Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
03.02.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня! Унівеситетські команди беруть участь в чемпіонатах України з різних видів спорту і за це потрібно сплачувати членські внески у відповідні федерації на підставі договоів. Чи поширюється дія Закону України "Про публічні закупівлі" на такі договори? Згідно з пунктом 25 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - ПРИДБАННЯ замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Але по факту укладення згаданих вище договорів ніякі послуги не надаються - просто забезпечується право брати участь у змаганнях. Будемо вдячні за змістовну відповідь!
Відповідь
03.02.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Чи можливо провести спрощену процедуру закупівель на закупку електроенергії на повну суму виходячи з необхідних обсягів на рік, при цьому сума кошторису на сьогодні менша від потрібної (фінансування з МБ)?Чи провести на суму кошторису ,а тоді знову проводити на суму ,яку додадуть на сесії сільськлї ради??
Відповідь
03.02.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Тендерний комітет Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я» звертається до Вас з проханням надати роз’яснення. Згідно з частиною першою статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі- Закон) договір укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених частиною п’ятою статті 41 Закону. Пунктом 8 частини 5 статті 41 Закону зазначено, що істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватись у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статі 41 Закону. Згідно частини шостої статі 41 Закону визначено, що дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Ураховуючи викладене, чи може замовник до моменту включення закупівлі до річного плану закупівель на 2021 рік, заключити додаткову угоду з постачальником відповідно до частини шостої статті 41 Закону
Відповідь
02.02.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня! Прошу надати допомогу стосовно наступної ситуації: На 2021 рік у нас заплановано 109 тис.грн. на утримання придомової території. Відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі" ця послуга повинна проходити через спрощену закупівлю. Але об'єкти, які потребують утримання, знаходяться у будівлях з ОСМД, тобто є співвласниками ОСМД. З цієї причини до нас масово стали звертатися керівники ОСМД та переконувати у тому, що нам не потрібно проводити спрощену закупівлю. В принципі, це логічно, бо і ми є ЗАМОВНИКАМИ і ОСМД є ЗАМОВНИКАМИ, тим паче ведучій казначей в органах ДКСУ також підтвердив, що будучи співвласниками ОСМД ми не закуповуємо цю послугу, а як би відшкодовуємо вартість цієї послуги нашим ОСМД, а закуповувати послугу (призначати людей) повинно саме ОСМД. Ми то й самі раді, якщо не потрібно проводити спрощену закупівлю, а укладати прямі Договори з ОСМД на відшкодування вартості послуги, але на яку статтю якого Закону можна ссилатися, якщо контролюючий орган запитає, чому ми 109 тис.грн. провели без Prozorro?
Відповідь
02.02.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Вітаю! Запитання щодо планування закупівель стосується медичних комунальних підприємств. Проблема: на сьогодні Національна служба здоров’я уклала договори на оплату послуг медичних комунальних некомерційних підприємств (що є замовниками) лише на період дії програми медичних гарантій (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/65-2020-%D0%BF#Text), тобто до 31 березня 2021 року (договір + додаткова угода по кожному підприємству розміщені тут https://nszu.gov.ua/ukladeni-dogovori). Після настання цієї дати наразі неможливо запланувати закупівлі, оскільки немає підстав для визначення орієнтовної суми надходжень (МОЗ планує подати на затвердження КМУ нову програму медичних гарантій). Запитання: • Чи дійсно у даному випадку планування закупівель і здійснення процедур слід вважати новим фінансуванням? • Чи слід складати річний план закупівель окремо на 1 квартал та починаючи з 1 квітня окремо? • Чи не буде вважатися уникненням у розумінні Закону про публічні закупівлі проведення спрощених процедур/прямих договорів (на наявне фінансування) з подальшим проведенням процедур, визначених відповідно до вартісних меж предметів закупівлі але починаючи з 1 квітня? • Чи сумувати очікувану вартість по одному й тому ж предмету закупівлі у 1 кварталі та після 1 квітня, чи все ж таки це окреме фінансування = окремі процедури? Дуже просимо надати вичерпну відповідь, оскільки ситуація з проведенням процедур публічних закупівель, що складеться станом на 1 квітня поточного року, стосується близько 3000 медичних комунальних некомерційних підприємств, які уклали договір з національною службою здоров’я України.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json