Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.11.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2139 / 2098
Комунальне підприємство «Дачненський сількомунгосп» (ЕДРПОУ 32353038) відносило себе до наступної категорії замовників: Державне або комунальне підприємство, яке не належить до замовників. Плануємо закупити причеп (очікувана вартість 300 тис. грн.) за бюджетні кошти, які виділені сільською радою, що є Засновником підприємства. При створенні строки плану немає типу процедури: відкриті торги з особливостями. Звернулись за поясненням на площадку ДЗО та отримали відповідь, що нами невірно визначено категорію замовника відповідно до Закону. Питання: до якої категорії замовників ми відносимся, якщо проводиться закупівля на суму 300 тис. грн. за бюджетні кошти, виділені сільською радою (Засновником підприємства)?
Відповідь
17.11.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1886 / 1909
Які дії Замовника при закупівлі техніки бувшої у використанні при встановлення норми Закону України «про публічні закупівлі», а саме: розділ X "Прикінцеві та перехідні положення" пункт“6-1: 1) замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує: у 2022 році - 10 відсотків, якщо приймає участь в закупівлі учасник малого підприємництва який продає свою вживану техніку придбану у нерезидента ще до встановлення такої норми Закону? Або якщо виробник товару відмовляється надати калькуляцію учаснику на вживану техніку? Чи має право Замовник визнати переможцем такого учасника без підтвердження ним локалізації 10% при закупівлі вживаної техніки?
Відповідь
17.11.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1840 / 1857
Відповідно до пункту 11 «ОСОБЛИВОСТЕЙ здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178: Для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Прошу надати роз’яснення стосовно того, чи надає друге речення вищевказаного пункту замовнику право обирати між спрощеною закупівлею та закупівлю без використання електронної системи закупівель? Чи проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель стосується лише виключень зі спрощеної закупівлі (частина 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі») ?
Відповідь
17.11.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1538 / 1726
Постанова 1178 від 12.10.2022 не містить дозволу здійснювати спрощені закупівлі, при цьому Прикінцеві і перехідні положення ЗУ "Про публічні закупівлі", який є чинним, містять вимоги щодо здійснення закупівель для потреб запобіганню поширенню covid-19 через спрощену закупівлю. Але управління держказначейської служби погрожує не прийняти договор укладений за наслідками проведення спрощеної закупівлі, мотивуючи таке рішення наявністью в Постанові 1178 лише двох видів закупівель : укладання без застосування електронної системи закупівель і відкритих торгів з особливостями. Про закупівлі під covid-19 кажуть, що оскільки ані про нього, ані про спрощені закупівлі в постанові не йдеться, а заслужені юристи України у своїх рз,яснннях говорять про неправомірність посилань на п.3 прим 1 ЗУ "Про публічні закупівлі" з огляду на відсутність відповідних застережень в постанові 1178 - проведення спрощеннох закупівлі є порушенням. ПРОШУ ПИСЬМОВО НАДАТИ ВІДПОВІДЬ НА ЦЕ ПИТАННЯ : ЯК ПРАВИЛЬНО ЗДІЙСНЮВАТИ ЗАКУПІВЛІ ПІД ПОТРНБИ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ COVID-19 З УРАЗУВАННЯМ ПОСТАНОВИ 1178 ВІД 12.10.2022?
Відповідь
16.11.2022 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1960 / 2031
Постановою КМ № 1261 внесено зміни до Особливостей згідно яких положення Положення пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону не застосовуються замовниками у разі здійснення закупівлі товару, включеного до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 Ці зміни застососуються для закупівель будь-яких товарів, що є у вказаному переліку чи тільки тих , закупівля яких здійснюється з метою запобіганню виникнення і поширення епідемії COVID- 19?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2