Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
08.09.2020
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Доброго дня. Просимо надати роз'яснення. Предмет договору "Гідродинамічне очищення вуличного зливного колектору за об'єктами"- це робота чи послуга. Якщо об'єктів буде декілька і сума більше 50 тис.грн, сума договорів плюсується чи ні? Дякую.
Відповідь
08.09.2020
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Пояснить, будь ласка, в якому нормативно-правовому акті визначено поняття «номенклатурна позиція». Якщо закуповується персональний комп’ютер код ДК 30210000-4 Машини для обробки даних (апаратна частина), в склад якого входить: системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор «миш», чи є це номенклатурні позиції? А якщо закуповується, наприклад, послуга «Послуги з утримання зелених насаджень» код ДК 021:2015:77310000-6: «Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень» в кількості 1 послуга, до складу якої входить обрізування дерев, омолодження дерев, корчування пеньків, навантаження деревини на транспортні засоби, захоронення/утилізація відходів? Якщо визначати ці складові предмету закупівлі, як номенклатурні позиції, то деякі складові відносяться до інших кодів ДК, аніж код предмету закупівлі в цілому. На мою думку, якщо закуповується одна одиниця товару, або одна послуга, то назва номенклатурної позиції співпадає з назвою предмету закупівлі (відповідно і код ДК), а їх складові повинні бути наведені в додатку до тендерній документації/оголошення про здійснення спрощеної закупівлі/закупівлі з використанням електронної системи закупівель «Інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі».
Відповідь
08.09.2020
Запитання      Тема: Інше
Національний музей-заповідник українського гончарства є замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». З метою подальшої реалізації сувенірної продукції замовник придбає у конкретного майстра, який єдиний виготовляє таку екслюзивну кераміку (твори художнього виконання), його вироби на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень. Чи може замовник не застосовувати спрощену процедуру закупівлі на підставі п.2 ч.7 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: предмет закупівлі полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва або художнього виконання.
Відповідь
07.09.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Чи потрібно на протязі року підсумовувати вже оплачені суми по одному коду класифікатора ДК 021:2015, та чи впливає це на визначення процедури закупівлі? Приклад: Згідно річного плану закупівель на папір була закладена сума 199999,99грн. По спрощеній процедурі закуплено паперу на суму 199999,99грн. Виникла потреба в додатковій закупівлі товару в іншого постачальника ще на 35700,00грн. Питання: Яка процедура закупівлі буде задіяна? В будь-якому випадку згідно яких норм Закону, постанов та ін. це рішення буде правомірне? Якщо Ваша відповідь буде: без застосування електронної системи!, - то існує поширена практика серед установ проводити відкриті торги(вони пудсумовують по коду ДК), що значно гальмує процес закупівлі товару. Цей нюанс є надзвичайно важливим! ДОКУМЕНТ СЕД Мінекономіки АСКОД Сертифікат 20B4E4ED0D30998C0400000008A21800AAAA6900 Підписувач Лахтіонова Лілія Володимирівна Дійсний з 22.10.2018 0:00:00 по 22.10.2020 0:00:00 №3304-04/54160-06 від 03.09.2020 дає пояснення як мені здається з цього питання але законодавчо ніяк не обгрунтований!? Заздалегідь вдячний!
Відповідь
07.09.2020
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня. Питання стосовно умов договору постачання електричної енергії. З червня 2019 року почав працювати ринок електричної енергії України. Протягом 2019 року ринкова ціна електричної енергії неодноразово змінювалась в різних напрямках. Враховуючи зазначені коливання, у постачальників електричної енергії виникала і виникає необхідність звертатись до замовників із пропозиціями про зміну ціни. При цьому постачальник повинен дотримуватись вимог укладеного договору, Закону України "Про публічні закупівлі" та ПРРЕЕ (Правил роздрібного ринку електричної енергії). При виконання договорів та спробі перегляду цін на електричну енергію виникла наступна ситуація. На вимогу ПРРЕЕ, п.3.1.1. Електропостачальники мають інформувати своїх споживачів про зміну будь-яких умов договору про постачання електричної енергії споживачу не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування з урахуванням інформації про право споживача розірвати договір. В той же час збільшення ціни згідно Закону України "Про публічні закупівлі" можливе лише за наявності коливання ціни товару на ринку, тоб то по факту фіксації такого коливання. при чьому розрахунковий період при постачання електричної енергії - календарний місяць. Таким чином у разі виконання в повному обсязі вимог ПРРЕЕ та Закону України "Про публічні закупівлі", у разі зростання ціни наприклад з січня на лютий місяці, підтвердження про коливання можливо отримати тільки на початку березня, потім повідомити споживача за 20 днів і виникає право і можливість змінити ціну з 1 березня. Що вже не актуальне, бо з березня ціна на ринку починає знижуватись. Як поєднати в договорі про закупівлю електричної енергії вимогу ПРРЕЕ та Закону України "Про публічні закупівлі", і при цьому залишити співпрацю по договору взаємовигідною для обох сторін договору?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json