Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
21.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
З огляду на прийняття Постанови №1178 та Особливостей, прошу надати відповідь на наступне запитання: чи можна зараз керуватися Листом МЕ вих. 3304-04/54160-06 від 03.09.2020 Щодо планування закупівель? Зокрема цікавить чи можна вживати поняття "зекономлені кошти, перерозподіл коштів, новий предмет закупівлі" для проведення закупівель товарів.. Маю таку ситуацію : були ВТ на річну потребу. тепер виникла необхідність докупити товару по позиції А, і зменшити кількість по позиції Б.. ЧИ буде "прямий договір" у випадку суми нової потреби 20 тис?? (планую зробити ДУ на зменшення суми договору-зменшу товару Б; і закуплю прямим договором товару А) ДЯКУЮ!
Відповідь
20.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Згідно пункту 21 частини першої статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації Згідно пункту 3 частини пятої статті 3 ЗУ «Про публічні закупівлі», дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є фінансові послуги, що надаються у зв’язку з емісією, купівлею, продажем або передачею цінних паперів чи інших фінансових інструментів. Для цілей цього Закону термін "фінансові послуги" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", якщо надавачем послуг є резидент. Якщо надавачем послуг є нерезидент, під фінансовими послугами розуміються послуги, визначені законодавством країни реєстрації такого нерезидента як фінансові та які він має право надавати згідно із законодавством країни його реєстрації, про що замовнику надається документальне підтвердження. Згідно пункту 8 частини першої статті 14 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», частини першої статті 5 ЗУ «Про платіжні послуги», послуги з зарахування коштів на рахунки/зняття коштів з рахунків користувачів, а також усі послуги щодо відкриття, обслуговування та закриття рахунків є фінансовими платіжними послугами, які в свою чергу є фінансовими послугами. З огяду на вищезазначені норми, фінансові платіжні послуги не є тими фінансовими послугами на які не поширюється дія ЗУ «Про публічні закупівлі». Таким чином, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, договір про надання платіжних послуг, умовами якого передбачається комісійна винагорода виконавця є договором про закупівлю, якщо сума комісійної винагороди виконавця становить більше 100 тис. грн. У випадку укладення замовником договору про відкриття та обслуговування рахунку, та прийняття платежів благодіної допомоги, умовами якого передбачена комісійна винагорода виконавця у вигляді відсоткової частки від суми переказу, неможливо визначити загальну суму такої комісійної винагороди. Це спричинено тим, що замовник не знає та не може знати про конкретну суму благодійної допомоги, яку він отримає. У зв’язку з вищевикладеним постає питання, яким чином спланувати такі закупівлі, якщо неможливо визначити очікувану вартість договору? І чи підпадають під дію ЗУ «Про публічні закупівлі» договори, предметом яких є отримання платіжних послуг з виплату комісійної винагороди виконавцю?
Відповідь
18.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення, яким чином планувати закупівлі, які будуть здійснюватися після прийняття особливостей. Оскільки в ЗУ "Про публічні закупівлі" одні вартісні межі, а в особливостях інші. Наприклад по закону у нас є запланованих закупівель на 48-49 тис. грн (на товар по одному ДК), а після прийняття особливостей виникне потреба придбати товар по цьому ж ДК, кошти не будуть додатковими. Як закупити такий товар якщо його вартість не перевищую 100 тис., але є понад 50 тис. (з урахуванням вже запланованих і придбаних товарів).
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Шановні колеги, просимо Вашої консультації з наступного, а саме: Наразі нами, як Замовником, планується закупівля тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період та є питання щодо коректного визначення коду предмету закупівлі відповідно до Єдиного закупівельного словника, а саме: - Єдиний закупівельний словник містить код «16700000-2 Трактори», проте його використання буде порушенням пункту 3 Розділу I «Порядку визначення предмета закупівлі», оскільки предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри, а вищезазначений код містить лише три цифри; - Відповідно до узагальнених відповідей Мінекономіки, а саме листа від 03.09.2020 р. № 3304-04/53972-06, у разі якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного Порядку коду, у електронній системі закупівель технічно реалізована можливість обрання замовником показника «99999999-9 - Не визначено», проте використання даного показника недоречне оскільки наявний код «16700000-2 Трактори»; - Єдиний закупівельний словник містить коди «34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби», «43210000-8 Машини для земляних робіт» та «43310000-9 Машини для цивільного будівництва». Тобто вбачається, що код в єдиному закупівельному словнику передбачено саме для тракторів, але відповідно до наданих роз'яснень (вказаних вище), його зазначення є порушенням. В той же часк використання іншого коду (не 16700000-2) є порушенням, бо фактично назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товару, що фактично закуплені замовником. Прохання роз'яснити який саме код потрібно використовувати при визначенні коду предмету закупівлі тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період.
Відповідь
03.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
коли буде проводитись тендер на послуги з розробки Концепції, підготовки ескізів та оцінювання витрат щодо представлення експозиції Національного павільйону України на Всесвітній виставці EXPO 2025, в нас э напрацювання з цього приводу
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json