівень ціни, який може застосовуватися суб’єктом господарювання; 3). постачальницько-збутова надбавка (постачальницька винагорода) - сума витрат суб’єкта господарювання, що пов’язані з обігом товару та здійснюються в процесі його продажу (реалізації) під час надходження від виробника (постачальника) на відповідний товарний ринок, та прибутку. Гранична постачальницько-збутова надбавка є її максимально допустимим рівнем, який повинен враховуватися суб’єктом господарювання, що здійснює оптову торгівлю, під час встановлення ціни товару. При формуванні ціни враховується норма Постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року № 955 « Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби»: установити на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів. В ціновій пропозиції є колонка ціна за одиницю товару, без ПДВ грн.. яка вже повинна враховувати 10 % надбавку. Одиниці виміру товару – ампули. Замовник рахує: Вартість 1 ампули з надбавкою 10 % магнію сульфат= 38,48 грн. за уп. / 10 ампул в упаковці*1,1 (10% макс. надбавка) = 4,2328 грн., округлюємо = 4,23 грн. Учасник рахує: Вартість 1 ампули магнію сульфат = 38,48 грн./ 10 ампул= 3, 848 грн. за ампулу без ПДВ, округлюють одразу = 3,85 грн. за од. без ПДВ Вартість 1 ампули магнію сульфат з надбавкою 10 % = 3,85 грн. *1,1 (10% макс.надбавка) = 4,235 грн = 4,24 грн. Тобто, Учасник, для заповнення колонки з назвою: «Ціна за одиницю товару, грн., без ПДВ» провів округлення ціни двічі. Питання: 1. Хто порахував вірно Замовник чи Учасник, враховуючи вимоги цінової пропозиції? 2. Який нормативно-правовий документ регламентує математичні правила/правила нарахування надбавок – алгоритм? 3. Чи є нормативно-правовий документ, в якому зазначено яким чином, скільки разів відбувається заокруглення ціни ? Якщо так-зазначте. Дякую!
Відповідь
17.08.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня,ми Комунальне підприємство, яке надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. В підприємства є нагальна потреба у закупівлі Екскаватора JSB (іноземного виробництва) вартістю більше 3 млн.грн. та згідно Закону України №1977-IX від 16.12.2021 «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» необхідно підтвердити ступінь локалізації виробництва. Чи вправі Ми, згідно Додатку №3 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі " закупити даний Екскаватор по виключенню без встановлення Виробником ступеня локалізації, чи регулюється дане виключення пп.4.п.4 Закону України №1977-IX від 16.12.2021 «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості»?
Відповідь
17.08.2022
Запитання      Тема: Інше
На 2022 рік була проведена спрощена закупівля на придбання електроенергії у сумі 125539,87 грн. Станом на серпень місяць залишок грошових коштів по договору вистачить щоб розрахуватися тільки за серпень місяць. Оскільки в нас перебували ВПО ми отримали компенсаіцію за електроенергію. Чи ми можемо заключити пряму угоду до 50 тис. у звязку з отриманням додаткових коштів які не були передбачені? Чи тільки можна заключити додаткову угоду на 20%?
Відповідь
17.08.2022
Запитання      Тема: Інше
Переконливо просимо надати консультацію щодо порядку затвердження "Переліків та обсягів закупівлі товарів, робіт і послуг в умовах дії військового стану" (далі Перелік) в період з 28.02.22 по 05.03.22, оформлення яких передбачалось постановою КМ України від 28.02.2022 № 169. Наша установа, квартирно-експлуатаційний відділ (далі КЕВ) м. Вінниця є структурним підрозділом Збройних Сил України, підпорядкована Командуванню Сил логістики Збройних Сил України і призначена для організації надання комунальних послуг військовим частинам та військовим установам, що дислоковані у м. Вінниця та Вінницькій області, забезпечення утримання в належному стані будівель та споруд, які стоять на її балансі. З метою недопущення припинення водопостачання та надання послуг з водовідведення для потреби військових частин та військових установ, керівництво КЕВ м. Вінниця в період 03.03.-05.03.2022 року уклало ряд прямих договорів з відповідними Водоканалами на підставі постанови КМ України від 28.02.2022 № 169. Необхідні Переліки, які передбачені зазначенеою постьановою, передати до м. Київа для розгляду та затвердження вищестоящим органом Збройних Сил України у той важкий час можливості не було. Тому наачльник КЕВ м. Вінниця прийняв рішення затвердити Переліки особисто. Після 05.03.2022 року до постанови КМ України № 169 були внесені чергові зміни, які дозволили саме Замовникам затверджувати такі Переліки своїм рішенням. В такій складній ситуації для нашої держави чи є порушенням рішення начальника КЕВ м. Вінниця про затвердження Переліків особисто в період з 28.02. по 05.03.2022 року. Вдячні за розуміння та підтримку. Уповноважена особа КЕВ м. Вінниця Олександр УМАНСЬКИЙ
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json